Колекция - Екзотик Плантс България - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 10«1234910»
Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Колекция - Екзотик Плантс България
pepeДата: Сряда, 26.08.2015, 12:39 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Статус: Offline
Еееее това е лозето от което преди година взехме пръчки май но не ми се хванаха Султана мускатаА много искам да го имам има ли възможност за резници и това Кара Султана да попитам без семе ли е че не мога да намеря никъде черно без семе.Коринтското черно отпреди не ми се хвана и остана да изпитвам Атиката на Дриймъра .Тя още държи с две лозички ама още две годинки ще ги чакам.Много хубаво на вид е това Данюга то без семки ли е ?

OrdonezДата: Сряда, 26.08.2015, 18:04 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
През пролетта на 2016 ще предлагаме

1. Ризамат - изключителен сорт, сладък , твърд , ароматен, много тънка ципа, не се усеща въобще
2. Кишмиш лучистий - сега разполагаме с малко бройки в 3 лтр. контейнер
3. Флейм Токай - Калифорния - сега разполагаме с малко бройки в 3 лтр. контейнер
4. Гигант - едро , добро оцветяване, равномерно, резистентно на болести
5. Данюг - много едро, сладко, сочно
6. Фурма - ароматен сладък , едър, голям добив
7. Ароматно без семе ( червено ) - вероятно Кишмиш Голд
8. Кишмиш Хишрау -ароматен много сладък безсеменен сорт
9. Коринтско без семе - безсеменен много сладък сорт
10. Орлови нокти - бели - бяло едро сладко
11. Орлови нокти черни - черно , едро, сладко
12. Победа - трапезен, черно със семена, много едро, добър аромат

Това са моите фаворити и това ще се предлага от нас. Изборът съм го направил на базата , вкус + визия + аромат + захари.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Сряда, 26.08.2015, 18:09 | Съобщение # 18
Лексус
pepe, ще размножа най хубавите и вкусни сортове безсеменни, а що се касае до пръчки ще направя всичко възможно да те снабдя, днес не можах да отида втори път, но определено тези дни ще отида за по обстоен преглед, в по горния пост съм писал кое си заслужава. Това на което съм наблегнал определено си струва, останалите не ме впечатлиха, а аз определено залагам само на това което би ме накарало да възкликна smile

peterstamovДата: Сряда, 26.08.2015, 19:00 | Съобщение # 19
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
За размножаването ще използваш ли някаква подложка или ще са директно?

May the Force be with you

OrdonezДата: Четвъртък, 27.08.2015, 01:42 | Съобщение # 20
Лексус
peterstamov, задължително, вече съм си ги уредил smile

pepeДата: Четвъртък, 27.08.2015, 12:17 | Съобщение # 21
Москвич
Съобщения: 349
Идеално важното е ,че си открил наистина най -доброто и на късмет изпитано в БГ
от доста време като гледам табелите в лозето. pray А за пръчките ако стане още от сега мерси!Аз от пръчките предишните успях да прихвана само Супер ърли сиидлес ама то бяло май.Като четох постовете успеваемостта ми малка щото не им осигурих сянка ,но ще има поправка значи.

poj160arДата: Четвъртък, 27.08.2015, 13:46 | Съобщение # 22
Лексус
Съобщения: 2107
Интересно е да се види:

Редкие и лучшие сорта винограда

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Четвъртък, 27.08.2015, 18:37 | Съобщение # 23
Лексус
poj160ar, Благодаря, разкошен клип, поледах малко, но излизам, после по късно ще си го гледам целия .

poj160arДата: Четвъртък, 27.08.2015, 19:12 | Съобщение # 24
Лексус
Ordonez, biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

ivobogДата: Четвъртък, 27.08.2015, 23:07 | Съобщение # 25
Симсон
Съобщения: 72
Мислех си че аз имам голямо разнообразие на лози, ама вие ме сложихте в малкия джоб smile Искам обаче да знам какво съм засадил, проблемът е че част от лозите са наследство, за които не знам, какъв сорт са, друга част са подарък от съседи/приятели - "много хубави не се пръскат" и трети мой опит да засадя нещо дето знам поне как се казва - Надежда, Велика, Палиери, Свилена, Брестовица, Атика. Тия последните не съм сигурен дали са присадени и откъде са избили.
Малко помощ и съвет от специалисти ще ми бъде полезна. Какво да засадя и какво ще вирее при мен. Малко десертно и малко винено, бяло и червено. Част от условията описах при смокините. Късни пролетни и ранни есенни слани, големи температурни разлики през лятото, тежки летни роси, студени зими.
Така като чета описанието на климата, май трябва да се откжа от лозите B). Май се получи дългичко evil
А толко привлекателни сортове грозде виждам тук eye

poj160arДата: Петък, 28.08.2015, 00:00 | Съобщение # 26
Лексус
ivobog, качи снимки на съществуващите ти лози, както и гроздовете, разбира се. Би било добре ако са и в зряла фаза, тоест да се видят добре узрели гроздове! cool
Можеш да засадиш за твоя климат като най-подходящи също Ран Болгар, Сторгозия, Киш миш лучистый (поръчай си сега от Ordonez докато са му останали още няколко бройки), Молдова, Зорница, Русенски мискет.
Но, разбира се можеш да изчакаш за други желани сортове след като Ordonez ги предложи през пролетта на 2016г. Вземи си сега поне 1 брой Киш миш лучистый докато има все още бройки. biggrin

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 28.08.2015, 00:01

wrongdreamerДата: Петък, 28.08.2015, 20:14 | Съобщение # 27
Лада
Съобщения: 889
ivobog, опиши и какво очакваш от винените - за бяло и червено.
Имаш условия за ризлинг който прави едни от най ароматните вина. Имаш за Траминер, Карловски мискет, Димят /малко по обикновено но изобилно и устойчиво/, фетяска алба, Юни блан, Шардоне, Пино гри / много уважавано от мен /, всичко немско и австрийско, някои американски, разбира се и червените Гъмза, Кот / Малбек /, Небиоло и Пинотаж . Това е само малка част от погходящите винени сортове.
Десертните са друга бира. Те са по нежни и капризни. Има бели, черни, безсеменни, ранни, късни,мускатови, плодови, едри,за стафиди,за изюм, много сладки, тънка ципа и т.н. и т.н.
Както виждаш можеш да имаш почти всичко без късните сортове.

Добавено (28.08.2015, 20:08)
---------------------------------------------
Гн Гошев, признавам, че не е лучистъй, но не приемам поражения. Ще трябва да го определим. Сетих се за още много такива, но ти си го опитвал и ти ще отговаряш на догадките. Може би е Флейм Токай / много сладък със семка / . А червен мискет ?
Аз имам представа къде са правени снимките и се учудвам, че са те оставили да снимаш.
Наоколо, нали ?

Добавено (28.08.2015, 20:14)
А Танюга, а Дунав ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Петък, 28.08.2015, 21:46 | Съобщение # 28
Лексус
wrongdreamer,

Да прав си но няма семки , дали може да е калифорнийския флейм ??? Те го имат като примес някъде, но не му намерих редовете, а и листата не бе в мен. Що се касае до снимането, което не става с пари, става с малко повечко пари под масичката, в точния момент на точния човек smile

wrongdreamerДата: Събота, 29.08.2015, 20:02 | Съобщение # 29
Лада
Съобщения: 889
Да не визираш новия хибрид от Флейм Сийдлес ? Това е старо лозе а хибрида е от 199 и някоя година. Дори табелите са 40-50 годишни.
В този форум казах много неща против сорт късно грозде - Сиана. Това би трябвало да е Велика която зрее 2 месеца по късно. Е, при мен зрее 1 месец по късно. Първа годин бера, но е изключително атрактивно и приятно грозде.
Да не ви занимавам с глупости...

Добавено (29.08.2015, 20:02)
Искам Хишрау.....
Много го искам.....
Поне няколко корена, моля !

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Събота, 29.08.2015, 22:48 | Съобщение # 30
Лексус
wrongdreamer,
Quote wrongdreamer ()
Искам Хишрау.....
Много го искам.....
Поне няколко корена, моля !

ок

Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Страница 2 от 10«1234910»
Търси: