Mountain Fig - Anjeer Koohi - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:39
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mountain Fig - Anjeer Koohi (Планинска смокиня - 40 С)
Mountain Fig - Anjeer Koohi
OrdonezДата: Неделя, 02.02.2014, 17:01 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
wrongdreamer, сега ще разгледам линка колега, че ме побъркаха днес по телефона и скайпа

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pepeДата: Неделя, 02.02.2014, 20:03 | Съобщение # 17
Москвич
Група: Проверени
Съобщения: 353
Сумак и Барада пишат ,че са сирийски http://www.treesofjoy.com/fig-varieties-collection

Добавено (02.02.2014, 19:03)
---------------------------------------------
В сайта дето го е открил колегата wrongdreamer има и череша зрееща средата на август!!! http://www.readsnursery.co.uk/products/Cherry-Colney.html
не е по темата но не се сдържах!

maydayДата: Неделя, 29.06.2014, 11:38 | Съобщение # 18
Симсон
Съобщения: 59
До Wrongdreamer: Tърсех и все още търся споменатата от теб иранска смокиня, но имах големи неприятности с PayPal и се отказах от този начин на търсене.Тази, за която питам вирее в Пенджаб, Хималаите. Листата и са като на киви.Дребен плод,много тъмен и с дълга дръжка. за разлика от другия вариант с късата дръжка. Та там в този сайт я имаше миналата година,но сега не я виждам.

wrongdreamerДата: Сряда, 09.07.2014, 11:44 | Съобщение # 19
Лада
Съобщения: 904
Тук има толкова писано, а аз съм го пропуснал.
Значи по ред - Ordonez поръчай смело, няма да изгубиш нищо. Всичко ново предизвиква интерес /киви, годжи, логанбери и т.н. /
Всеки сорт, когато се регистрира, има кратко описание на вкусовите качества /наред със всичко описано /и всеки се стреми да регистрира различно от другите, растение. Та те наистина са различни - т.е. за всекиго по нещо.
mayday - има и "хималайска" смокиня. Тя е по лесна за намиране.
Проблема с иранската е, че е като big foot - всички говорят, но никой не я е виждал.
Във форумите има новини от рода " Един ми каза...."
Аз имам вече три сорта, но на есен ще вкоренявам мъжка, защото при мен минава много време преди да се аклиматизират.

Добавено (09.07.2014, 10:44)
---------------------------------------------
FEGRA FIG (Ficus palmata) Това ли търсиш mayday ?
Аз бих искал "Desert king" защото е студоустойчива, жълто-зелена и много изобилна /с бреба /.
Споменах ли, че е самофертилно ?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

maydayДата: Сряда, 09.07.2014, 21:49 | Съобщение # 20
Симсон
Да, Wrongdreamer, едно от нещата, които искам да имам е точно Fegra fig. Знам също,че има много варианти като големина и качество на плодовете между различните дървета. Как да се открие най-доброто-ако знаеш кажи . Ако искаш да споделиш какви са твоите сортове и имш ли снимки?

wrongdreamerДата: Петък, 05.09.2014, 16:06 | Съобщение # 21
Лада
За mayday, - виж това. Това е Ficus palmata. Не е дребен плода, тъмни отвъни червени отвътре с много добървкус.
Ще опитам да вляза в контакт с някои собственици и ще пиша, ако има заинтересовани. Ще питам и за сорт.
Прикачвания: 1188361.jpg(54Kb)

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Петък, 05.09.2014, 16:07

wrongdreamerДата: Петък, 05.09.2014, 16:08 | Съобщение # 22
Лада
Сайта не ми ги качва заедно. Сигурно са големи.
Прикачвания: 6931792.jpg(69Kb)

maydayДата: Петък, 05.09.2014, 23:09 | Съобщение # 23
Симсон
Wrongdreamer, вече имам много семена от Пенджабската смокиня (фикус палмата, или фегра),закупени от д-р Чиранжит Пармар от Пенджаб,Индия Лошото е че при нашите условия няма да оцелявя през зимата на открито. Става за саксия (по-голяма разбира се) за да е защитена от ниските температури. Та ако искаш... Според мен трябва да има нещо и за радост на очите,много хора гледат екзотични растения в саксии.
пп. Това на твоите снимки ми прилича на хибрид,защото има по-различни листа. А може и да са от близкия изток, т.е. от друго място. Не претендирам за компетентност.

Съобщение редактирано от mayday - Петък, 05.09.2014, 23:21

wrongdreamerДата: Събота, 06.09.2014, 12:13 | Съобщение # 24
Лада
Не е хибрид, но е от Сирийско-Иранската граница. Пренесени са в САЩ и снимките са от Мизури. В САЩ вирее от зона 6 до 10 / Флорида /.
Пише че е вкусно, но не е красиво като италианските например. Аз ти благодаря за жеста, но нямям вече място дори за себе си. Трябва ни активен прозорец за "търся", "предлагам, "подарявам" и "заменям".

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Mountain Fig - Anjeer Koohi (Планинска смокиня - 40 С)
Страница 2 от 2«12
Търси: