Маслини - Olive - Page 4 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 4 от 13«1234561213»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Маслини - Olive
Блокиран4Дата: Вторник, 28.08.2012, 10:42 | Съобщение # 46
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 74
Статус: Offline
Жоро, не знам дали ще си нарежа, ама със сигурност ще си купя още от тия. Растат като луди biggrin
Това е снимка преди месец, пък и мястото и почвата не са кой знае какво. Нашите са я праснали там,
като не са слагали друга почва, тор или торф wacko И пак расте пущината. Ще трябва доста да я кастря пролетта biggrin

Иначе ако аз дано да успея да прихвана някой ивайловградска, за спорта biggrin

OrdonezДата: Вторник, 28.08.2012, 11:25 | Съобщение # 47
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Зак , малко е късно , но пак имаш време да пензираш върховете и . Това определено ще повиши реколтата догодина.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран4Дата: Вторник, 11.09.2012, 14:51 | Съобщение # 48
Симсон
Съобщения: 74
Едно олигофренско изпълнение...........

pinokioДата: Вторник, 11.09.2012, 16:13 | Съобщение # 49
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 188
Няма да коментирам нито почвата,нито разстоянието между фиданките,нито мястото и тяхната пригодност за маслинови насаждения.Да не говорим,че това на заден план са най вероятно дъбови насаждения при съответна надморска височина.
Ще ти кажа какво правят тарикатите,Зак.
Европроект.Вътрешен човек.Ограждаш място,правиш насажденията на фиданките.Комисията идва,проверява,"одобрява"няколкодесетки или стотин хиляди евро.Прибираш парите и зарязваш всичко.Вече съм го виждал с други насаждения.
РР:Понякога си мисля,че съм голям абдал.Ъмъ,ако го направя няма да мога да ги зарежа.Жив абдал! sad

diqnlubenovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 14:26 | Съобщение # 50
Симсон
Съобщения: 83
Това е развитието на Арбекината от месец май до началото на септември .Ордонез от централното стъбло излизат 3 -4 клона които искам да премахна.Кога е най-удачно да се извърши и в същото време и да ги вкореня.
Последната снимка е на сорта севилано които за момента се развива добре.

Прикачвания: 9357689.jpg(108Kb) · 1839231.jpg(98Kb) · 7711798.jpg(117Kb) · 1025519.jpg(127Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Четвъртък, 13.09.2012, 14:28

OrdonezДата: Четвъртък, 13.09.2012, 19:47 | Съобщение # 51
Лексус
diqnlubenov, най удачно е да вкорениш резниците през месец март (тогава да ги режеш), но можеш за по сигурно още сега да им заложиш кофички за въздушен отвод и до декември ще си готов, но трябва да им дадеш топлинка следващите 2 месеца поне. Ако не бързаш тази операция може да се направи пак през март месец и след 90 дни ще имаш перфектни млади дръвчета.

diqnlubenovДата: Четвъртък, 13.09.2012, 20:03 | Съобщение # 52
Симсон
Съобщения: 83
Ордонез нещо за короната може ли да се направи.От едната страна е пуснала по големи клонки заради слънцето.
Също така бях те питал отпреди кога е подходящо да изкарам две маслини от земята и да ги прехвърля в саксии . Ако си спомняш една от тях беше измръзнала.

OrdonezДата: Четвъртък, 13.09.2012, 20:41 | Съобщение # 53
Лексус

Сега при това захлаждане , няма да имаш никакви грижи с прехвърлянето, аз го правя ежедневно почти и нямам проблеми. Маслината не е капризна , ама хич дето се казва на тема прехвърляне и прочие. А относно короната , ако е в контейнер въртиш заради слънцето и подрязваш , това не може да се обясни , трябва нагледно на место да се направи, заповядайте някой есенен ден на место ще ви покажа есенна резитба , така или иначе това ме чака момчета . Около стотина симпатяги ще трябва да режа внимателно.

ПС: А защо не и някой клип тия дни да кача

qwerradiДата: Вторник, 25.09.2012, 18:50 | Съобщение # 54
Симсон
Съобщения: 34
Това е моята маслина - Арбекина, която взех преди година и половина от Ordonez. Просто реших да я покажа, ще се радвам на някой друг коментар или съвет.

Снимка 1

Снимка 2

OrdonezДата: Вторник, 25.09.2012, 19:36 | Съобщение # 55
Лексус
Арбекината изглежда добре, имам само един малък съвет , изправи и стъблото с бамбук до четала ( разклонението ) , след това лявото рамо го скъси , горе долу на размер като десния водещ клон, така ще добие перфектна форма и наистина ще стане красавица. С две думи ще има вече оформено стъбло (ниско) и започваш да и оформяш поне още един или два скелетни клона, като гледам имаш два идеално развити вече.

qwerradiДата: Четвъртък, 27.09.2012, 13:10 | Съобщение # 56
Симсон
Добре, ще го направя. Мога ли това, което ще го отрежа (то ще е 5-6 см можеби) да го вкореня по някакъв начин? Не знам дали става, ако го "забода" в земята направо (още съм начинаещ)?

pinokioДата: Четвъртък, 27.09.2012, 17:12 | Съобщение # 57
Трабант
Съобщения: 188
Защо не опиташ с "въздушни отводи".Ще ти бъде по интересно. biggrin

OrdonezДата: Вторник, 09.10.2012, 23:00 | Съобщение # 58
Лексус
Най старата жива маслина в света , ражда плодове
Title Ancient olive tree 3000 годишна
User paokis
Spot Greece · South · Isle of Crete (West) · Ano Vuves

to30Дата: Петък, 19.10.2012, 22:44 | Съобщение # 59
Симсон
Всички маслини ли стават с такива грозни стебла? Моята издържа студовете през изминалата зима с два чувала увита, но високата част измръзна и тази година няма листа нагоре. Сега расте много бързо и има много листа,но само надолу по централното стебло. Да отрежа ли това,което няма листа по него? И мога ли да махна най-долните листа за да върви като дърво,защото сега ми прилича на храст. Искам да стане като на първата снимка на zack

Съобщение редактирано от to30 - Петък, 19.10.2012, 22:46

OrdonezДата: Петък, 19.10.2012, 23:42 | Съобщение # 60
Лексус
Quote (to30)
Да отрежа ли това,което няма листа по него? И мога ли да махна най-долните листа за да върви като дърво,защото сега ми прилича на храст. Искам да стане като на първата снимка на zack

Маслината на първата снимка на Зак , аз съм я оформял така, твоята може много лесно да стане такава, качи снимка за да ти кажем къде да режеш или другия вариант е да почерпиш по едно кафе и да я орежем на место beer

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Страница 4 от 13«1234561213»
Търси: