Маслини - Olive - Page 8 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:23
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 8 от 13«126789101213»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Маслини - Olive
basistaДата: Събота, 26.01.2013, 18:19 | Съобщение # 106
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 32
Статус: Offline
Хер Гошев, колко ориентировачно ще бъде цената на тези растения в контейнерите, 2-3 годишните. Благодаря smile
п.с. Студоустойчивите имам впредвид.

OrdonezДата: Събота, 26.01.2013, 18:25 | Съобщение # 107
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Започнахме лека полека да пускаме в онлайн магазина някои от сортовете, надявам се до месец да го напълним с още 5-6 сорта

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

dessy3382Дата: Вторник, 19.02.2013, 11:46 | Съобщение # 108
Симсон
Съобщения: 23
Здравейте, имам нужда от съвет за моята маслина. Тя е тип topiary, гледаме я втора година. Развиваше се чудесно, но след като я прибрахме вътре, към декември цъфна, прецъфтя и почнаха много да и падат листата. Странното е, че падат само от едната страна на короната. Почти напълно се оголи, някои от клонките са сухи. Тези които не са, покараха нови клончета. Сега забелязах че и някои от новите листенца падат. А другата част е в идеална форма, все едно са две различни растения. Има много нови клонки и листа. Някаква идея от опитните градинари?

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 12:24 | Съобщение # 109
Лексус
За да ти се обясни накратко е нужно да ти задам два въпроса. Как беше зимата от към температура "Околна среда" и светлина. Растението е стресирано и му е нарушена зимната почивка, хвърлянето на листата може да бъде породено от две причини, липса на светлина и стрес. През декември обикновенно се е подготвил за зимна почивка, сокодвижения намаляват своя интензитет и при рязко прибиране на топло место листата бързо се дехидратират в следствие на което окапват, не е задължително да окапят всичките, добре е да се качи снимка. Обикновенно при такива стресови ситуации се нарушава и цъфтежа следващата година, както и се е случило при вас. Така че добре е да се обясни как се е гледало, при какви условия зимния период. Ако мога да ви успокоя, няма нужда от притеснение вадете го на светло на тераса , на свеж въздух, за да започне да трупа хранителни запаси, както и подхранете , но внимателно.

dessy3382Дата: Вторник, 19.02.2013, 14:31 | Съобщение # 110
Симсон
Маслината я прибрахме края на октомври, когато застудя. След това тя цъфна. Държим я на южен прозорец в хола, температурата е 18-22 градуса. За съжаление, нямаме неотоплявана стая, а мазето е много студено. Явно не е доволна от условията. Кога да я извадя на вън? Живеем в Панчарево/София.
Ще пробвам снимка, но нещо не мога да прикача като кликна на "choose file".

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 14:35 | Съобщение # 111
Лексус
Днес още можеш да я извадиш навън , вече е нарушен съня и за съжаление, в такива случаи когато не може да се осигури температура в амплитуди от 5 до 12С през зимата и светлина в същото време, режима и е нарушен и това е причината тя да си помисли (защото растенията са "разумни същества "), че е дошло пролет и е цъфнала. Една снимка ще е добре дошла за да разсъждаваме по темата по конретно (размер, контейнер, състояние на листна маса) . Успех.

dessy3382Дата: Вторник, 19.02.2013, 19:06 | Съобщение # 112
Симсон
Благодаря за съвета! Ето снимки.

Прикачвания: 9813033.jpg(55Kb)

dessy3382Дата: Вторник, 19.02.2013, 19:15 | Съобщение # 113
Симсон
Ето още една. А зад дръвчето на първата снимка е стрелицията. Много се е разхубавила smile
Прикачвания: 7327866.jpg(71Kb)

OrdonezДата: Вторник, 19.02.2013, 19:18 | Съобщение # 114
Лексус
Прекрасно дръвче, добре оформена коронка, единственото което трябва да направиш е да почистиш изсъхнали клонки ако има като за начало и леко да му просветлиш коронката от клонки които растат навътре, друга резитба не и прави , ако искаш да имаш маслинки cool . Дръвчето е здраво спокойно можеш да го извадиш на терасата или двор сега му е времето.
ПС: Извадили сме ново листо виждам браво, надявам се и третото скоро да се заформи.

dessy3382Дата: Вторник, 19.02.2013, 22:01 | Съобщение # 115
Симсон
Благораря отново за добрите съвети! Дано отново да има маслинки. Миналата година имаше реколта от цели 3 :D.
Стрелицията ще представим пак, когато се разхубави още повече.

OrdonezДата: Вторник, 12.03.2013, 00:01 | Съобщение # 116
Лексус
Процентното фатално (смъртоносно) измръзване на листа и клонки на определени минусови температури за осем маслинови култивари..

Прикачвания: 7081844.jpg(63Kb)

dessy3382Дата: Вторник, 12.03.2013, 09:53 | Съобщение # 117
Симсон
Това, което аз мога да разбера е:
Процентното фатално (смъртоносно) измръзване на листа и клонки на определени минусови температури за осем маслинови култивари. Най зимоустойчивата е Cornicabra, 44.5 % измръзване на -13.3 С. Според мен abcd са някакви параметри на тестването, но не са дадени стойностите им.

OrdonezДата: Вторник, 12.03.2013, 17:05 | Съобщение # 118
Лексус
Благодаря ти колежке, много добре изглежда тази Корникабра

basistaДата: Сряда, 13.03.2013, 09:17 | Съобщение # 119
Симсон
Съобщения: 32
Имам и едно питанье и аз. От седмица по маслината ми има едни нови "образУвания", които не зная какви са и искам да ви помоля да ме насочите. Струват ми се плодни пъпки, но тъй като досег апри мене не е цъфтяла не съм сигурен. Моаля за малко светлинка wink ето снимка

П.С. ъъъъ не зная как да я поствам директно ако може някви съвети и за ама на лични че да не мориме хората с офтопик мерси

Блокиран4Дата: Сряда, 13.03.2013, 10:46 | Съобщение # 120
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 74
biggrin Ще хапваш маслини май biggrin Нямам търпение да си отида тия дни,
да видя моите и те имат ли такива гадни образУвания tongue biggrin cool biggrin wacko

Тия трябва да станат ей такива, а после и като на снимката в чинията по-горе biggrin

Съобщение редактирано от zack - Сряда, 13.03.2013, 10:48

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Маслини - Olive (Маслини - отглеждани в България)
Страница 8 от 13«126789101213»
Търси: