КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 20 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:22
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 20 от 22«121819202122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
goshotanchevДата: Четвъртък, 07.04.2016, 20:57 | Съобщение # 286
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 35
Статус: Offline
пусни снимка на загиващото киви

OrdonezДата: Петък, 08.04.2016, 01:31 | Съобщение # 287
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Да пусни снимки на сорелито интересно е да се види , що се касае до тсехелидиса, сега хита е клон 8 на хейуърд 20 до 40% по едро от стандартния и много по родовито

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

netmanДата: Петък, 08.04.2016, 11:43 | Съобщение # 288
Симсон
Съобщения: 14
Soreli 1:

Soreli 2:

Soreli 3:

Belen:

Бъди себе си !

wrongdreamerДата: Петък, 08.04.2016, 14:45 | Съобщение # 289
Лада
Съобщения: 889
Не зная причините, а и не ми изглежда като загиващо все още.
Има нещо много важно, което всички пропускате - защо растенията прорастват корени ?
За да ТЪРСЯТ влага и микроелементи.
Ако ги поливате редовно, то те нямат особена нужда от корени.
И когато забравите само за един ден да ги полеете........
Това определено се преоводнява.
Аз бих направил вада в кръг, но на около 80-100 см от стъблото. И то само първите две години.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Петък, 08.04.2016, 16:21 | Съобщение # 290
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Митаче, wrongdreamer, много си прав. От снимките ми се вижда, че са май мъничко преполивани, но може и преторяване да е станало, знам ли? Моите кивита тръгнаха много добре. Солисимо-то тръгна малко по-рано от Хейуърд-ите и Томурито, изкараха новите пъпки и след образуване на зачатъците като листенца онзи ден в сряда вечерта ги гледам, че са изсъхнали като на горните снимки на netman. Бре, нямаше пролетен студ за тях, не съм торил сега, нито ги бях поливал. Почвата на другите беше влажничка, но на Солисимо-то беше суха отгоре и веднага полях обилно с вода. Сигурно се е засушило. sad Дано да тръгне. Миналия сезон така яко дръпна нагоре, че направо се уплаших. cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Петък, 08.04.2016, 22:20 | Съобщение # 291
Лексус
Сорелитата ги пръскайте профилактично с Алиет, това съм го писал няколко пъти и причината е точно тази, преполиване, задържане на влага и кореново гниене, процеса е бърз и трае около 2 седмици, пръска се докато има листа, ако няма листа вече , както е в случая, полей с разтвор алиет, ах това преовлажняване, аххх

netmanДата: Събота, 09.04.2016, 16:26 | Съобщение # 292
Симсон
алиет флаш 30гр/10л разбрано, а с по колко литра на киви да поливам ?

Бъди себе си !

peterstamovДата: Събота, 09.04.2016, 20:18 | Съобщение # 293
Москвич
Съобщения: 248
@netman резни го на две три пъпки и разрохкай почвата да вземе въздух, че ще се удави!

После видях, че са 4 растенията! Така, да си чел в нета някъде че кивито иска много вода? Някой гуру ......

Аз бих направил следното.....
Едното или двете ги вадя и махам всичката пръст за да видя какво става с корените, защото ми се струва че не работят. После го режа на една две пъпки и в саксийка с нова пръст, на сянка и хладно. Ако успея да го спася ще го разсадя другия сезон. Туй съм го правил като им изядоха корените ларви, но не успях да спася растенията.

Нещо да си торил така с амониева или оборска тор???

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 09.04.2016, 20:27

netmanДата: Събота, 09.04.2016, 21:27 | Съобщение # 294
Симсон
Така значи, много вода не съм наливал, като изсъхне горния слой на саксията съм поливал с по 200мл вода на саксия (това на 2 седмици долу-горе), но май проблема ще се окаже, че в помещението в което зимуваха се готви и понякога става влажно.

Торил съм с по 10гр на саксия YaraMila Complex разхвърлена отгоре при една от поливните в началото на Февруари. Амониева не съм слагал. Сега като ги сях в дупката сложих по 4л суха тор от калифорнийски червей и 50гр Yara омешени с пръстта.

Свиди ми се да разровя някое, но щом се налага ще го извадя и ще снимам, но първо ще изчакам малко да видя алиет-а ще ги освести ли. Ако не гледам, че вече има наличности ще се купува на ново ... кофти.

Бъди себе си !

peterstamovДата: Събота, 09.04.2016, 21:49 | Съобщение # 295
Москвич
Като че ли и аз това разбрах ........ то се вижда мокро от последната поливка, но както казваш системно не е преполивано!

Нямам си на идея тези торове какъв състав имат, но имай на ум, че корените на киви много лесно прегарят от много азот. Дали оборски, калифорнийски или амониева, стопяват се като сламки стават кухи!

Води се по това което писаха другите.....
На една пръчка с 5 листа не е нужно торове и давене. Първите години се целят формировка и мощна коренова система, а такава става когато не му се дават на готово водата и храната. Редовно разрохкване на почвата, корените да влизат на дълбоко! Наблюдавай растението - позицията на листата. Висват като е презасушено. А торта при видими липси може да коригираш леко. Няма да загине тутакси. Аз едното си го държа с хлороза да видя какво ще стане втора година и му няма нищо. Сега вече вкарах малко желязо.

След няколко години като имаш голяма листна маса и много плод вече преценяш дали да ториш.

Гледам за някаква био тор нормите..... някакви такива. Пишеш, че си сложил 4л. на растение?
300-500 ml/m2
200-300 ml/растение

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 09.04.2016, 21:57

netmanДата: Събота, 09.04.2016, 22:09 | Съобщение # 296
Симсон
Това мокро се види от засяването в градината тази седмица в четвъртък ... преди това бяха в саксиите.

Засяването беше в дупка 40х40х40 ... извадената пръст я омеших с гореспоменатата тор и засях всяко киви в дупка на нивото на почвата.

Бъди себе си !

peterstamovДата: Събота, 09.04.2016, 22:15 | Съобщение # 297
Москвич
Нещо различно което си правил при Белен?

рН на тора и каква среда обича киви?

Съобщение редактирано от peterstamov - Събота, 09.04.2016, 22:29

OrdonezДата: Неделя, 10.04.2016, 15:37 | Съобщение # 298
Лексус
Колеги , обещаха да ни пуснат от Италия Actinidia strigosa, нямам идея какво е, ама..... знае ли се

peterstamovДата: Неделя, 10.04.2016, 18:25 | Съобщение # 299
Москвич
Това идва някъде от Хималаите - Индия. Над 3000 метра надморска височина!!!
Колко ли под 0-лата пада t°-та там? По-на юг са от нас.

Съобщение редактирано от peterstamov - Неделя, 10.04.2016, 19:12

wrongdreamerДата: Неделя, 10.04.2016, 20:54 | Съобщение # 300
Лада
Съобщения: 889
Киви като киви, само, че по безвкусно и май не държи на студ. И има семки.
Но пък лесно се размножава.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 20 от 22«121819202122»
Търси: