КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 11 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:42
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 11 от 22«129101112132122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
OrdonezДата: Петък, 18.04.2014, 22:19 | Съобщение # 151
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Тази година Хейуърда се развива със седмица по рано, ако се задържи същото време ще цъфне определено преди 1 ви май, а това ще е прецедент на моя обект smile
Прикачвания: 4298842.jpg(171Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Сряда, 14.05.2014, 09:30 | Съобщение # 152
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
Soreli набира скорост!

May the Force be with you

OrdonezДата: Неделя, 18.05.2014, 03:00 | Съобщение # 153
Лексус
Размножаване на киви :
Семена :през пролетта под стъкло засаждаме A. Arguta i A. polygama, след студено стратифициране в продължение на 2-4 месеца. Семената на A. kolomikta, прекарват по дълък период на покой, за това за тях е необходимо топло и студено стратифициране в продължение на 3 месеца. И при трите вида семената се покриват с много тънък слой почва.
Резници : С меки , едва започнали да вдървеняват резници от растения задължително расли на открито, през месеците юни, юли или от развили се растения майки през април. Необходимо е страничен разрез на резника, тъй нареченото базално нараняване и използваме пудра , вкоренител (1%), вкоренените резници трябва да зимуват на несто където температурата да е около нулата. Вкореняваме субстрат от чист бял торф.
Зрели резници: Засаждат се през февруари или март под стъкло в смес от торф и пясък 3:1 и се покриват с полиетилен, необходимо е странично нараняване в основата и разбира се пудра.

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 18:35 | Съобщение # 154
Лексус

wrongdreamerДата: Петък, 23.05.2014, 19:46 | Съобщение # 155
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
Това ми прилича на Arguta.
Или греша?

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Петък, 23.05.2014, 20:21 | Съобщение # 156
Лексус
Quote wrongdreamer ()
Това ми прилича на Arguta.
Или греша?

Въобще не грешиш , аргута са

pepeДата: Петък, 23.05.2014, 21:55 | Съобщение # 157
Москвич
Съобщения: 353
Идеални са аргутите Кенс ред!Пускай ги в магазина пък дано да се намерят и други мераклии като мене да ги изкупят бързо.Абе хора аз ли съм само мързеливкото дето искам киви като го измия и да не го беля ами направо да го хапвам?Леко разтоварване на стоката и всичко да е на ред!

wrongdreamerДата: Петък, 23.05.2014, 22:45 | Съобщение # 158
Лада
Съобщения: 904
pepe, и аз го харесвам /то аз какво ли не харесвам /, но търся киви за пазар. Това е дребно. На есен ще взема жълто.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Понеделник, 26.05.2014, 10:55 | Съобщение # 159
Москвич
Съобщения: 353
Да прав си няма пазар дребно си е ама пък цвета хубав.Вкуса не знам не съм ял още аргута но и това ще стане.

OrdonezДата: Понеделник, 26.05.2014, 19:46 | Съобщение # 160
Лексус
Замаскирал съм Сорелито в магазина, че......... bash bash bash

peterstamovДата: Понеделник, 26.05.2014, 23:02 | Съобщение # 161
Москвич
Тсехелидис ще зареждаш ли да си ги взема заедно и за жълтото опрашител има ли?

OrdonezДата: Понеделник, 26.05.2014, 23:04 | Съобщение # 162
Лексус
белен ще имам другата седмица, а Тсехелидис вероятно когато товарим пак от Батистини, понеже разликата е 200км Петьо и малко ми идва множко за сега като растояние

poj160arДата: Вторник, 27.05.2014, 00:00 | Съобщение # 163
Лексус
Съобщения: 2153
Ааааа, за Тсекелидисите ще чакате на опашката след мен Братя, трепя хора... wink smile wacko , бъзикам се - знаете ли ,че поцти - ха (май леко го ударих вече на малко като гръцки акцент) става малко почти година откак ги чакам... wacko - Гого и адашчето ни знаят за какво става дума... wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 27.05.2014, 10:13

peterstamovДата: Вторник, 03.06.2014, 10:20 | Съобщение # 164
Москвич

Pollenizer - Suggested pollenizer: Belén. Other pollenizers are under scrutiny. It is possible to use pollen of Actinidia deliciosa as well. In such a case, the pollen must have to be stored the year before, provided that the A. deliciosa selections flowers when ‘Soreli’ flowering is over. It is possible to import pollen from Countries of the Southern hemisphere, like New Zealand. This commercial pollen, that can be easily found in the European market, has been successfully used in the pollination of ‘Soreli’.

Цитата е от сайта на Сорели:
Другите опрашители са в тестов период под наблюдение. Може да се използва полен от делициоза събран от предходната година.....и т.н.

Flowering time
‘Soreli’ flowers 9 days in advance in comparison to ‘Hayward’. Even in this case there is a great variability according to the year and the location. Flowering occurs in Udine around May 17th.

Сорели цъфти 9 дни преди Хеуърд. Но зависи от годината и мястото, така че ........В Udine е цъфнал на 17 Май.

Ще се пробваме с наличните опрашители! А въпросче:
- Как се съхранява прашец една година! - писали ли сме някъде?

Съобщение редактирано от peterstamov - Вторник, 03.06.2014, 10:21

OrdonezДата: Вторник, 03.06.2014, 11:50 | Съобщение # 165
Лексус
В буркан и в хладилник , мисля на 1.5С-3С
При мен Томури цъфти преди Хейуърд, последния цъфти около 12-13 май, а Томури почва по ранко да отваря но се застъпват де, опрашването винаги ми е на 100%, много късно цъфтят в Удинезе ???

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 11 от 22«129101112132122»
Търси: