КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 15 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 07:08
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 15 от 22«1213141516172122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
peterstamovДата: Събота, 25.04.2015, 08:47 | Съобщение # 211
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Статус: Offline
Като на майтап една бучната пръчка от миналата пролет......гледам клечката зелена и като ровнах летораст - тръгва.

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 25.04.2015, 08:48

OrdonezДата: Неделя, 26.04.2015, 00:01 | Съобщение # 212
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Стамов, имаш голям успех с кивитата и то без особени грижи, браво

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Неделя, 26.04.2015, 20:15 | Съобщение # 213
Лексус
Съобщения: 2107
Браво Пешо. applause Какво стана с откраднатите големи кивита, намери ли ги, кой ги е гепил? cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

peterstamovДата: Неделя, 26.04.2015, 23:51 | Съобщение # 214
Москвич
Едва ли .....и да разбера кой е нищо не мога да направя. То тъпото е, че явно им се видяха хубави, а още не са плододавали. А те като не знаят как да ги гледат ще ги уморят и после пак ще има набези! Ако бяха поговорили с мен щяха да спечелят много повече!

Съобщение редактирано от peterstamov - Понеделник, 27.04.2015, 20:01

wrongdreamerДата: Понеделник, 27.04.2015, 15:51 | Съобщение # 215
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Петьо, предлагам ти, когато коментираш хора като тези апаши, да промениш "May the Force be with you " на " May the Fuck be with you, ever..."

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Понеделник, 27.04.2015, 19:28 | Съобщение # 216
Лексус
wrongdreamer, happy smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

peterstamovДата: Понеделник, 27.04.2015, 20:03 | Съобщение # 217
Москвич

poj160arДата: Вторник, 12.05.2015, 01:16 | Съобщение # 218
Лексус
Доколкото разбрах от нета ACTINIDIA Solissimo е самоопрашващ се сорт, с размери на плодовете малко по-малки от сорта Хейуърд (около 25% по-дребни), но със същите вкусови качества като на Хейуърд. cool
Понеже имам Хейуърд се чудя дали да си взема поне една бройка и от Солисимо, но ме е страх да не мутира Хейуърда, защото знаем, че е склонен към мутации, ако наблизо има други сортове киви.

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 13.05.2015, 01:06

wrongdreamerДата: Вторник, 12.05.2015, 14:09 | Съобщение # 219
Лада
Аз пък ще си взема едно. Доста е космато, а ? Пише че е "Киненсис", което значи че е вкусно. Пише също, че е много изобилно, та ще варим и ракия.
Всъщност това което ми хареса е гъстата листна маса. Чудесна сянка. Мога да ги беля внимателно и после ще ги продавам като "Muppet's".
Не ви ли прилича плода на един от тях ? И на един от "другия форум" ми прилича.
cool

lucky288Дата: Вторник, 12.05.2015, 14:11 | Съобщение # 220
Трабант
Съобщения: 175
Е това за ракията от киви е добра идея. Не сме пробвали до сега такова чудо. Някой има ли опит с нея?

OrdonezДата: Вторник, 12.05.2015, 22:11 | Съобщение # 221
Лексус
Quote lucky288 ()
Е това за ракията от киви е добра идея. Не сме пробвали до сега такова чудо. Някой има ли опит с нея?

аз съм правил ракия от киви, мирише на одеколон " тройной " , но ако я превариш вероятно ще стане хубава, аз нямах време и нерви да я преварявам и я изпихме така smile

wrongdreamerДата: Сряда, 13.05.2015, 00:22 | Съобщение # 222
Лада
А казват, че само в Русия пиели aftershave.
Да бе, да. Само да порастне кивито и ще си ги мерим с братушките.
wine cool fool

poj160arДата: Четвъртък, 21.05.2015, 21:33 | Съобщение # 223
Лексус
Митаче, мен Анито ме записа вече с една бройка Солисимо и две смокини Айс кристал. Поръчвай докато е време, че после ще съжаляваш, ако вече не си го сторил, разбира се! cool

адрианДата: Вторник, 02.06.2015, 21:41 | Съобщение # 224
Симсон
Съобщения: 16
Здравейте!
Преди няколко дни засадих две кивита сорт Бруно (мъжко и женско).Човекът от който ги купих ми обясни че първите 2-3 години трябва да ги защитавам през зимата.Преди засаждането в земята сложих речен пясък , горска почва и оборска тор.След като ги засадих ги позасенчих малко , така че след обяда да не ги огрява много слънцето.Поливат се редовно (горе-долу през ден)от капковото напояване което имам в градината.Притесненията който имам са че няма да им се отрази добре варовитата вода , зимните студове който през последните години не са кой-знае колко големи но температурите падат до -25 градуса и това че пролетните слани падат до към средата на май а есените започват от средата на септември а по някога и началото на октомври.
Според вас дали ще се справят кивитата и евентуално да кажете кой сорт киви ще се справи при мен.Ако може да дадете и някой полезни съвети ще съм ви много благодарен!

Съобщение редактирано от адриан - Вторник, 02.06.2015, 21:46

OrdonezДата: Сряда, 03.06.2015, 00:16 | Съобщение # 225
Лексус
адриан, здравей, странни аномалии в метеоролично отношение става при теб, слани до месец май, кофти работа. , виж, значи на тебе ти трябва някоя качествена аргута, инак бих рискувал и с делициоза, но... не съм убеден, че ще е дълголетно на твоя обект.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 15 от 22«1213141516172122»
Търси: