Райска ябълка Diospyros kaki - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:40
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 15«1278910111415»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Райска ябълка Diospyros kaki (Интересни Факти)
Райска ябълка Diospyros kaki
pepeДата: Вторник, 10.06.2014, 14:03 | Съобщение # 121
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 353
Статус: Offline
Хораааа ако всичко което боднем в земята се хваща значи сме хванали дядо Господ за най божествената част ,че и не я пускаме а той колкото издържи, че много наведнъж се опитват да правят набирания.......Всеки който вземе дръвче и го засади си има риска да си отгледа суха пръчка .... .От когото и да купим дръвчето и после и нашата ръка си е пипнала при засаждането и природата си работи без почивен ден и понякога нещата нещата не се случват в наша полза....Не вярвам да има сред нас човек дето да не е губил посадено въпроса процента на загуби да е нисък и вървим напред.Така ,че забравяш сухата пръчка и поставяш нещо на нейно място. wine за всичко което сте засадили и е поникнало и иска да се развива из вашата градина!

wrongdreamerДата: Вторник, 10.06.2014, 22:01 | Съобщение # 122
Лада
Съобщения: 904
pepe, моите отвориха отдавна, но не съм седнал да пиша.
А колкото до загинали в борбата за красота, за три години 80% от малини, капини, боровинки / те са 100% /,
касиси и какви ли не ягодоплодни, измряха по причина на особено висок PH. Борбата е безмилостно жестока.
Тази година имам изобилие на зеленчуци, вкл. екзотични. Извърших жертвоприношение за да няма аутопсия, но кой знае...
crazy fool

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Петък, 13.06.2014, 11:20 | Съобщение # 123
Москвич
Съобщения: 353
А браво да е успешна годината и по малко аутопсии.Аз не успях да прихвана тази японската краставица Суйо от Христов иначе като гледам наистина Варна са движи с 2-3 седмици назад в завързване и плододаване.Аз на мойта райска ябълка се правих на пчеличка щото много дъжд се изсипа и има резултат за първа година ще я видя защото има 7 завърза . cranky

wrongdreamerДата: Петък, 13.06.2014, 20:45 | Съобщение # 124
Лада
Преди 4 години и аз опитах Суйо, но не излезе нито една. Тази година няма да има бамя, вигна "безколово чудо", една сладка италианска чушка, домати "Омар Лебанезе", риган и едно прекрасно броколи. Всичко / без броколи /е от Христо Христов, но въпреки това ще продължавам да купувам от него. Купих и чуфа, но излязоха само 2 от 10.
А плодове няма да имам заради вятъра.
Все пак е първа година, а и условията при мен са много тежки.
НЯМА МЯСТО ЗА ОТСТЪПЛЕНИЕ !

reimbrantДата: Петък, 13.06.2014, 22:42 | Съобщение # 125
Трабант
Съобщения: 141
Митаче и на мен много малко ми излезнаха 3 4 сую и 3 4 дълга бяла японска. имам и 5 6 кивано,все от Христо, а от лютите чушки от двата сорта по 4 броя,но важното е че имам и от чушките,имам и 5 корена пепино и едно тамарило. Бях посял иперуански физалис и ягодов физалис,перуанският на 100 процента излезе ,якодовият на 0 ,нито едно,аиде обясни ми го.

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

Съобщение редактирано от reimbrant - Петък, 13.06.2014, 22:46

wrongdreamerДата: Събота, 14.06.2014, 09:39 | Съобщение # 126
Лада
Веднага ще ти обясня. Гн. Христов отглежда около 500 сорта и всички са отделени един от друг за да не се кръстосват. Разбираш, че не може да се грижи за всичко това. Та аз мисля, че сее по около 40-50 на година и съхранява семената по 5-6 години / зависи от търсенето /. Освен това, мисля, че са покрити когато цъфтят и е възможно да не са опрашени. За много от тях това означава, че няма да има възпроизводство.
И извода е - или семената са стари или не са опрашени.
Моето кивано / от Димитър от Кричим /покълна на 100% и сега имам 30-40 в градината, та за догодина ще раздавам.
Може би трябва да отворим тема "Разменям или подарявам"

reimbrantДата: Неделя, 15.06.2014, 12:46 | Съобщение # 127
Трабант
Съобщения: 141
Това са новите ми безтанинови райски ябълки първата е Суруга ,а втората корейската Там кам.Оставил съм им по два 3 филиза да мине градушковото време и после ще им оставя само един филиз.Със тях дърветата ми стават 7 броя и една са ми обещали на един приятел са му се хванали много бройки и иска да ми подари сорта е по друг от мойте танинови, и в крайна сметка ще станат 8 броя, и това ако не е луда работа,като се знае че едго голямо дърво е много за едно семейство,и досега с две огромни дървета едвам успявам да продам продукцията та с 8 незнам луда работа
Прикачвания: 9859454.jpg(131Kb) · 6562321.jpg(150Kb)

За да победи злото,е необходимо само едно нещо-добрите хора да не правят нищо

wrongdreamerДата: Неделя, 15.06.2014, 16:14 | Съобщение # 128
Лада
Райчо, аз следя пазара от 1999г и ти заявявам, че консумацичта на райски ябълки се увеличава.
Не се безспокой за пазара - ще даваш на едро. Аз също ще увеличавам. Първо сортовете, после бройките.
Трябва да се ориентираме към тропично и субтропично земеделие заради климата. Започва да се оформя дъждовен сезон прес юни.
Ordonez да започва внос от другаде, не от Гърция и Италия, а от Панама, Колумбия и т.н.
От толкова дъжд получавам пристъпи на депресия и ми идва да си посегна...

RishaДата: Сряда, 02.07.2014, 15:38 | Съобщение # 129
Симсон
Съобщения: 22
Wrong dreamer, ще споделиш ли от къде е броколито? Няколко години купувам от Сортови семена София, само това си знам, но Броколито е само Калабрезе и не ми харесва, а друг сорт не мога да си намеря. Моля и за координати на г-н Христов, дали мога да поръчвам онлайн? И, последно, за сега, имам нужда от съвет и помощ, разчитам на вас. Искам да си купя райска ябълка, но не зная какъв сорт да избера, подходящ за моите условия. Преди 3 години купих от изложба, но зимата, макар и със защита, измръзна до подложката. Сега расте като храст, дали ще излезе нещо, Бог знае. Живея в малка котловина, където зимите са студени, а при Ordonez изборът е толкова голям, че съм объркана. Моля, помогнете за избора ми и още, кога е подходящо да я засадя-през есента или пролетта?

OrdonezДата: Сряда, 02.07.2014, 17:57 | Съобщение # 130
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Щом е измръзнала до подложката, това означава, че е паднала температура под -20С за дълъг период. Подложката не става за нищо, вероятно е Diospyros lotus. Единственото нещо което има шанс да вирее при теб е John Rick, това е лично мнение и не ангажирам никой с него. Може да пробваш и с Там Kам, но за нея съм повече скептик. Въпроса е да изкара две три зими, после по трудно мръзнат,

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Сряда, 02.07.2014, 22:31 | Съобщение # 131
Лада
За Risha - Това е броколито Romanesco (Brassica oleracea)
За съжаление не зная дали ще получа семена от САЩ,защото сина ми е много несигурен доставчик.
Смята, че си губя времето с глупости. Е, понякога ми носи каквото съм поискал, а тези семена са по 100 - 200 и не ми трябват толкова много.
На есен ще броим пилците - имам поръчка за 5-6 вида, главно листни зеленчуци, но великолепни видове. Ако те интересува - пиши в чата или в новините, или където и да е.

Прикачвания: 6247369.jpg(11Kb)

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Сряда, 02.07.2014, 22:37

RishaДата: Четвъртък, 03.07.2014, 10:41 | Съобщение # 132
Симсон
Ordonez, прости невежеството ми, но трябва да купя и сорта опрашител, а какви са шансовете му да оцелее?
Wrong dreamer, aз садя не големи количества за собствена употреба, но наблягам на разнообразието, така че, благодаря, интересува ме.

OrdonezДата: Четвъртък, 03.07.2014, 12:49 | Съобщение # 133
Лексус
100% , в Моравия Чехия оцелява, а по думите на чехите там е доста , ама доста студено , температури от порядъка на -20С са нормални всяка зима smile

RishaДата: Четвъртък, 03.07.2014, 14:03 | Съобщение # 134
Симсон
А кога е най-подходящото време да ги купя и засадя?

OrdonezДата: Четвъртък, 03.07.2014, 23:45 | Съобщение # 135
Лексус
Risha, контейнерните растения се садят по всяко време , стига почвата да не е замръзнала и да може да се копае дупка, на гол корен ако искаш , садиш в периодите на покой, от декември до март

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Райска ябълка Diospyros kaki (Интересни Факти)
Страница 9 от 15«1278910111415»
Търси: