Колекция - Екзотик Плантс България - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 10«123456910»
Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Колекция - Екзотик Плантс България
wrongdreamerДата: Събота, 05.09.2015, 09:13 | Съобщение # 46
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
ivobog, вероятно не си чувал за "колцуване". То се прилага при лози които не можем да дочакаме да узреят, искаме по рано да узреят или сезона ни изненадва с лошо време. С остър нож препязваш кората на 2-3 см от началото на рамото / това ще са рамена които ще премахнеш при резитбата /, правиш пръстен и после втори на 5 мм от първия. После обелваш това секторче между тях. Това се прави когато зърното е вече напълнено. Ускорява зреенето с 2 до 3 седмици и увеличава "захарността". Ако е скелетно рамо, правиш пръстените там където ще режеш по късно и вместо 1 пръстен ще станат 4,5 че и повече. Това се практикува много на по високи местности.
Има едни инструменти / стари ражбира се /които се казват "колцувачки", - дръжка с колелце, добре наточено за да реже, с отвор в средата и малка ос за да се върти....
Представи си го....
Надявам се да помогна с това. lumped

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Събота, 05.09.2015, 19:29 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
wrongdreamer, наскоро донесох такива два ножа на стойност 50 евро единия, произведени са в Тайван от супер качествен материал, за щастие на мен не ми трябват, а този на който трябваше да ги предам, много им се зарадва

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Събота, 05.09.2015, 23:15 | Съобщение # 48
Лада
Ако ровите из интернет - казва се gridling - колцуване.

OrdonezДата: Събота, 05.09.2015, 23:28 | Съобщение # 49
Лексус
Колцуване при киви

peterstamovДата: Неделя, 06.09.2015, 23:09 | Съобщение # 50
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Quote Ordonez ()
През пролетта на 2016 ще предлагаме......

Сега нали си създавам едно малко лозенце(планирам си нещата) и ще си оставя празни дупки за пролетта, но пак да питам...... как ще са на гол корен или в потове? Ориентировъчна цена? Вероятността голяма ли е да предложите пролетта на 2016г.?

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Неделя, 06.09.2015, 23:12

wrongdreamerДата: Понеделник, 07.09.2015, 08:43 | Съобщение # 51
Лада
KYOTO AND NEW PIONE- МОЖЕШ ЛИ ДА ГИ ДОСТАВИШ ?
KYOTO е японска класика за десертно грозде.
Второто е New Pione - много едро, безсеменно, с широко приложение /прясно, сокове, желета, компоти, конфитюри и овкусители за сладкиши /
Има и PIONE, но е черно и не е толкова красиво.
Прикачвания: 8515435.jpg(950Kb) · 5106222.jpg(78Kb) · 2081925.jpg(176Kb)

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 07.09.2015, 08:55

ivobogДата: Понеделник, 07.09.2015, 10:40 | Съобщение # 52
Симсон
Съобщения: 72
wrongdreamer, благодаря за съветите, ще се възползвам от тях. Тази година явно голямата жега ускори узряването и дори късното дебелоципесто гозде вече е почервеняло.

за колцуването съм чел в една книга за овошки, но не разбрах много много за целта му освен че стара технология.
Така обяснено от wrongdreamer, вече ми се изясни (надявам се).

Сега се боря с пчели, оси, мравки и всякакви летящи и пернати, за да си опазя почти узрялото грозде. Като съм далече от лозите обикновено след 5 дни заварвам само чепките почти без грозденца. angry
Прикачвания: 6500054.jpg(215Kb)

pepeДата: Понеделник, 07.09.2015, 12:02 | Съобщение # 53
Москвич
Съобщения: 349
Дриймър е такова черно безсеменно като Пиона търся и сънувам и гледай те японците го сбъднали съня сега и ако Ordonez каже че може да го достави rah какво друго му става на човек wine wine

wrongdreamerДата: Понеделник, 07.09.2015, 16:45 | Съобщение # 54
Лада
Бих ти отговорил - вила на морето, ама като си от Варна....
РЕРЕ, това е нов сорт, а стария е KYOTO. Руснаци и украинци го имат, но не са много доволни. Нашите по-жълти братя май са свалили много летвата за вкуса.
Все пак прасковите са велики.
Иво, пръскай с лайка ако все още я има. Или бял равнец. Само да накиснеш растението / не го вари / за 3-4 часа, прецеждаш и пръскаш. Късно е за конвенционални препарати, че скоро ще береш.
За колцуването - като прекъснеш проводящата тъкан, започва веднага да зрее.
Дори захарноста се вдига леко - не зная причината. Мове би шодата се ограничава.

Добавено (07.09.2015, 16:45)
---------------------------------------------
pepe, третата снимка исках да поставя за бакграунд, ама като му видя ухилената физиономия....." За да не гледам лятото през прозореца" ще избера друга.

OrdonezДата: Понеделник, 07.09.2015, 21:50 | Съобщение # 55
Лексус
Quote peterstamov ()
Вероятността голяма ли е да предложите пролетта на 2016г.?

ами , за да обикалям и да бележа лози, да плащам два дни и на работник за тази цел, вероятността е 100%, ако сме живи и здрави, друго не ми трябва.
Да в потове smile

OrdonezДата: Понеделник, 07.09.2015, 21:52 | Съобщение # 56
Лексус
wrongdreamer, за новите сортове грозде попитайте Петър със странния ник, вероятно ще отговори, че напоследък следи сериозно форума . Убеден съм, че знае от къде и как да се снабдим, това му е слабостта smile

pepeДата: Сряда, 09.09.2015, 11:54 | Съобщение # 57
Москвич
Ааааа аз ще изчакам на сигурно при Ordonez дето е пробвано и не е само на картинка.

poj160arДата: Сряда, 09.09.2015, 14:32 | Съобщение # 58
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Ordonez, wrongdreamer, приятели в събота рязях ли рязах поничката Уфо-4 и стигнах на около 10-тина сантиметра над присадката. За съжаление нагоре всичко беше изсъхнало и случая е безнадежден. Нищо, успокоявам се, че Гого ще ми прати едно дръвче поничка сорт "Платибел", 2 кивита "Зелена светлина", 1бр. Флейм Токай и 1бр. Киш миш лучистый.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 09.09.2015, 14:33

pepeДата: Сряда, 09.09.2015, 14:49 | Съобщение # 59
Москвич
И понеже страшно уважавам това ,че не слага Ordonez някакви имена измислени на
сортове, а гледа да се придържа към оригинала онова безименното до кола 21 не е ли това http://vinograd.info/sorta....go.html ?

Добавено (09.09.2015, 14:49)
---------------------------------------------
Иво и аэ се прецаках с ябълка така и за това всичко съм дублирал че даже триблирал с калеми на клони по налични дървета и ако някой ми изгори схемата къде какви калеми съм слагал отиде коня...Тази година след 6 август каквото сложих като калем за сега е 100% ,че даже прави листна маса ,а на други листата не им паднаха даже ама ще броим пилците след зимата...

OrdonezДата: Сряда, 09.09.2015, 18:44 | Съобщение # 60
Лексус
Колеги, миналата година засадих 10 праскови в маточника си. Засадих ги защото не можех да ги квалифицирам какви сортове са, защото нямаха етикети, просто етикетите им бяха паднали някъде и не можех да ги продам без да знам какво е, та сметнах най добре да си ги насадя и като станат да видя какво е. Така , идентифицирах ги вече. 2 бр Тардибел, 3 бр. Тендресе, 2 бр. Платимун и 1 бр. Уфо и 1 бр. Платибел.

Какво обаче беше учудването ми, когато откъснах 5-6 плода които беше вързала Tardibelle , дали от жегите или от друго нямам идея, но плодовото месо е кръв червено , а сега гадайте колеги, аз си обяснявам, евентуално някаква мутация или от жегите нещо, инак, на външен вид си е 1000% Тардибел, праскова с бяло месо, а от вън тъмно червена без мъх но не е нектарина, просто мъх няма :). Как ви се струва каква може да е причината ???

Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Страница 4 от 10«123456910»
Търси: