КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА - Page 9 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 10:57
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 9 от 22«1278910112122»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА
peterstamovДата: Вторник, 22.10.2013, 22:47 | Съобщение # 121
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 248
Статус: Offline
В документите пише зелените резници да се взимат в средата на лятото. Успеваемостта при мен беше по-добра през по-хладните месеци. Този резник е взето около 20 юни. Забелязва се старото листо, което съм резнал за да намаля изпарението, а от неговата пъпка е новия летораст с няколко листа. Едно шише от лимонада, резнато и отгоре. През цялото време на сянка, на двора. Не съм ползвал отопление на корените. Сега си правя кильчеватор за зимните тестове, но нямам възрастни растения и ще моля за резници пак съседи!

При описаните методи е споменато, че е по-важна средата в която ще попадне резника, но ето и за вкоренителя. Взех го от eBay, най-скъпия, който намерих. В последствие съм на мнение, че това не е толкова важно.
Clonex - 3000 parts per million IBA
При описаните методи е споменато, че най добри резултати дава 4-5-6000, тоест малко по-!
http://www.growthtechnology.com/product/clonex/

Гледам има го и в Българските сайтове!
https://rastena.com/shop/140

Бих пробвал този, че е по-евтин
https://rastena.com/shop/562

Дадените линкове са свободно избрани от нета!

Добавено (22.10.2013, 22:47)
---------------------------------------------
SupaVine cane control system
http://www.supavine.co.nz/
Патентована система за отглеждане на Киви от новозеландците!

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Вторник, 22.10.2013, 22:48

OrdonezДата: Вторник, 22.10.2013, 22:57 | Съобщение # 122
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Това трябва да се изгледа и прослуша много внимателно, започвам, благодаря ти Петьо.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Сряда, 23.10.2013, 17:42 | Съобщение # 123
Лексус
Съобщения: 2107
peterstamov, Петьо, видеото е достатъчно поучително и много интересно, но много зле превежда транслатора в клипчетата и почти нищо не може да се схване от говора. Все пак материала е достатъчно нагледен и много ти благодарим за показаното. Човек винаги има какво да научи! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 23.10.2013, 17:42

OrdonezДата: Сряда, 23.10.2013, 20:25 | Съобщение # 124
Лексус
На първия клип, сорта мисля че е SWEET GREEN навлезе в Европа едва преди 2-3 години, но може и да греша . На втория клип сорта е 100% Sungold . Доста интересен метод и смятам да го пробвам с две три растения.

peterstamovДата: Четвъртък, 24.10.2013, 20:43 | Съобщение # 125
Москвич
Извадка от Киви журнал 2013

THE NEW GOLD
Due to harm caused by Psa bacteria on gold kiwifruit
variety Hort16A (Zespri Gold), these have started
to be replaced by the new variety Gold3 (SunGold),
developed in conjunction by the Plant & Food Research
Center and Zespri.

Толкова хваления Hort16A вече се замества от новия Gold3 (ZESY002), (SunGold) поради податливостта на първия към Psa бактерия (Pseudomonas syringae)!

http://freshfruitportal.com/wp-cont....oop.pdf

Italy:
Academic Research
A group of researchers from the Italian universities
of Bologna and Udine developed an early gold
kiwifruit variety, which was revealed last year.
• It has a normal, ellipsoid shape like the Hayward.
• Researchers say it is the first variety with a golden
flesh that can be harvested in all production areas
of the Northern Hemisphere in September and in
February and March in the Southern Hemisphere.
• It is a protected variety and this year the Italian
company Summerfruit bought the licensing rights for
its propagation and commercialization

Италианците имат разработен нов ранозреещ сорт с жълто месо. Продукцията се събира през Септември. Италианската компания Summerfruit притежава правата за размножаване.

AC1536 golden kiwi - Догодина дали ще ги имаме?

Дистрибутори в Гърция
AGROSKY SA
3RD KM GIANNITSON
EDESSIS-GRECIA

Съобщение редактирано от peterstamov - Четвъртък, 24.10.2013, 22:16

OrdonezДата: Четвъртък, 24.10.2013, 22:17 | Съобщение # 126
Лексус
Ще имаме Сорели още идния месец 50 броя (ще ги внесем наред с донътсите за новия сезон), с доказани качества, лично аз предпочитам по късно зреещите сортове, понеже и на практика цъфтят по късно, а това е значителен фактор за нашия климат. Коя фирма произвежда този раннозреещ сорт ?

Характеристика на Сорели МАРКИРАЙ ТУК
Забележете 30-50% по-голяма реколта в сравнение с традиционните зелени сортове киви. Уау smile . Лошото е цъфти една седмица преди Хейуърд, но предполагам ще се справи добре при мен поне smile . Зрее септември ех, какво да се прави , когато тогава, пак месец пред Хейуърд. Да си призная пробвал съм новозеландските с жълто месо на Зеспри , харесаха ми, имах възможността да опитам парченце и Сорели, смело мога да твърдя, че жълтите сортове са по слабокисели и по ароматни от зелените сортове, но пък зелените са класика на пазара, до кога не се знае обаче smile

peterstamovДата: Четвъртък, 24.10.2013, 22:36 | Съобщение # 127
Москвич
Случайно да знаеш Гърците с какво и за какво ги увиват така?

Съобщение редактирано от peterstamov - Четвъртък, 24.10.2013, 22:38

poj160arДата: Петък, 25.10.2013, 10:36 | Съобщение # 128
Лексус
Петьо, да не би така да ги защитават срещу нападки и гризане на кората от зайците на полето или други диви гадинки? surprised Иначе в Гръцко е много по-топло отколкото при нас и зимна защита на растенията не е необходима. Кивито знаем, че е зимоустойчиво, но са опасни пролетните студове, особено когато е започнал топъл период - подлъгал е развитието на растението, а в последствие падат отново временни студове, които влияят лошо на младите пъпки и започнали растежа си леторасти, както и ако има вече образувани цветове. Този материал според мене е някакъв вид плътно фолио или нещо от този род (непромокаема материя), което може да издържи на атмосферните влияния.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 25.10.2013, 16:00

peterstamovДата: Петък, 25.10.2013, 20:08 | Съобщение # 129
Москвич
И аз се чудя! На мен ми прилича на опаковъчна хартия biggrin !

poj160arДата: Петък, 25.10.2013, 20:33 | Съобщение # 130
Лексус
Сякаш вярно, че прилича на опаковъчна хартия, но тя ще се разпадне от дъжд или заснежяване.

OrdonezДата: Събота, 26.10.2013, 16:28 | Съобщение # 131
Лексус
Нямам никаква идея, аз специално за първи път виждам увити стъбла. Обаче ще попитам.

OrdonezДата: Понеделник, 04.11.2013, 12:22 | Съобщение # 132
Лексус
Тсехелидис

Съдържанието на витамин Ц е около 30 % по голямо от това на Хейуърд.
Петьо, увиват го заради изключително силната популация на зайци в някои райони на страната и по точно в района на град Науса smile

peterstamovДата: Понеделник, 04.11.2013, 17:33 | Съобщение # 133
Москвич
А материала пита ли какъв е ?

OrdonezДата: Сряда, 22.01.2014, 08:30 | Съобщение # 134
Лексус
Вчера бях меко казано шокиран

Пускам текста в суров вид, за да се избегнат всякакви недоразумения. Поръчах резници, да видим дали ще ни огрее. Безсеменно киви wacko

I was very surprised to see this odd shaped fruits falling from a vine a farm in Pennsylvania. The grower said that he was given a plant of a kiwi that was grown from seed of hardy kiwi, it was pollinated by a male fuzzy kiwi. About 10 later it produced these semi fuzzy skin with seedless fruits. It has no male for pollination and didn't have any seeds.
I will be going back in winter to collect some cuttings.
Anyone heard of a kiwi hybrid?
Прикачвания: 4644468.jpg(79Kb)

poj160arДата: Сряда, 22.01.2014, 13:24 | Съобщение # 135
Лексус
Егати и работата, странно, но пък интересно. Който намери още нещо интересно за този хибрид моля да постне в тази тема. wacko

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 22.01.2014, 13:28

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » КИВИ - ЕКЗОТИКАТА И В НАШАТА ОВОЩНА ГРАДИНА (Как да се грижим първите четири години)
Страница 9 от 22«1278910112122»
Търси: