Колекция - Екзотик Плантс България - Page 5 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 5 от 10«1234567910»
Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Колекция - Екзотик Плантс България
wrongdreamerДата: Сряда, 09.09.2015, 22:23 | Съобщение # 61
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
При белите не е необичайно да копират цвета на костилката. Това с мъха идва от кръстоската. Някой от родителите е бил гол когато....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Четвъртък, 10.09.2015, 00:36 | Съобщение # 62
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
wrongdreamer, да така е, ама странното е че цвета идва от вън на вътре smile , ей това ми е странно и е тъмно червен, бялото е половината, даже по малко от половината

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Четвъртък, 10.09.2015, 21:49 | Съобщение # 63
Лада
Мисли им име. Ако си затруднен - помоли хората от "някой" друг сайт / те са вече професионални кръстници / да ти именуват мутацията.
Можеш да разделиш времето на :
- до " бате Гоше ти си велик "
- и " мани го онзи педал "
Е, повечето са минали през двата периода.
Понякога си мисля, че ако започнеш да раздаваш безплатни растения, повечето ще се върнат.
Опитай първо с кебапчета. По 5, например. Ако някой с колебае, предложи му 6.
Струва си харча. Ще имаш цяла дузина сортове на твое име.
Think aboud it !
evil hippy lol

poj160arДата: Четвъртък, 10.09.2015, 22:21 | Съобщение # 64
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
wrongdreamer, happy smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

poj160arДата: Четвъртък, 10.09.2015, 22:42 | Съобщение # 65
Лексус
Гого, привет. Има запитване за този сорт на Лубера: Schlaraffia Grape Datteltraube Oasis грозде сорт "Оазис".

Моля, ако имаш начин да се свържеш с представителя и да внесем няколко бройки. Знам, че имаме връзка там. Сортът определено си заслужава!

Зрялост: средно до късно
Гроздовото зърно е много голямо - до 5 см дълго, с дебелина 1 cm, както и самия грозд като цяло - огромен, с червен цвят до червено и синьо.
Растеж и издръжливост: Здрав сорт, добра поносимост на заболявания, но трябва растението да се засади на слънчево място с добра вентилация, тоест на открито, където има естествени течения.
По външни признаци малко прилича на българския сорт "Велика", но той е действително по-дребен от този.
Прикачвания: 3444837.jpg(18Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 10.09.2015, 22:47

OrdonezДата: Четвъртък, 10.09.2015, 23:45 | Съобщение # 66
Лексус
poj160ar, запали ме ок, харесва ми визията и Маркус Кобелт е убедителен, за това ще внесем един, два броя и ще ги размножим smile

OrdonezДата: Четвъртък, 10.09.2015, 23:46 | Съобщение # 67
Лексус
Знаете ли между другото аз имам предложение. Но за него ще направя нова тема ей сега.

poj160arДата: Петък, 11.09.2015, 11:07 | Съобщение # 68
Лексус
Ordonez, applause good

Гледай да поръчаш две бройки за мен. Знаеш, че цената няма значение!!! biggrin

pepeДата: Петък, 11.09.2015, 12:08 | Съобщение # 69
Москвич
Съобщения: 349
Ordonez не може ли примерно да се съберем и да кажем кой какво иска от лозето с табелите и ти да имаш видимост какво най минимално да произведеш като лози за 2016?

Добавено (11.09.2015, 12:04)
---------------------------------------------
А иначе Дриймъра с идеята за барбекюто ще издигне някой до президент.Е не може като вземеш смокиня от Измир да не е Измирска сорта и а като се казва примерно
смокинята Майна си Райна е ясно къде си ходил важно това biggrin

Добавено (11.09.2015, 12:08)
Добре ,че поне мъжките смокини нямат имена....

wrongdreamerДата: Петък, 11.09.2015, 20:25 | Съобщение # 70
Лада
Много ви моля да кръстите една мъжка на мен – давам по 7 кебапчета.
Моля да не е черна. Може би зелена за асоциации на недозрял / може и зелен /.
Предлагам Giant Green Dreamfalus. И да опрашва де що мърда. Да посяга и на мъжките осички даже.
Идеята е добра и ще добавя бира.
Направете така, че идеята да дойде от вас / copy/paste метода не ме обижда /.
Всеки гласувал получава 7 кебапа / на Джумура ги продават на метър / и бира Каменица. Ако склоните още някой - втора бира, напълно безплатна.
Слогана на кампанията ми е:
-Bring us your family
Bring us your friend
bring us your favorite girl
for the major vote of our fig
so famous all over the world.
Надявам се на вашата платена подкрепа.

Добавено (11.09.2015, 20:25)
Иво, още веднъж - ако искаш такова грозде - ще ти нарежа 20-39 калема и какъвто ти е късмета !
Питай чичко Гугъл за сорт "Сиана"

poj160arДата: Петък, 11.09.2015, 21:34 | Съобщение # 71
Лексус
wrongdreamer, happy ^_^ happy smile Добре си измислил имена ... хи-хи

Относно "Сиана" - да, но има разлика спрямо "Оазис-а" на Лубера. Дали снимките ме щурят не знам, но има различия и в характеристиките, като например, че "Сияна" трупа по-малко захари в сравнение с "Оазис". То е едно да го видиш на живо и да черпиш опит от производител, друго е да четеш в нета и да гледаш снимки. cool А и "Сияна" и дават да вирее добре в Южна България. При мен не знам дали ще имат време да узряват добре гроздовете, но напролет ще ми нарежеш калеми пък ще пробвам. Но твърдо искам 2 броя "Оазис" от Лубера! cool С Гого днес се разбрахме. Само да видим дали ще съберем растения общо като бройки ... cool

Значи българския сорт "Велика" на Русенския институт "Образцов Чифлик" отглеждан в Мароко дава двойно по-големи гроздове и отлични характеристики заради по-добрите климатични условия, а и периода на вегетация е по-дълъг. cool
До две години се очакват да бъдат регистрирани и два нови сорта - бели винени мискетови. Те ще са подходящи за екологично лозарство, тъй като са устойчиви и няма да се нуждаят от пръскане за болести според данните на директора на института в Русенско.

Една стара новина от началото на годината: ЦЪК

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 11.09.2015, 22:32

OrdonezДата: Събота, 12.09.2015, 00:26 | Съобщение # 72
Лексус
pepe, в грешка си , един колега и на тях слага имена , и на мъжките. Най интересното в случая е , че сорта който сам кръсти на себе си и обясняваше, че света го е кръстил така, както и светът е кръстил трахикарпусите със звучните имена, като Пловдив и България, ох пази боже сляпо да прогледа ..... та оказа се че смокинята Бляк Донов на възраст е по голяма от него самия, странно ....

ПС... Източник на инфото е номинирания за фермер на Тракия Костадин Кумчевм мой много добър приятел и изключителен овощар. Та това е историята на Бляк Донов, това ще е историята и на много други маслини, смокини и тем подобни мокри сънища на корифея Кирчо.

Сега сериозно.. ок става Пепе, нямате грижа момци, като ви препоръчвам и сорта който няма име, значи малко на вкус го докарва до александрийския мискет, но е по хрупкаво и безсеменно smile

Дриймъре, значи виж сега, обещавам ти да кръстя една смокиня на твое име, ей тази, то така или иначе тази си няма име, открихме я в с. Руен , Пловдивско, днес следобеда. С жълто месо е , ужасно сладка, даже прекалено, как казваме ние от две баялдисваш.
Та кръщаваме я на теб веднага братле.

А ето и бляк донов набрани от 50 годишно дърво в Горно воден ( там дето живее и той ) от г-н Кумчев, така, че още една здрава лъжа разконспирирахме, без да искаме , а уж семенак , а , хаха

Снимката ми е изпратена еспресно по вайбъра от Кумчев в дена на откъсването на плодовете
Прикачвания: 3117504.jpg(220Kb) · 9123036.jpg(134Kb) · 8839747.jpg(233Kb)

pepeДата: Неделя, 13.09.2015, 11:07 | Съобщение # 73
Москвич
Съобщения: 349
Дриймър разплака ме biggrin веднага излязох и кръстих официално с водосвет една смокиня от наличните на твое име.Нали знаеш имам ябълка Пенка смокиня Тони и т.н. ще взема бирата.... biggrin макар и разплакан бирата си е бира smile
Ordonez Понеже с бучни пръчката от предната година нещо я оцапах ако може
за мен да направиш от: Ароматното без семе - 3бр.
Данюга- 2бр.
Кара султатна- 2бр. и примерно
да ги допълниш по твои избор до общо 10 броя лозички като ако може да са черни без семе ще е супер или поне без семе

OrdonezДата: Неделя, 13.09.2015, 17:24 | Съобщение # 74
Лексус
pepe, ok

wrongdreamerДата: Неделя, 13.09.2015, 18:12 | Съобщение # 75
Лада
Ordonez, аз пак нещо пропускам.Ако ще продаваш - пиши ме за 2-3 Кишмиш Хишрау и за един Ризамат. Петров казва, че му е фаворит, а аз казвам, че Петров ми е фаворит /когато иде реч за десертно грозде/. На два пъти погребах Ризамати /единия ми го даде ти/, но на третия опит може да похрупвам розов Ризамат. Ако се домогна до онова "бяло десертно без семки почти" на Иво -.....
Като го гледам и получавам ерекция.
evil evil evil evil

Добавено (13.09.2015, 18:06)
pepe, Официално те обявявам за водач на листата във Варна.
Освен голямата награда, докопваш и резници по желание от световно/печално/ известния разсадник Wrong Looser.

Добавено (13.09.2015, 18:12)
Ordonez, Тази Руенска смокиня е много секси.
Реших да си измисля атомна бомба - някакъв ме бил преварил.
Реших да измисля парна машина - пак ударих греда.
Със смокинята обаче ще размажа врага.

Ще я наречем The Yellow Submarine

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Неделя, 13.09.2015, 18:14

Форум Екзотик Плантс България » Vitis » Десертни сотове грозде » Колекция - Екзотик Плантс България (Снимки на грозда от нашата колекция)
Страница 5 от 10«1234567910»
Търси: