Маслини - Olive - Page 13 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:55
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 13 от 13«12111213
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Маслини - Olive
OrdonezДата: Четвъртък, 05.06.2014, 20:13 | Съобщение # 181
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Малко закъсняваш с цъфтежа, в кой район беше ти ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dinev33Дата: Четвъртък, 05.06.2014, 22:08 | Съобщение # 182
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 21
Снимките са от 24.05.

OrdonezДата: Четвъртък, 05.06.2014, 23:02 | Съобщение # 183
Лексус
Quote dinev33 ()
Снимките са от 24.05.

аа това е друга бира, бях се притеснил , да съвсем малко е закъсняла, но предполагам си има причина smile , въпреки всичко сме в нормите. Тази година на един обект на който сме садили маслини сорт Халкидики, вчера следобед ме повикаха да ги поокастря малко , та и те бяха закъснели с цъфтежа, току що бяха отворили . Растенията обаче за които говоря са над 50 годишни smile

OrdonezДата: Неделя, 10.04.2016, 15:49 | Съобщение # 184
Лексус
Колеги, не сме писали в тази тема, явно всички се справяме добре. Да се похваля, от презимувалите маслини при нас в разсадника всички вече заложиха цвят. Голямата маслина в двора ми също заложи доста цвят, но за сега я гледам през прозореца и понеже клоните и вече подминават втория етаж на сградата в която живея , та са ми току пред очите, тази година ще ми прави страхотна сянка.
Апропо , да ви попитам, знаете ли че вече освен , че си имаме български трахикарпуси ( палми ) вече имаме и български сорт маслина със звучното име - Маслина Каламон - България.

Ето и самата обява:
Olea europaea
2 семена от маслина, студоустойчив български Каламон България - цена само 7,20 лв за две костилки , хахахаха

така, продължаваме ......... Ботаническо семейство:
Oleaceae (Маслинови)
Студоустойчивост:
-18°C (зона 7a)
Разположение:
Директно слънце
Почвена pH+:
без значение
Влажност:
без значение
Навън расте:
без защита
Цъфтеж:
Април-Май
Узряване:
Окт.-Ноем.
Дата на събиране на семената:
30 ноември 2015

Тегло:
0.1 кг

ПС: чудя се на кой БОГ да се помоля, някои хора задължително трябва да носят лигавници, като бате ви Кирчо Измамата от Горни Воден.

Най страшното обаче е , че има балъци дето се връзват.

Обобщение: след двата сорта Трахикарпус България и Трахикарпус Пловдив и новите сортове маслини Елит 1 и Елит 2, вече си имаме и сорт маслина Каламон България.
Серафимов, Мичурин и тем подобни светила плява да ядат пред нашия световно известен "откривател и селекционер", който слага в джоба си селекционерски институти, като този в Кентъки, Удинезе, Севиля, Тулон и мнооого други европейски , азиатски и марсиански ако щете катедри работещи с години по темата, а човека с едно щракване на пръсти и вече е открил Хамериката.
Не мога да повярвам , че може човек да се олее до такава степен. Дайте лигавника бързо, че.... положението е за психиатрията smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Страница 13 от 13«12111213
Търси: