Резници - десертни сортове грозде - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:56
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 3«123
Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Резници - десертни сортове грозде (Размяна на резници)
Резници - десертни сортове грозде
pepeДата: Неделя, 01.02.2015, 12:20 | Съобщение # 31
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Статус: Offline
Ordonez ще има ли пак резници от грозде при мен всичко което поръчах предната година се хвана на бучни пръчка.От даденото от Дриймъра успях да прихвана една Прима и 2 Атика. Да ги видим и как ще иззимуват но всичко което взех не минава без пръскане аз реално от 600 квадрата лозе набрах 1 кофа грозде и половината хвърлих при почистването.Тази година ако има избор ще питаме кое е по мързеливко и минава без пръскане biggrin то от такава дъждовна година се разбира какво грозде да се сади.Значи само това Супер ърли сиидлес не му изгоряха листата но не съм видял гроздето как ще се държи.
Дриймър ти каза ,че RZ държи здраво на дъждове та от него ако може 2-3 пръчки моляяяяя и сподели впачатления кое черно държи.Сианата как и бяха листата ?Аз не съм забравил за планинския лимон бях ги прецакал с преторяване ама избиха после през годината така ,че имаш един.Аз смятам да идвам на аграта тази година пак .Дават я от 4 до 9 март .Така че ще менкаме тогава

Добавено (01.02.2015, 11:20)
---------------------------------------------
Забравих да пиша от всичкото грозде Насладата оправда желаното устойчиво на дъждове и на мързелив стопанин излезе biggrin но пък мускатното не се усещаше както бих искал cool

Съобщение редактирано от pepe - Неделя, 01.02.2015, 12:17

wrongdreamerДата: Неделя, 01.02.2015, 13:45 | Съобщение # 32
Лада
Съобщения: 889
pepe, Да ти поопиша сортовете си.
От RZ ще ти дам, но резниците може да ти се видят тънки - на половин година е. Нямам никакви поражения.
Наслада също няма поражения. Димята няма. Два нови сорта / няма да има още резници / нямат.
Единия тук го наричат Чешка принцеса. Няма такъв регистриран сорт. Много красиво грозде. Вкуса е обикновен. Като роди ще го снимам.
Катя няма поражения. Палиери няма поражения.
Сианата е с най големи щети.
Както и виненото.
Имам подложки от SO4 за раздаване / невкоренени резници /.
Имам едно френско Шасла доре което е слабо ударено, но е младо за резници.
Примата я удари само в чепките , а това се оправя лесно.
От Атиката не съм доволен, но моите условия са тежки за нея. При теб може да и е добре.
Ще се видим на Аграта, но и да не се видим, мога да ги дам на Ordonez да ги прати с поръчките.
Той поне ми е на 5 мин.
Той писа, че нама да има тази година, но това не е проблем. Все ще има замени.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Неделя, 01.02.2015, 15:18 | Съобщение # 33
Москвич
Да ми кажеш кое грозде от белите хем натрупва много захари хем и ма много силен тамянов мускатен вкус не за вино за хапване да го ползвам

wrongdreamerДата: Неделя, 01.02.2015, 15:58 | Съобщение # 34
Лада
Димят,Италия,Александрийски мискет,Болгар,Брестовица,Чауш,Наслада,Узбекистански мискет и много други, но тези са най популярни.
Моя фаворит е Александрийския и после Италия или Наслада.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Неделя, 01.02.2015, 20:19

pepeДата: Понеделник, 02.02.2015, 20:10 | Съобщение # 35
Москвич
Мерси ще търся!

poj160arДата: Сряда, 20.05.2015, 01:03 | Съобщение # 36
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Schlaraffia Grape Datteltraube Oasis

Зрялост: средно до късно
Гроздовото зърно е много голямо - до 5 см дълго, с дебелина 1 cm, както и самия грозд като цяло - огромен, с червен цвят до червено и синьо.
Растеж и издръжливост: Здрав сорт, добра поносимост на заболявания, но трябва растението да се засади на слънчево място с добра вентилация, тоест на открито, където има естествени течения.
По външни признаци малко прилича на българския сорт "Велика", но той е действително по-дребен от този.

Източник: Lubera

Прикачвания: 3275704.jpg(23Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 20.05.2015, 15:48

SureLДата: Четвъртък, 28.01.2016, 09:27 | Съобщение # 37
Балканче
Съобщения: 3
Здравеите, колеги по интереси!
Първо съобщение тук: с голямо уважение и благодарност за събраните и споделени знания, опит и материали!

След резитба, т.е., след средата на февруари т.г. мога да предложа пръчки от следните сортове:
Италия, Болгар, Брестовица /Супер ран Болгар както и други.
На тези които ще ги оценят мога да дам безвъзмездно или да разменим за резници/материали на др. интересни ми растения.

wrongdreamerДата: Сряда, 03.02.2016, 20:22 | Съобщение # 38
Лада
pepe, искаш ли Италия и Наслада ?
Калеми ? Имам и Димят, но пък ти си от Варна - столицата на Димята.

pepeДата: Четвъртък, 04.02.2016, 12:46 | Съобщение # 39
Москвич
Дриймър не искам .Димята го махнах заради голите кивита.Благодарско обаче!За сега не съм се отказал да идвам на Аграта.Залагам на лозето дето го е открил Ordonez и ще взема и пръчки и лозички от него за да прихвана някое безсеменно.Между другото ти дето ми даде резниците от Атиката се хванаха две лозички на бучни пръчка а от белите преднато година още не знам щото се прихващат но после след зимата не се развиват .На 2 ри тържествено ги зарязах всичките.

Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Резници - десертни сортове грозде (Размяна на резници)
Страница 3 от 3«123
Търси: