Mountain Fig - Anjeer Koohi - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:43
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 212»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mountain Fig - Anjeer Koohi (Планинска смокиня - 40 С)
Mountain Fig - Anjeer Koohi
OrdonezДата: Понеделник, 04.11.2013, 20:06 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline
Чували ли сте за смокиня издържаща до - 40 С, аз лично не съм smile
Ето на какво попаднах в Уикипедията и веднага започнах издирването на този сорт

Mountain fig or rock fig (called "Anjeer Kohi" in Persian) is a wild fig, naturally growing in the rocky mountainous area of the Kavir desert of Iran, especially in the Khorasan Mountains of Kohestan.
The only difference between the mountain fig and other figs is its tolerance of dry and cold climates. It usually does not need any irrigation and is able to survive extremely dry weather and temperatures of −40 °C . The most productive and the oldest mountain fig trees are located in the Zibad mountains.

Съответно и издирих снимки.

Ако някой може да даде и издири повече информация и дали наистина издържа на тези ниски температури високо в планините на Иран, моля да я сподели .
Прикачвания: 1460698.jpg(266Kb) · 2046823.jpg(239Kb) · 0549697.jpg(301Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

OrdonezДата: Събота, 01.02.2014, 00:37 | Съобщение # 2
Лексус
Открих млади растения, ще пиша по късно за това

pepeДата: Събота, 01.02.2014, 09:28 | Съобщение # 3
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 349
E това е хубава новина друго си казва да не защитаваш дръвчето през зимата!

wrongdreamerДата: Събота, 01.02.2014, 11:51 | Съобщение # 4
Лада
Съобщения: 889
Четох, че вкуса се различава от традиционния. Също за издържливостта - много по трайни са.
В САЩ има кръстоски /несполучливи на вкус /, които виреят без защита в Илиной. Знаете какъв студ е в Чикаго.
Проучете как стои въпроса с опрашването.
Други също правят опити да внесат от Иран.
surprised smile

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Събота, 01.02.2014, 14:09 | Съобщение # 5
Лексус
Quote wrongdreamer ()
В САЩ има кръстоски /несполучливи на вкус /, които виреят без защита в Илиной

Точно от там намерих материала smile

wrongdreamerДата: Събота, 01.02.2014, 16:25 | Съобщение # 6
Лада
Аз опитвам през Туркменистан и другите републики, но за сега не съм получил отговор. Надявам се на резници но и аз не зная дали е възможно.
Дори мисля / ако намеря де/ да опитам висока подложка с калем от "кадота".
Моце и да стане, а ?

OrdonezДата: Събота, 01.02.2014, 17:51 | Съобщение # 7
Лексус
wrongdreamer, ти си в час с английския, разгледай тук http://www.agriculturekey.com/Anjeer-Kohi-fig_2 , гледам има един иранец , може и да напарвиш контакт с него, плащаме си разбира се, че Бас Сааман, ще трябва да го чакам до май , а нещо ме сърби

poj160arДата: Събота, 01.02.2014, 19:03 | Съобщение # 8
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Малееее, от кога съм мераклия на смокиня, но все ме естрах, че на 100% при мен на моя обект ще измръзне. И воала явява се капка надежда и за мен... smile Ще чакаме развитие на нещата.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Неделя, 02.02.2014, 10:42 | Съобщение # 9
Лада
Anjeer означава смокиня. Ние търсим Koohi. Тези всички са местни сортове за сушене, Ordonez май месец може и да е късно за резници. Аз имам една, която се "събужда" още април. Мисля че е "Brunswick" и мръзне. Доколкото зная /слаб съм в темата/ Мичуринска 10 трябва да оцелее при Иво.По на завет и на слънце и ще оцелее нещо. Моят проблем са птиците /заради гроздето/ и затова трябва да имам зелена на цвят, като "Kadota", "Adriatica" или нещо жълто.
Ordonez не е моя работа да давам съвети, но мнения сигурно може - мисля, че посоката ти е верна. Растения които се отглеждат на открито /това ОГ е тъпо - поне да беше OG , ама и тогава звучи тъпо /са много по търсени от стайните. Нали търговията е предизвикана от търсенето и предлагането.
P.S. Абревиацията е NP, PP FP -
това е no protection - без защита
partial protection - частияна защита
full protection - пълна защита
Всичко друго е уйдурма
Ще търся разбира се смокинята.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Неделя, 02.02.2014, 12:54

pepeДата: Неделя, 02.02.2014, 12:21 | Съобщение # 10
Москвич
И аз имам 4 мичурински на по 30 години но все измръзват през 5-6 години а с птиците пробвах и взех за едната мрежа за птици всичко оцеля ама паричките идват много щото направо я обвих с мрежата 6Х5 метра 30 квадрата и смятай за колко време съм си купил смокините! Единственото което мога да направя е със същата мрежа да обвия друга смокиня за да объркам птиците eye хехе.Тази година пробвам да увия с полиетилен една Дафне ама не направо върху нея полиетилена .Първо сложих един плажен чадър като го привързах с въжета като мачта и ще видим дали е оцеляла на досегашните -12 във Варна пък то и още минуси може да има .Ама и да оцелее като пресметна по полиетилен на смокиня най малко 6Х4 то излиза ,че птичките ще ядат златни смокини!Това със стелещата формировка и със заравянето в земята нещо ми куца.В сайта на Зденек видях ,че има афганистанска смокиня и там температурите са доста по -харди от при нас само ,че не знаем дали е вкусна в сайта му има и друг вид Кавказка.Ordonez се ангажира да пита ама чак -40 не вярвам да са но пък са доказано планински.Въобще от всичко четено Харди Чикаго не е вкусна а За Харди Хартфорд дето е по-харди уж нищо не намерих като инфо .Насоката е вярна планина ни трябва и май погледа трябва да е обърнат към съветските републики и Стария свят.Все ще изчоплим. нещо с общи усилия!

OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 12:58 | Съобщение # 11
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Anjeer означава смокиня. Ние търсим Koohi. Тези всички са местни сортове за сушене

Разбира се , че Koohi е сорта, това ми е ясно, просто в линка забелязах иранец да продава сушени смокини, а кой друг може да помогне освен иранец. А през май месец Бас Сааман обеща вкоренени растения с фитосанитарно разрешително, да ми изпрати. Що се касае до сушенето, точно в щатите има специализирани ирански магазини, по думите на Сааман , в които се предлагат сушени Koohi.
Жена ми има една колежка иранка, но се оказа, че живее на 500 км от планината където растат или поне така казва, а може и да не иска да свърши работа, остава да търсим в насока иранци живеещи в щатите или видни колекционери от Испания и Англия, поддържам връзка с такива, но не съм се сетил да ги питам, днес съм свободен, нямам никакви ангажименти ще упорствам и ще питам до дупка smile

OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 13:01 | Съобщение # 12
Лексус
pepe, Със Зденек говорих за смокините, но тази афганистанската ми каза че шит, не я препоръчва, не била студоустойчива, при него загинала на открито при -20С, кавказката не я е тествал още, но ще имам от цялата му гама харди сортове скоро. Ще имаме и голяма пратка резници до месец от малайзия.
Имам огромна база данни от сортовете които е събрал Сааман,(американец с ливански произход,) ще кача снимки, за да обсъдим резниците, може би днес малко по късно.

pepeДата: Неделя, 02.02.2014, 13:55 | Съобщение # 13
Москвич
В Сааман май е е истината !

wrongdreamerДата: Неделя, 02.02.2014, 16:38 | Съобщение # 14
Лада
Ordonez виж това http://www.readsnursery.co.uk/categories/Fig-Trees/
Има интересни неща и ако се обединим ще е евтино. Напр. купуваме 5 души и после 4 вземат вкоренени или облагородени резници, а майката остава при теб.
Обмисли това.

OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 17:00 | Съобщение # 15
Лексус
Бас Сааман каза че има свободни резници само от i have LSU gold, Sumacki, Barada, Lemon, Verte, ronde de bordeaux, to name a few Какво ще кажете да взимаме ли да размножаваме тези сортове ???

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mountain Fig - Anjeer Koohi (Планинска смокиня - 40 С)
Страница 1 от 212»
Търси: