КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 14 - Форум Екзотик Плантс България
Понеделник, 05.12.2016, 07:32
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 14 от 22«1212131415162122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
ivobogДата: Вторник, 24.03.2015, 19:58 | Съобщение # 196
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 72
Статус: Offline
От Айтос е (Антеп), мъжките фисташки sad дадоха фира още първата година, преди това взех от Ани Кузманова от Пловдив мъжки и женски, но и техните мъжки не устискаха. Сега имам само женски, май се отказах отказах от мъжки и ще ги гледам само за декорация, ако въобще ги задържа. Мястото е долинка и не е много ветровито, но след доста четене и аз стигнах до извода, че трудно ще пробвам собствено производство, лятото не стига.
Уча се на принципа на проба/грешка.
При растенията този принцип е малко бавен lumped
Местните само гледат и мърморят, че тука нищо не става, но никой не знае защо.
и аз пробвам, пробвам, пробвам ...

poj160arДата: Вторник, 24.03.2015, 22:43 | Съобщение # 197
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
ivobog, давай смело и не се бой. То, всички сме така и както ние сме минали по този път, така и още ще продължаваме да вървим ... cool Само преди да си вземеш едно растение поинтересувай се подробно зо изискванията му за оцеляване, почва, поливки, периода на цъфтеж и плододаване и последващата поддръжка и вече, познавайки собствения си терен си прави изводи дали да го имаш или да минеш на друго растение. Все пари струват да му се не види. То и аз колко пари съм хвърлил така на вятъра, бедна ти е фантазията... wacko
Доколкото прочетох от постовете ти те морят високите подпочвени води, късната пролет и ранната есен. Ориентирай се към растения, отговарящи поне до известна степен на тези критерии, особенно при плододаващите. По принцип широко разпространените овощни видове, предлагани в БГ почти напълно удовлетворяват изискванията с някои изключения. А, конкретно за редките и екзотични разновидности хубаво се оглеждай и преценявай, ако ли не, то питай тук смело и все някой колега ще се отзове на помощ! biggrin Надеждата умира последна!!!

Послепис: Я питай Митачето (wrongdreamer) пък той каква почва има ... cool , направо е ужасна. good

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 24.03.2015, 22:45

wrongdreamerДата: Петък, 27.03.2015, 12:41 | Съобщение # 198
Лада
Съобщения: 889
Pepe понеже мисля че имаш най много аргути, ще те питам нещо - коя от Пурпурна садовая и Кен'с ред е по добра. Пурпурната е Украинска и сигурно е по топлолюбива от Полската, но какво мислиш за зашумяване вкус, капе ли, боледува ли.
Ей такива работи. Абе каквото се сетиш - пиши.
Thank you in advance !

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Петък, 27.03.2015, 12:42

wrongdreamerДата: Петък, 03.04.2015, 14:09 | Съобщение # 199
Лада
Различни плодове от Actinidia, комерсиалното Киви и A. deliciosa 'Hayward' за сравнение.

1 A. rufa

2 A. melanandra

3 A. glaucophylla

4 A. chinensis

5 A. latifolia

6 A. indochinensis

7 A. chinensis 'Hort16A'

8 A. macrosperma

9 A. arguta

10 A. fulvicoma

11 A. deliciosa 'Hayward'

12 A. arguta var. purpurea

13 A. guilinensis

14 A. setosa

15 A. chrysantha

Някой да вкара и снимката над тях, моля !

cool icecream
Прикачвания: 6491288.jpg(63Kb)

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Петък, 03.04.2015, 14:21

poj160arДата: Петък, 03.04.2015, 15:09 | Съобщение # 200
Лексус

Митаче, в твоя пост само ти можеш да влезеш или Гого като модератор, друг не може освен ако няма достъп до парола и име ... cool

Послепис - пропуснал си нетрайното, но с най-едрите в света плодове киви сорт "Тсехелидис" (Tsechelidis) - гръцко производство. Други особенности при него също освен краткотрайността е и слабия аромат, но пък за сметка на това пък не проявява свойствата да "мутира" както "Хейуърда" при близко насадени други сортове киви. Ето снимки за нагледна представа за сорта:

Прикачвания: 9612970.jpg(51Kb) · 7890978.jpg(7Kb) · 7264272.jpg(25Kb) · 9082305.jpg(46Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 03.04.2015, 15:20

wrongdreamerДата: Петък, 03.04.2015, 17:00 | Съобщение # 201
Лада
Новото име на сорта е " Гранд Кричим", а не "Тсехелидис"

poj160arДата: Петък, 03.04.2015, 23:20 | Съобщение # 202
Лексус
wrongdreamer, happy ^_^ happy ^_^ happy ^_^ happy ^_^ happy ^_^ да му върнем майтапа за "Върджина"!!! Повече на негова тенекия не се връзвам ...., ти знаеш, приятелю! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 03.04.2015, 23:20

pepeДата: Събота, 04.04.2015, 13:01 | Съобщение # 203
Москвич
Съобщения: 349
Абе голям спец съм по аргутите ама на картинка още biggrin на моя територия тази година ще плододава Пурпурната садова и розовките италианки от Ordonez.По данни от продавача Пурпурната е най голяма а най вкусна била Кокува селф не и трябва мъжко ама е дребничка зелена.Гледах да вземам само кивита които като узреят и не падат на земята а се държат на дървото и викат ,че им е време да бъдат изядени happy .Реално изядох предната година двечки от Харди ред ама толкова бързо ги глътнах ,че не знам дали ми харесаха .... като грозде без семки розавко прозрачно. Става и за стафиди за това ги взимам дребните сортове .Тази година няма да ги торя с нищо освен с пепел и хелатно желязо а от догодина ще торя.Имам значи 6 сорта два зелени Кокува и от Серафимов дребно, един Rosa - розаво по кората и зелено вътре,един прозрачен Харди ред,лилави Пурпурна садова и Пурпурно харди и Кенс ред и мъжки 3 вида за всеки случай ако цъфтят различно време .Иди ,че обяснявай къде е лозето на баща ми biggrin .Ако преценката ми е правилна ни чакат поне 10 години с валежно лято и кивитата ще качат лозите .Ще докладвам при изменения в състоянието на зелено растящите.

ivobogДата: Събота, 04.04.2015, 20:37 | Съобщение # 204
Симсон
Съобщения: 72
Миналата година засадих две аргути "Issai". Има ли такова животно, щото вчера беше напъпило и то без да го завивам, така го зарязах, а то взе че издържа. Ще го видя след днес, щото след минус 7 градсуа през нощта и +13 през деня не знам дали е оживяло, но до снощи беше.
Някакво инфо за това киви, че ме изненада, засега издъжа на тоя студ, по скоро на тия температурни разлики.

pepeДата: Неделя, 05.04.2015, 11:44 | Съобщение # 205
Москвич
Съобщения: 349
Е нищо му няма те държат до -28 през зимата

wrongdreamerДата: Неделя, 05.04.2015, 20:10 | Съобщение # 206
Лада
Sorry za bukwirte. 6te opitam da ka(4a snimka na moq issay.
Прикачвания: 7562436.jpg(949Kb)

poj160arДата: Неделя, 05.04.2015, 21:36 | Съобщение # 207
Лексус
Аргута "Issai" на Дриймъра (wrongdreamer)

Прикачвания: 7692690.jpg(410Kb)

wrongdreamerДата: Понеделник, 06.04.2015, 09:27 | Съобщение # 208
Лада
pepe, размножавай приятелю, че ще те атакуваме всички вкупом.
И един въпрос : самоопрашващите ще опрашват ли други аргути или си требе муж?

poj160arДата: Понеделник, 06.04.2015, 11:56 | Съобщение # 209
Лексус
wrongdreamer, предполагам, че няма да има проблем стига да цъфтят по едно и също време. Не ми се чете из нета, иначе със сигурност ще намеря информация. cool

wrongdreamerДата: Понеделник, 06.04.2015, 19:38 | Съобщение # 210
Лада
Той pepe, трябва да знае това .

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 14 от 22«1212131415162122»
Търси: