КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 13 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:35
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 13 от 22«1211121314152122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
poj160arДата: Събота, 15.11.2014, 03:49 | Съобщение # 181
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Статус: Offline
Ясноооо, ще трябва да го имам... cool smile , но жената вече яко се ... wacko и вика ... angry , но аз си свиркам и си карам както си знам! wink

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 15.11.2014, 03:50

peterstamovДата: Неделя, 16.11.2014, 00:17 | Съобщение # 182
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
Днес изрових два резника да видя как е .....

May the Force be with you

OrdonezДата: Неделя, 16.11.2014, 18:19 | Съобщение # 183
Лексус
Съобщения: 3803
Много добре Стамов, отлични корени. Значи като пускаш такова клипче е добре за неосведомените да споменеш, кога си заложил резника, зрял ли бе или зелен, с какво е третиран, колко очи си оставил отгоре, на каква дълбочина си го заровил, колко време му бе нужно да направи корена, в оранжерия ли си ги държал или на открито. Това са фактори от които младите градинари се интересуват и ще им е интересно. Имай в предвид, че форума се чете от много, но от много малко се списва smile . Успех за напред , нищо не казваш за резниците , искаш ли , визирам асимините, скоро ще пристигнат

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

netmanДата: Понеделник, 24.11.2014, 17:11 | Съобщение # 184
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 14
Quote "Ordonez"
Не съм мислил по въпроса да ти кажа честно, може да има , може и да няма, ще го кажа в прав текст. Тсехелидис ще докарам тази зима, кога обаче не знам в момента сме толкова натоварени, че всяко залитане в каквато и да е посока извън начертания план ми се отразява зле. Интереса между другото към тсехелидис в световен мащаб силно намаля именно заради факта, че не е трайно и трябва да се кльопа бързо, но за асортимент сигурно ще го внеса. Ще пиша кога, малко след 20 ти ноември колега. И още нещо, това което предлагаме като голдън дилайт е сорели, днес си признаха без бой, както и много други неща smile

Аз само профилактично да напомня да ме имаш предвид за две бройки smile

Бъди себе си !

doncho_68Дата: Петък, 09.01.2015, 15:19 | Съобщение # 185
Симсон
Съобщения: 14
Преди две години купих от пазара в Нова Загора две кивита.Мъжкото се разви добре, но женското спря да расте.Имаше бял мъх около стеблото.Сега си купих от онлайн магазина Actinidia deliciosa - Kiwi 'Hayward' ще му трябва ли опрашител за него?

peterstamovДата: Петък, 09.01.2015, 17:15 | Съобщение # 186
Москвич
То опрашител трябва, но се огледай на близо по улиците дали има други кивита.
Ако мъжкото, което имаш цъфти заедно с женското ще се получи.
Тук при нас най-ниската tC° падна до -12C° дали ще оцелеят тези по-младите, които сях тази година?

Съобщение редактирано от peterstamov - Петък, 09.01.2015, 17:28

OrdonezДата: Петък, 09.01.2015, 23:40 | Съобщение # 187
Лексус
Съобщения: 3803
Отговор на Дончо, това което си получил е Хеъуърд, то е женско киви, мисля , че точно тези са на Баттистини, не са на Витро плант, защото тях ги свършихме, доста качествен материал , очакван цъфтеж 2016, което е много добре. До колкото разбрах имаш си мъжкар, не го мисли, ще стане 100%, ако е делициоза или чиненсис
Отговор към Петър, ако е падало -12 С и растенията са били в контейнери, нямаш никакви грижи, ако са засадени в земята пък въобще. Тествал съм на -13С , млади растения в контейнери от сорта Хейуърд през студената 2012 та година, когато студа беше ужасяващ в продължение на почти месец, имах загуба от около 1-2 % при млади растения, така, че съм убеден , че ако за били защитени от вятър не може да се притесняваш. Погледни ги в неделя, измръзналите части в момента трябва да са потъмнели, защото кивито поддържа клетките с вода в някакъв минимален процент. Кожицата омеква и се бели само при допир, ако нямаш такива видими изменения , не се притеснявай.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

peterstamovДата: Четвъртък, 05.02.2015, 20:10 | Съобщение # 188
Москвич
В земята са! Като имам възможност ще огледам.
Все съм си мислил че в контейнер от -2, 3 надолу са пътници! Не съм тествал!

Добавено (05.02.2015, 19:10)
---------------------------------------------
a. chinensis семеначета
Нямат спирачка.......
С тез над 15 C° кво да е.....
Ако има повратни студове ще има измръзване!

Съобщение редактирано от peterstamov - Четвъртък, 05.02.2015, 20:13

netman2623Дата: Неделя, 22.02.2015, 19:10 | Съобщение # 189
Балканче
Съобщения: 1
Какво стана с тсехелидис-а ?

poj160arДата: Неделя, 22.02.2015, 20:05 | Съобщение # 190
Лексус
Съобщения: 2153
netman2623, поради простата причина, че Тсехелидис е с ниска дълготрайност - максимум 1 седмица няма Гого интерес да го внася за момента, а и производителя е твърде далеч за доставка (така поне той ми каза). Спокойно, и аз чакам, но когато дойде, тогава.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

ivobogДата: Вторник, 24.03.2015, 14:03 | Съобщение # 191
Симсон
Съобщения: 73
Досегашният ми опит да прихвана киви клони към нулата. Благородна завист изпълва душата ми като ви гледам с какъв ентусиазъм и мерак се занимавате с екзотики и успявате. Кивитата изкарват една година, растат сравнително добре, зазимявам ги добре (според мен) и след следващата пролет няма никой. Има ли вероятност високите подпочвени води да оказват негативно влияние на кивитата (освен всички други фактори).

Добавено (24.03.2015, 13:03)
---------------------------------------------
боря се и със райски ябълки, нар, смокини но това са теми за други дискусии. при тях успехът също е с различен резултат ...

Съобщение редактирано от ivobog - Вторник, 24.03.2015, 14:04

wrongdreamerДата: Вторник, 24.03.2015, 14:13 | Съобщение # 192
Лада
Съобщения: 904
За киви - да, високите води го убиват бавно. Райската много трудно се облагородява, а смокините - сигурно правиш някаква грешка. Нара също е лесен - от клонки в добра почва, на полусянка, поливаш чак когато изсъхне, ами това е.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

ivobogДата: Вторник, 24.03.2015, 14:46 | Съобщение # 193
Симсон
Съобщения: 73
Благодаря за инфото

Другите проблем при тези растения според мен са:
1. Кратко лято - последна слана средата на май, първа слана обикновено в началото на септември;
2. Голяма температурна разлика през лятото: над 30 градуса през деня и под 10 градуса вечер

Много тежка роса почти всяка сутрин, реката е 50-тина метра от двора и извира на около 2000 метра н.в. Имотът е на 550 метра н.в., но по дерето вечер си се спуска студ.

Миналата година едната смокина върза (поне 20-ина плодчета), но така и не узря.

Тази зима най-ниската температура беше -15 градуса.

Май направих и кратко представяне,

а като други растения налични мога да добавя: шам фастък, пекан, 3 вида лешници, дрян, 3 вида бадеми, 2 вида хинап, плумаут и др. традиционни овошки.

peterstamovДата: Вторник, 24.03.2015, 17:07 | Съобщение # 194
Москвич
Подсказки за Кивито..........
Никакво зазимяване! Само загърляне.
Посаждай по-възрастен разсад! Ако е млад го отгледай една две години в саксия.
Докато не влезе в плододаване рядко поливане. Дори само когато има нужда. Наблюдавай позицията на листата.
Често загива от преполиване. Кивито образува периферни корени.

Съобщение редактирано от peterstamov - Вторник, 24.03.2015, 17:09

wrongdreamerДата: Вторник, 24.03.2015, 18:43 | Съобщение # 195
Лада
Съобщения: 904
ivobog, на шамфастъка много не разчитай. Антеп ли е ? От Айтос ли е ? Имаш ли мъжки ?
Искат завет и защита, а трябва и дълго лято.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 13 от 22«1211121314152122»
Търси: