Райска ябълка Diospyros kaki - Page 15 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 15 от 15«12131415
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Райска ябълка Diospyros kaki (Интересни Факти)
Райска ябълка Diospyros kaki
wrongdreamerДата: Четвъртък, 08.09.2016, 08:17 | Съобщение # 211
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
Ordonez, не е друга тема. Кажи ги тези работи. Това с алкалната почва какво е ?
Иво, статията е готина. Верно е писана от журналист, а те не са "про", но фактите са интересни. Никой не казва нищо за поливките.Каква е необходимостта от вода и кога. Също за лагеруването. Няма много подробности.
Мисля, че не трябва да откриваме топлата вода всеки поотделно, нали ?
И къде, по дяволите, сте всички вие ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Четвъртък, 08.09.2016, 11:57 | Съобщение # 212
Москвич
Съобщения: 349
И аз не съм в час за алкалноста и райските ябълки wacko пак ще се учим cool и така цял живот!

OrdonezДата: Петък, 09.09.2016, 20:49 | Съобщение # 213
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
wrongdreamer, дриймър, нека започнем от тук... един кратък въпрос, ти замервал ли си водата с каква твърдост е , точно тази на твоята сонда ? Що се касае до статията, то тя е 70% изплагиатствана от изданието на Серафимови от 2005 година, допълнена е с факти, които според мен са с рекламна цел, като са описани разсадници , които на практика са на ниво хобисти . Нищо сериозно, просто познавам материята за която говори и за това реагирах спонтанно. Писах им лично, ако искат подробна информация и то качествена да се обадят. ПС: както всички знаете подложката и нейната способност да се проспособява към различните видове почви е не малка , която влияе сериозно върху развитието на дърветата които ще садим , а никой не говори за това, при какви почви, какви подложки да се ползват, също никой не говори за опрашването им, което е най важното в случая, както за добива, така и за вариращите сортове , така и за тотална промяна на качествата на плодовете. Знаете ли, че може да промените реално вкусовите качества на плодове от определен сорт, просто като засадите точно определен опрашител ? Отново никой не говори за това. Темата е дълга и е по добре да я разискваме постепенно

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

vujaДата: Неделя, 13.11.2016, 09:32 | Съобщение # 214
Симсон
Съобщения: 81
http://www.ivia.gva.es/banco-de-germoplasma-de-caqui

vujaДата: Понеделник, 14.11.2016, 20:33 | Съобщение # 215
Симсон
Ova moja sadnica je kupljena u Sloveniji kao ciochocolatino evo plod sada sam slikao inace astringent je ukus sada i jos je tvrd jedan sam presekao na pola zut je sa braon tackicama i ima seme,na sta vam lici plod i dali je to isto chocolate i ciochocolate ili su to dve razlicite biljke
Прикачвания: 4975703.jpg(257Kb) · 5725334.jpg(310Kb) · 2891087.jpg(360Kb)

peterstamovДата: Сряда, 30.11.2016, 20:01 | Съобщение # 216
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Преди месец си купих две райски ябълки от Била - някой знае ли какъв сорт са?

May the Force be with you

wrongdreamerДата: Четвъртък, 01.12.2016, 09:17 | Съобщение # 217
Лада
Съобщения: 889
Винаги са продавали "Костата". Поне в Пловдив е така.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

peterstamovДата: Четвъртък, 01.12.2016, 14:40 | Съобщение # 218
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Питам защото....
Никога не съм ги вземал на сериозно..... давали са ми преди години да опитам - едно такова воднисто стипчиво. Миналия месец, не знам защо, купих две от Била. Почервеняха и ги изядохме. Вкусни, месото не е воднисто с плътна структура без семена. Чак се зачудих дали да си садя такова дърво, но не знам сорта!?

May the Force be with you

vujaДата: Събота, 03.12.2016, 19:57 | Съобщение # 219
Симсон
Dali neko moze da prepozna koja je ovo sorta

Съобщение редактирано от vuja - Събота, 03.12.2016, 20:12

vujaДата: Събота, 03.12.2016, 20:08 | Съобщение # 220
Симсон
Dali neko zna koja je ovo sorta
Прикачвания: 6064278.png(1917Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Райска ябълка Diospyros kaki (Интересни Факти)
Страница 15 от 15«12131415
Търси: