Punica Granatum - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:59
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 8«1245678»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Punica Granatum (Сортове , Засаждане, бране, болести и вредители)
Punica Granatum
lucky288Дата: Понеделник, 05.05.2014, 15:48 | Съобщение # 76
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 175
Статус: Offline
Какво означава " не се драска, защото плодовете провисват"? Не му се драска кората? Моля за извинение за въпросите, но ми стана интересно.

reimbrantДата: Понеделник, 05.05.2014, 16:41 | Съобщение # 77
Трабант
Съобщения: 141
lucky288, Май това имаше впредвид Митачето,с една дума търговски вид,при тези бодли и при вятър

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

lucky288Дата: Понеделник, 05.05.2014, 16:44 | Съобщение # 78
Трабант
Ясно, благодаря. Ще трябва да се опита този сорт. В онлайн магазина дали го има ...

wrongdreamerДата: Понеделник, 05.05.2014, 18:12 | Съобщение # 79
Лада
Съобщения: 889
Ordonez периодично го внася. Последно го имаше в Бургас. Не зная това филиал ли е или складова база
/ или пък нещо друго / на фирмата. До есента все ще го внесе. Аз предпочитам по деликатния вкус на Sharp Velvet.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

RishaДата: Понеделник, 05.05.2014, 20:55 | Съобщение # 80
Симсон
Съобщения: 22
Благодаря, Wrongdreamer! Нарът ми е още млад, садих го преди две години. Не зная какъв сорт е , поръчах го от разсадника в Петрич. Наистина не се е разлистил още добре, но го огледах внимателно и открих, че има жълти петънца по листата, това ме накара да се усъмня и помоля за помощ. Ще потърся зелен камък, а до тогава ще използвам пепел. Аз се отоплявам на дърва и имам дъбова пепел. А дали мога да използвам "Агрекол"? Това е течен тор против хлороза, пише, че е за стайни, балконски и градински растения. Аз съм го използвала за саксийни цветя и има резултат, а за зелен камък трябва да пътувам, за да потърся. И, моля за още един отговор: къде се изследва съставът на почвата?

Добавено (05.05.2014, 19:55)
---------------------------------------------
P.P. Сега се сещам и нещо друго - тук вече месец ще стане, не спира да вали, възможно ли е това да причина за пожълтяването?

OrdonezДата: Вторник, 06.05.2014, 02:11 | Съобщение # 81
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Точно в този момент разполагаме с плододаващи растения Уондърфул, утре ще проверя дали са качени в магазина, цената е същата като на Велвета.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Вторник, 06.05.2014, 08:23 | Съобщение # 82
Лада
Да можеш Risha, . Ако целите листа жълтеят, може да е от дъжда, но ако има петна, няма да е това.
Щом нара ти е от Петрич, най вероятно е Hicaz /Хиджаз/. Те са доста устойчиви на разни неудобства, пък и нар лесно не умира. Полей като за цветя и съм сигурен че ще подейства. Приготви му 2л, разтвор щом е от 3 години.
За почвата - във много земеделски фирми го правят, също някои разсадници, както и големите бивши институти с лаборатории - напр. Кюстендилския.
В твоята градина май вирее всичко, което предполага, че си близо до неутралната, но за NPK можеш да съдиш само по проблемите които ти създава.
Ще те посъветвам нещо лесно - вземи и накисни парчета върбова кора от все още зелени клони. Нека поседи 1 денонощие и после полей проблемните нарове с водата. Това не изключва "Агрикола".
Ако имаш колебаещи се растения на пролет - това е стимулатор /върбовата вода/.
Желая ти успехи!

RishaДата: Вторник, 06.05.2014, 11:34 | Съобщение # 83
Симсон
Съобщения: 22
Благодаря, Wrongdreamer! Толкова много неща научавам от теб! Аз съм съвсем начинаеща в отглеждането на растения и имам много да уча, а ти си най-добрият учител, на когото мога да разчитам. Желая ти хубав празник!

lucky288Дата: Вторник, 06.05.2014, 15:22 | Съобщение # 84
Трабант
И аз ще се възползвам от идеята за върбовата вода. Имам една албиция, която се чуди дали да тръгне. Ще я стимулирам малко.

Добавено (06.05.2014, 14:22)
---------------------------------------------

Quote Ordonez ()
Точно в този момент разполагаме с плододаващи растения Уондърфул, утре ще проверя дали са качени в магазина, цената е същата като на Велвета.

Ордонез, в магазина го няма.

OrdonezДата: Вторник, 06.05.2014, 15:24 | Съобщение # 85
Лексус
утре ще кача актуални снимки и ще го включа в магазина smile

LiliusДата: Четвъртък, 08.05.2014, 21:47 | Съобщение # 86
Трабант
Група: Приятели
Съобщения: 127

Това е нара ми сорт Уондърфул
Прикачвания: 4351836.jpg(98Kb) · 0299366.jpg(78Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 09.06.2014, 20:24 | Съобщение # 87
Лексус
Punica Granatum Wonderful - напращяли са от цвят

Прикачвания: 5546737.jpg(408Kb)

OrdonezДата: Неделя, 14.12.2014, 05:29 | Съобщение # 88
Лексус
Моля Дриймъра на направи кратък превод в ефир на клипа, след 3 та минута и 30 та секунда, за да направя описа на новия сорт , който пристига в понеделник

wrongdreamerДата: Неделя, 14.12.2014, 08:20 | Съобщение # 89
Лада
Приятели, моя компютър няма звук и мога да превеждам само текстове, Ако обявиш сорта, мога да си намеря обяснение в нета и да го преведа. ДОРИ ДА НЕ Е КЛИПА, ПАК ЩЕ ПОМОГНЕ.

OrdonezДата: Неделя, 14.12.2014, 21:12 | Съобщение # 90
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Приятели, моя компютър няма звук и мога да превеждам само текстове, Ако обявиш сорта, мога да си намеря обяснение в нета и да го преведа. ДОРИ ДА НЕ Е КЛИПА, ПАК ЩЕ ПОМОГНЕ.

Ти имаш от този сорт нар, купи си го от мене есента или пролетта, вече забравих кога, но ти дадох едно растение. Помниш ли smile ?

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Punica Granatum (Сортове , Засаждане, бране, болести и вредители)
Страница 6 от 8«1245678»
Търси: