КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 6 - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:36
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 6 от 22«12456782122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
OrdonezДата: Сряда, 24.04.2013, 00:47 | Съобщение # 76
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Почти няма киви от разпространените в Европа , което да не позная по листата , какво е, но не и пол, пола при Делициозата например е трудно да се познае по листата освен ако не си заклет производител на киви, правил съм опити , с минимални успехи, но по цвета се познава за секунда. Снимките ти са доста малки и много некачествени за да забележа за какво става дума. Ще те помоля ако имаш възможност да направиш качествени снимки с фотоапарат на листата на растенията и през месец май на цвета за да си дам мнението.
ПС : Делициозата по листата не можеш да и определиш сорта. Сорта се определя по плода.
Успех.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Събота, 04.05.2013, 19:51 | Съобщение # 77
Лексус
Съобщения: 2153
Благодаря ти Гога за инфото, снимките ги правих с телефона, а и листата са още малки. В нашия край си е по-студено. През май ще ги снимам с фотоапарата и ще ги кача да си кажеш мнението. smile

Добавено (04.05.2013, 19:40)
---------------------------------------------
smile Нагледно подрязване на киви, за съжаление на испански и няма бутон на плеяра "сс" за превод на БГ., но и от видеото се разбира за какво иде реч:

My WebPage

Добавено (04.05.2013, 19:44)
На второто видео има бутон "сс" за БГ превод:

My WebPage

Добавено (04.05.2013, 19:51)
http://www.youtube.com/watch?v=iDUPgHsKOFQ

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 24.04.2013, 00:56

DikamДата: Петък, 17.05.2013, 18:41 | Съобщение # 78
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 64
Снимки на кивито,засадено миналата пролет.Мисля,че поне за сега се развива добре.Гошо,трябва ли тази година да премахвам клонки или да правя лятна резитба,или се оставя на 100 процента да си расте?Благодаря предварително.
Прикачвания: 7635956.jpg(74Kb) · 1534911.jpg(75Kb)

poj160arДата: Петък, 17.05.2013, 19:00 | Съобщение # 79
Лексус
smile Браво Dikam, чудесно се развива кивито. Много добре го гледаш. А относно резитбата прочети в линка, даден отдолу:

My WebPage

В темата за Киви колегата Ordonez е дал изключително изчерпателен отговор за резитбата и оформянето на "асмата" от растението. Не знам какъв е твоя сорт, но само едно не е ли малко /а опрашването/ освен ако не е от самоопрашващия сорт "Джени"!? smile

Пожелавам ти успех в отглеждането на твоите растения.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 17.05.2013, 19:00

OrdonezДата: Събота, 18.05.2013, 18:15 | Съобщение # 80
Лексус
Не го барай, режи през февруари, а за лятна резитба е доста рано.

lucky288Дата: Неделя, 19.05.2013, 12:46 | Съобщение # 81
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 176
здравейте. якой може ли да качи актуална снимка как изглеждат кивитата в момента в България? вчера ходих до Черноморец и в един двор ми се стори, че видях киви, качено на асма. но не съм сигурна дали го разпознах.

OrdonezДата: Неделя, 19.05.2013, 13:37 | Съобщение # 82
Лексус
Аз ще кача снимка следобед ако никой не качи до тогава , понеже апарата ми не е в мен в момента smile

Това е моментното състояние на кивитата в нашия район
Прикачвания: 1465458.jpg(318Kb)

poj160arДата: Неделя, 19.05.2013, 22:14 | Съобщение # 83
Лексус
Е при теб отлично се развиват, защото при Вас региона е на юг, по-топло е и почвата е чернозем. При нас винаги е по студено, почвата е червеникава, но за сметка на това пък вода колкото искаш. Моите кивита са още малки, затова ще ги снимам по - нататък.

Тоя бор не бърка ли малко асмалъка на кивито. Нали всички искаме да имаме от всичко, та се чудим какво и къде да го садим ... wacko biggrin

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 19.05.2013, 22:19

OrdonezДата: Неделя, 19.05.2013, 22:32 | Съобщение # 84
Лексус
При нас , лично при мен почвата е горска кафява, много приятна и не толкова тежка почва, въпреки че не сме над 600 м. н.в , а само на 320 до 400 м.н.в , мъртвата горска постилка е дефакто до 10-15 см, особено из ливадите където се коси има растителни остатъци в процес на минерализиране и хумифициране. Хумуса е с малка мощност до 25 см и е тъмно кафяв. Илувиалния хоризонт е до метър дълбочина някъде , много лек песъчливо глинест на места силно варовит за съжаление. Това обаче не ги прави слабо хранителни, а напротив, водно въздушния им характер или тъй наречения "режим" , също е много добър. Моя обект е само 750 квадратни метра и има 3 зони, забелязани от мен. Но това е друга тема.

poj160arДата: Неделя, 19.05.2013, 22:37 | Съобщение # 85
Лексус
А да, при нас няма варовити почви и води, което е добре. От Мездра нататък в целия Врачански регион и в района на с. Рибарица, Етрополско /в района на Манастира/ има варовити скали, от които водата побелява и е малко кофти за поливане.

DikamДата: Понеделник, 20.05.2013, 16:36 | Съобщение # 86
Симсон
Poj160ar,мерси.Имам мъжко и женско киви.Женското е сорт Хейуърд и именно то е на снимката.Мъжкото върви малко по-слабо.

lucky288Дата: Понеделник, 20.05.2013, 18:13 | Съобщение # 87
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 176
като гледам кивито от снимката какви листа има, явно съм го разпознала правилно. благодаря ви. почвам да се навивам и аз за такава екзотика. явно е достъпна и при нас.

poj160arДата: Понеделник, 20.05.2013, 23:34 | Съобщение # 88
Лексус
Dikam, огледай добре цвета на листата. Дай снимки за оглед. Тук ще се произнесе колегата Ordonez, при него е повече опита и има повече инфо. А сега, разгледай всички постове в раздел "Киви". Вече не си спомням добре, но някой от колегите беше качил такова киви на снимка - слабо развиващо се де /боледуващо/. Прочети подробно постовете и си черпи информация. Тя може само да ти помогне, няма да сбъркаш ...!!! smile

DikamДата: Вторник, 21.05.2013, 17:45 | Съобщение # 89
Симсон
poj160ar,може би неправилно съм се изразил.И мъжкото киви върви нормално,само леторастите му са по-къси.

женско киви /снимка от 11 05/

мъжко киви/снимка от 19 05/
Прикачвания: 7755731.jpg(74Kb) · 1720204.jpg(52Kb)

poj160arДата: Вторник, 21.05.2013, 18:02 | Съобщение # 90
Лексус
Dikam, разбрах, но все пак попрочети развититето на темата, ще е в полза все пак.

Добавено (21.05.2013, 18:02)
lucky288, не се ослушвай, а си вземи от сорта 'Hayward' - няма да сбъркаш:
My WebPage

или "Сорели" - най едрия от видовете киви, но в момента няма доставка. Трябва да почакаш. И купи от тук /това не е реклама/, само тук може със сигурност да се очаква здрава, качествена и истинска раститена продукция:
My WebPage

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 6 от 22«12456782122»
Търси: