КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 18 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 11:00
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 18 от 22«1216171819202122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
wrongdreamerДата: Сряда, 29.07.2015, 10:12 | Съобщение # 256
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
pepe, как са аргутите ?
Ако ти попадне Поинтия от някъде - свиркай.
Оказа се , че си намери мястото при мен.
За съседа - не ти трябва ножица, а пушка с оптика.
Цели се низко.....
dry

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Сряда, 29.07.2015, 10:55 | Съобщение # 257
Москвич
Съобщения: 349
От всичките само Кокува селф даде плод другите ме отложиха за догодина дребни са като гроздово зърно за сега

OrdonezДата: Петък, 21.08.2015, 15:50 | Съобщение # 258
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Колеги, не си спомням дали изказах мнение за резитбата на кивитата в някоя от темите, но и да съм го направил, не пречи пак да споделя опит от тази година.
Понеже кивитата растат много бързо и ако не ги подрязваме за една година имам случай с 6 метров летораст и както на всички ни е ясно, това няма как да е желано събитие smile . За това аз ги скъсявам няколко пъти годишно. Едновременно с това ние стимулираме страничните клонки да се появят, а както знаем , те са и плодните smile . Така, че ние стимулираме плододаването. Ако не сте го направили, все още имате седмица две да го направите.

Така и понеже както ви е известно цъфтят първите пъпки на леторастите от същата година и повечето от клонките които цфтят израстват по двугодишните плодни клони, те и дават най добрите плодове, като цяло.
Сега , който има плодове на асмалъка, точно сега е момента да реже плододаващите клонки на 4-5 пъпки след плодовете . После след прибирането на плодовете ще режем пак, но до тогава има време smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Петък, 21.08.2015, 22:14 | Съобщение # 259
Лада
Полезно.......

peterstamovДата: Неделя, 23.08.2015, 09:58 | Съобщение # 260
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Производители топ 10 - тон на година.....

China 466,667
Italy 442,384
New Zealand 370,000
Chile 173,333
Greece 81,467
France 71,275
Japan 32,867
Iran 30,000
United States 20,988
Korea 15,167

Данните са от 2010г.
Стана ми интересно италианците колко произвеждат...!!!???

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Неделя, 23.08.2015, 09:59

wrongdreamerДата: Неделя, 23.08.2015, 14:36 | Съобщение # 261
Лада
После иди да хвалиш италианското вино. Те грозде нямат... само кивита са набучили.
Дали не са прави при този крив климат ?
Тъкмо си промених предназначението на градината на лозе и трябва да започвам отначало.
Тези китайци дали изнасят или всичко си опоскват ?

OrdonezДата: Неделя, 23.08.2015, 20:13 | Съобщение # 262
Лексус
wrongdreamer, ооо при това производство предполагам всичко изяждат, ама убий ме , нямах идея, че иранците произвеждат толкова киви

wrongdreamerДата: Понеделник, 24.08.2015, 19:45 | Съобщение # 263
Лада
Аз работя с един иранец. Ако излезе читавм ще измоля и смокини, и дуди и разните там персийски зелении. Ама то има ли читави от тях?
Те са затворена държава и сигурно имат разни древни екзотики.

OrdonezДата: Понеделник, 24.08.2015, 20:32 | Съобщение # 264
Лексус
wrongdreamer, вече не са затворена държава, мисля, че в момента им пада ембаргото, не мисля, ами съм убеден, а и имам един другар който обиколи Иран с колело, та от него знам, че са уникален народ, просто са много добродушна нация , за което им свалям шапка.

OrdonezДата: Понеделник, 28.09.2015, 02:43 | Съобщение # 265
Лексус
Моля Дриймъра или някой друг за професионален превод

"I have also found an easy way to root summer cuttings. Instead of using green shoots under mist, you take semi-green wood and cut it into 1-2 inch pieces, each with a single inactive bud at the base of a leaf. You then "plant" the cuttings horizontally a couple of inches deep in potting soil in a seed starter with the single leaf sticking out, and place in a warm spot. The seed starter is the type that wicks up water from a reservoir and has a humidity cover. The buried bud usually will not push new growth until roots start to form. The leaf supports the cutting and probably suppresses the growth of the dormant bud. Once roots develop, the bud breaks and the new shoot will push up through the soil and take off." Kiwinut.

Here you can see the roots on the wall after 31 days. Regarding the photo I want to clarify one thing, despite the appearance, the white points in the substrate aren't perlite, it is condensed water reflecting the flash light:

Прикачвания: 3942079.jpg(112Kb)

peterstamovДата: Понеделник, 28.09.2015, 06:35 | Съобщение # 266
Москвич
Вместо зелени под мъгла (както го правя аз)ползва полу-вдървенени резници 1-2 инча. Едно листо, една пъпка. Пръчката поставена хоризонтално - листото стърчи нагоре. Предполагам на дълбочина 3-4см. Почвата е за стартиране на семена, но нещо не разбрах точно....

Ако този метод наистина действа си мисля че захлупен с нещо и под мъгла успеваемостта ще е по-голяма!

wrongdreamerДата: Понеделник, 28.09.2015, 10:10 | Съобщение # 267
Лада
Ето ви пълния текст -

Открих лесен начин за вкореняване на пролетни резници. Вместо да ползвам зелени резници във водна мъгла, вземам полу-вдървени и ги нарежи на парчета 3-5 см, но всяко с пъпка и дръжка на подстриган лист, / с част от листа /, засадено "хоризонтално" на 4-5см в почва/ в оригинала се има предвид смеска за разсад / в саксия за разсад, като оставиш листото да се подава отвън и поставиш саксията на топло място.
Саксията да е от типа с резервоар и фитил за постоянна влажност, и с похлупак.
Заровената пъпка обикновено не тръгва преди образуването на нови корени. Листото храни резника и вероятно възпрепятства пъпката да тръгне.
Веднага след образуването на корени пъпката се събужда и новия летораст
пробива през почвата за да "излети"

На снимките виждате корените след 31 дни. Белите точки на снимката не са перлит, а капки кондензирала влага, блеснала на светкавицата.

За фитила - поставяте кана с вода до саксията и фитил/ може от всичко, моите са от бинт/ който е потопен в нея, а другия край е в саксията. Продават дебели фитили, около 1см, отвън с найлонова обвивка и в капака на саксията има очертание за пробиване като при Макдоналдс чашите.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 28.09.2015, 10:17

OrdonezДата: Вторник, 29.09.2015, 00:47 | Съобщение # 268
Лексус
Благодаря Дриймър за превода,peterstamov, да действа и аз така си го преведох, но все пак искам компетентна намеса, че току виж съм изтървал нещо. Ето че вече ще правим собствено елементарно производство, най вече Сорели и Солисимо, така, че да им смъкнем цените драстично надолу, така, както направихме с Ананасная. Миналата година закупихме големи растения майки и вече имаме най посадъчен материал в 3 литрови контейнери, които буквално са изпълнили саксиите с корени и цената вече е под 10 лв. Идеята ми е да нямам киви , независимо от кой сорт е на по висока цена от 3 евро и ще го постигна живи и здрави до 24 месеца , приятели.

OrdonezДата: Вторник, 29.09.2015, 00:50 | Съобщение # 269
Лексус
Колеги изгледайте целия клип, а след това и втората част, заслужава си определено да се види

peterstamovДата: Сряда, 10.02.2016, 16:03 | Съобщение # 270
Москвич
Брех, където съм ослепил и там пуска....!!! Днес извадих едно да видя как е.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 18 от 22«1216171819202122»
Търси: