КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 3 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 12:44
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 3 от 22«123452122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
chubaka80Дата: Събота, 26.05.2012, 14:55 | Съобщение # 31
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 21
Статус: Offline
Незнам дали е в поливането или торенето успеха но вав 10 литра от минерална вода сам си разтворил 10мл Нутри Алгафин 5мг Жълт кристалон и 5мг Карбамид (само да кажа че с Карбамида трябва да се внимава много ,много готино гори дори и 10 годишни растения) И с тази вода която вече е доста стара по 200мг пред 3-4 дена като започнат да се набръчкват листата. Ама не знам дали е успех щото навсякъде пише че растат много.Относно железния сулфит до сега само един път 15мг(една суп.лъжица).

maniakДата: Събота, 26.05.2012, 15:21 | Съобщение # 32
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 52
А защо им слагаш 10мл Нутри Алгафин 5мг Жълт кристалон и 5мг Карбамид? За какво се ползват тези препарати?

chubaka80Дата: Събота, 26.05.2012, 15:27 | Съобщение # 33
Симсон
Съобщения: 21
Нутри Алгафид е тор на био основа защото не мога да намеря такава от червен калифорнииски червей,(освен Ордонез ако не ми прати с някои пратка до такъв извод стигнах) Крабамида е над 40% азот гори и тори яко. Жълтия кристалон има много фосфор които с желязото и азота е в основата на цялата игра.И не на последно място трябва да знаеш че престараването еб......а майката на старанието..(мнооо готин лаф).

Съобщение редактирано от chubaka80 - Събота, 26.05.2012, 16:08

maniakДата: Събота, 26.05.2012, 17:25 | Съобщение # 34
Симсон
Ахам, и аз немога да намеря този тор от калифорнийски червей, вчера бях във Варна и питах в 5-6 агроаптеки и никъде нямаше.

nadyДата: Събота, 26.05.2012, 20:08 | Съобщение # 35
Симсон
Съобщения: 10
Може ли помощ от приятел?
Май трябва да срежа едното израстъче, но кое.....?

Прикачвания: 4554362.jpg(86Kb)

OrdonezДата: Събота, 26.05.2012, 22:48 | Съобщение # 36
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Много е лесно режеш това което не ти харесва , по слабичкото , по късичкото, по по smile Снимката е доста размазана и не мога да ти дам качествен съвет smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

chainsawmasterДата: Неделя, 27.05.2012, 01:15 | Съобщение # 37
Симсон
Съобщения: 55
Нади, аз лично бих оставил това което е в дясно на снимката (по дългото), така като го гледам ми се струва че в него има повече воля за живот и напира да расте smile

nadyДата: Неделя, 27.05.2012, 17:01 | Съобщение # 38
Симсон
Съобщения: 10
Послушах съвета ти. Оставих дясното, Лявото го резнах и го боднах в една саксия, да видим ще тръгне ли /че в градината на мога да влезна/.

OrdonezДата: Неделя, 27.05.2012, 22:12 | Съобщение # 39
Лексус
Няма да те разочаровам се но корен няма да видиш , самата процедура по вкореняване принципно не е сложна но има сериозни правила които се спазват и точно сега не му е времето за вкореняване , най добри резултати е получават с февруарски или късноесенни резници в парник с долно отопление(загряване на почвата) , вкоренител и висока въздушна влажност, с две думи трудоемко е. Но пък не съжалявай, защото киви от резник не дава добри показатели такива каквито е инвитро материала( производството инвитро напоследък се наложи като основно). Инак успех, човек винаги трябва да опита, защото няма невъзможни неща.

maniakДата: Понеделник, 28.05.2012, 23:50 | Съобщение # 40
Симсон
Ордонез, а тези кивита "Хейуърд" дето взех миналата година от теб инвитро ли са или не?

OrdonezДата: Вторник, 29.05.2012, 13:48 | Съобщение # 41
Лексус
100% инвитро, единствено тази година имам само мъжки които не са инвитро но за тях няма значение понеже реално те са само опрашител. Венус не работи с друг посадъчен материал поне от 10 тина година насам, а аз товаря киви само от Венус
ПС: Твоя мъжки от миналата година също е инвитро, както казах от април месец тази година, доставките на мъжките растения не са инвитро , доста са дърти даже някои цъфнаха и прецъфтяха, просто инвитро Томури е свършило и ми дават присадени мъжкари.

Блокиран4Дата: Събота, 02.06.2012, 21:37 | Съобщение # 42
Симсон
Съобщения: 74
Шефе, имам няколко въпроса за кивитата biggrin

1. Тия новите кивита с гигантските плодове пак ли са мъжки и женски проблем ли е да се садят близо до други кивата
2. Имаш ли от тия самоопрашващите се кивита и проблем ли е те да се садят до други
3. Имам някакви кивита, дето едното отдолу е пуснало някакво ново могъщо стъбло, което стана по-дебело от основното. Да го резна ли или да го оставя

biggrin biggrin biggrin Може да са ми малко глупави въпросите, ама и аз не съм много умен biggrin Хайде наздраве biggrin

OrdonezДата: Неделя, 03.06.2012, 12:22 | Съобщение # 43
Лексус
Quote (zack)

1. Тия новите кивита с гигантските плодове пак ли са мъжки и женски проблем ли е да се садят близо до други кивата
2. Имаш ли от тия самоопрашващите се кивита и проблем ли е те да се садят до други
3. Имам някакви кивита, дето едното отдолу е пуснало някакво ново могъщо стъбло, което стана по-дебело от основното. Да го резна ли или да го оставя

1. Да те си искат мъжкарче и могат да се садят до други кивита , не е проблем
2. Имам самоопрашващи кивита виж в магазина
3. Без снимка нищо не мога да кажа, трябва да се види, принципно е станало по дебело от основното защото му взима силата , ако го махнеш основното ще започне да се храни по добре.

diqnlubenovДата: Понеделник, 04.06.2012, 15:00 | Съобщение # 44
Симсон
Съобщения: 83
Ордонез ето снимки на мъжкаря.Покрай него направих и на женските за да се види разликата от предишните снимки.

Прикачвания: 2125249.jpg(108Kb) · 2986708.jpg(104Kb) · 9378536.jpg(91Kb) · 6413814.jpg(98Kb)

Съобщение редактирано от diqnlubenov - Понеделник, 04.06.2012, 15:16

OrdonezДата: Понеделник, 04.06.2012, 15:29 | Съобщение # 45
Лексус
Остави го не го поливай повече сложи му някакъв микротор и ако не се оправи до две седмици ще го подменим и един малък съвет, ако се стигне до подмяна , засади го метър в ляво или в дясно и добави угнила оборска тор angel2

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 3 от 22«123452122»
Търси: