Фейхоа — Feijoa - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 8«12345678»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Фейхоа — Feijoa (Всичко за растението, опрашване и зимна защита)
Фейхоа — Feijoa
pepeДата: Неделя, 09.02.2014, 21:28 | Съобщение # 46
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
Статус: Offline
Днес го засадих имам още една фейхоа и затова взех втора за да се опрашват.Мерси все пак за предложението.

OrdonezДата: Неделя, 09.02.2014, 21:45 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Между другото, това джемини, което Зденек толкова приятно ме изненада с него, загуби всичките си листа (нормално при този вид) след стреса и вече от седмица на вън, гледам го днес пуска нови листа. Зденек ми каза, че тези които не цъфнат тази година, ще плододават на 100% догодина. Па живьом увидим.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Вторник, 11.02.2014, 13:17 | Съобщение # 48
Лексус
В Англия, вече е на мода да се създават овощни градини с фейхоа, предизвикана мода от високите цени на плода

wrongdreamerДата: Вторник, 11.02.2014, 15:21 | Съобщение # 49
Лада
Съобщения: 889
Някой знае ли на какво се присаждат тези фейхоа ?
Защо да не могат с резници ? Би трябвало да могат, освен ако подложката не е по устойчива на болести, суша и т.н.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 11.02.2014, 19:17 | Съобщение # 50
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Някой знае ли на какво се присаждат тези фейхоа ?
Защо да не могат с резници ? Би трябвало да могат, освен ако подложката не е по устойчива на болести, суша и т.н.

На практика знам доста за фейхоата, занимавам се с тях от около 5-6 години. Значи, фейхоата се размножава най добре със семена. Резултата е 95-99% идентични растения с майката. Присаждат се върху семенни подложки. Проблема е обаче, че ти трябват минимум 2 години, максимум 3 години, семенака да стане годен за присаждане. От семена плододават на 3 тата- 4 тата година, а облагородени обикновенно след 2 рата след присаждането. Обалогородяването се препоръчва ако не ти се чака много за конкретен сорт инак семенните също не са за подценяване, що се касае до качествата им. С резници става, но най добре е с въздушни отводи или тъй наречените (далдарми) , който е от моя край знае за какво говоря smile . Аз съм се замислил много сериозно в градината , която проектирам , да садя ред Асимина, ред Фейхоа smile
ПС: Резниците пускат хубави корени около 7-9 тия месец, с въздушен отвод е по бързо около 6 месеца чакаш за стабилни корени.

wrongdreamerДата: Вторник, 11.02.2014, 19:36 | Съобщение # 51
Лада
Това "далдарма" е турска дума и я има в цяла България.
Знам го от лозарите.
Друг е въпроса кой я е чувал.

georgiДата: Понеделник, 24.02.2014, 09:48 | Съобщение # 52
Трабант
Съобщения: 135
Много ме изкушава промоционалната оферта, но ме възпират коварните мразове в нашата зона. Все пак, може ли на лични съобщения офертата за цената? Пиша тук, защото не ми приема съобщение под темата за промоцията.

OrdonezДата: Понеделник, 24.02.2014, 11:24 | Съобщение # 53
Лексус
georgi, 59 лв е цената на растението за съфорумци за плододаващи растения сорт Уник

OrdonezДата: Петък, 07.03.2014, 19:00 | Съобщение # 54
Лексус
Днес разлиствайки напред - назад попаднах на няколко интересни сорта с кратки описания и снимчици, които ще споделя с вас. Предполагам любителите на фейхоата ще растат с всеки изминал ден smile
Далеч съм от мисълта да давам консултации как се реже фейхоа и как се създават смокинови градини, макар на времето да имах една смокинова градина от 2 декара, която поради нерентабилност на сорта, много бързо превърнах в черешова, но това ще опиша в темата за смокини.

1. Feijoa Anatoki - много ранен сорт, средно ароматен

2. Feijoa Apollo - Много сладка, но слабо ароматна

3. Feijoa Kaiteri - също ранен сорт. мого едър плод, вкусът е на манго и гуава

4. Feijoa Opal Star - късен сорт, подходящ за изключително топъл климат в България, където сланите падат прекалено късно , за да може да узрее добре. Вкусът е силен, така също и аромата.

5. Feijoa Wiki Tu - смята се за един от най вкусните сортове в Нова Зеландия

Довечера ще си продължа поста , че ми изскочи малко работа

OrdonezДата: Вторник, 13.05.2014, 14:39 | Съобщение # 55
Лексус
Всички растения започнаха масово образуване на плодни пъпки smile

Всеки закупил растения в ценовия диапазон над 21 лв да си огледа добре растенията, при нас в момента масово бутонизират smile

pepeДата: Сряда, 14.05.2014, 11:21 | Съобщение # 56
Москвич
Съобщения: 349
И при мен е така но много го гризат скакалците!Някакъв съвет срещу тез гадини щото и пчели имам.....

OrdonezДата: Сряда, 14.05.2014, 13:10 | Съобщение # 57
Лексус
аз пък от охлюви не мога да се отърва , имам чувството , че съм развъдник на тези същества smile

poj160arДата: Сряда, 14.05.2014, 17:50 | Съобщение # 58
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Това Гого с охлювите го знаеш, че е от прекомерно голямата влага през последните 2 месеца, аман вече! cool Зарови в земята 500 мл. буркани почти до резбата на буркана и сипи вътре бира до средата от най-евтината от пластмасовите бутилки и гледай с кеф как се давят тези гадини. А друг начин има като идеш в агроаптеката и мисля, че беше някакъв препарат на прах ако не се лъжа, който се наръсва около растенията и която гад мине през него се изгаря и умира...

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 14.05.2014, 23:02

wrongdreamerДата: Сряда, 14.05.2014, 20:45 | Съобщение # 59
Лада
Препарата против охлюви е прахообразен и се нарича дървесна пепел. Ръсиш в 60 см кръг наоколо.
Скакалците гризат листата и най евтино и ефикасно е да напръскаш листата с отвара от много люти чушки.
Аз така се справям със всичко живо.
Българската люта чушка - Шипка, има 30 000 Скофил юнитс / това е скала за съдържание на Капсиацин/
Ако пръскате със световни марки люто /jalapeno - 300 000, scorpion - 1000 000, 7 pots- 1 000 000,
bhut jolokia - 1 000 000 и много други / имате моята дума, че нищо не оцелява след тях. То и човек може да убие та някаква буба ли ще оцелее. При това не вреди на пчелите, защото те листа не гризат.
Вземи малко парче дунапрен и мацвай по малко на всеки лист.
След толкова дъждове, аз все още не съм пръскал с нищо, а това е 6.1дка лозе, овощна градина и 52 вида зеленчуци / по малко от всичко /.
biggrin

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Сряда, 14.05.2014, 20:46

poj160arДата: Сряда, 14.05.2014, 23:06 | Съобщение # 60
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
wrongdreamer, еййй Митаче, брат опасен си! Е, как да слагам от лютото като го ядем бе, братино! Ами какво ще остане за нас... cool happy Но, разбира се си прав като се замисли човек и има логика..., като гризнат гадините и ще се ... wacko Биологичната ти енциклопедия отново се прояви, браво приятелю - полезно за биозащитата...! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 14.05.2014, 23:07

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Фейхоа — Feijoa (Всичко за растението, опрашване и зимна защита)
Страница 4 от 8«12345678»
Търси: