Смокиня - Ficus Carica - Page 11 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 11 от 34«129101112133334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
wrongdreamerДата: Четвъртък, 11.09.2014, 20:53 | Съобщение # 151
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Статус: Offline
pepe, Няма да оцелее Пасифлората ти. Аз имах чудесен лимон Маер и го убих при това покрит с бутилка и при топла зима като миналата.
Моята Пасифлора губи листа и оплешивява в отоплена стая, а навън.....
Спомних си вица за 90-годишния сър Джон в първата брачна нощ с 18-годишната си съпруга.
Та повикал той покорния си слуга Том да свети със свещите.
- Том вътре ли е ?
- Не още сър.
След двайсетина неуспешни опита, сър Джон изкрещял на слугата :
- Том, за последен път те питам. Вътре ли е ?
Доловил заплахата, Том казал :
- Сър, в случай, че имате два, единият е вътре !
Та и аз, при положение, че имах два лимона, единият щеше да е жив.
Да ама имах един.
Това, приятелю е моята "история с тъжен край".
Ако искаш - опитай.
sob sob sob sad

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Петък, 12.09.2014, 00:47 | Съобщение # 152
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Zeilata , вчера за първи път се сблъсках с този сорт и веднага ми стана един от фаворитите.
Богат аромат и вкус.
Изключителна сладост.
Затворено око
Нито един спукан плод на дървото, след четиридневни дъждове.
На кратко - фаворит от жълтите сортове с жълто месо.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

pepeДата: Петък, 12.09.2014, 11:33 | Съобщение # 153
Москвич
Съобщения: 349
Quote mayday ()
Pepe, тъй като първо говорих с Ордонез,на него ще ги пратя и от него ще си вземете. Каквито и да са, при теб не трябва да има проблем.

Разбрано и мерси започвам облъчване biggrin ! Абе ние няма ли да правим сбирка есента нали щяхме да правим бригада да берем индиански банани?

Добавено (12.09.2014, 10:24)
---------------------------------------------

Quote wrongdreamer ()
Няма да оцелее Пасифлората ти.

Значи имам един съсед дето си има пасифлора кареулеа и му ражда плодове отрупани са три лозички и не мрат от 4 години и ядох от плодовете хубави са, нооооо аз от 1 година имам в двора при мен проблема е цъфти и не завързва даже се правих на пчеличка и нищо най вероятно щото е млада още лозата.Взех от него плодчета и съм тръгнал да правя разсад щото неговата много близка по цвят но има различия ......А от Английско си взех пасифлора инкарната и
молисима и от 10 семена в единия случай излазоха 8 а в другия случай 9 растениица и от хибрида антикуензис нито едно .Така ,че първите две ги дават студоустойчиви гранично и имам да пробвам де и в къщи и по двора.

Добавено (12.09.2014, 10:33)
---------------------------------------------

Quote Ordonez ()
Нито един спукан плод на дървото, след четиридневни дъждове.
На кратко - фаворит от жълтите сортове с жълто месо.

Много приятен жълт цвят на месото! Дано да направиш растения от нея.Както съм се ядосал на гроздето тази година ще намалявам редовете в полза на киви и смокини.

poj160arДата: Петък, 12.09.2014, 14:59 | Съобщение # 154
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Привет, приятели! Ами ако има свободни бройки нека Гого да предвиди смокиня (и) от този сорт и за мен! surprised

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 12.09.2014, 15:03

wrongdreamerДата: Петък, 12.09.2014, 18:09 | Съобщение # 155
Лада
Съобщения: 889
тази смокиня я зная, но я имах за много грозна, а тя е направо красива. Ял съм сушени от тях и много ми харесаха. Май ще е по добре от Иранката при моите условия. То и място не остана, ама пусти мерак...
Pepe, само един вид на Пасифлората - edulis, ражда маракуя - другите са китки. caerulea ражда блудкави плодчета, а много видове на passion fruit също имат спорни качества / напр. виолетовия /. За отбелязване е че Incarnata е самстерилна, пък foetida трови насекомите които я опрашват и от нея се носи воня....
Всички те съдържат някакъв цианид..... Та ако не е Едулис и то този който ражда оранжеви плодове, най добре е . На 5-6'С умира, но caerulea кара до към / -10'С/. И цъфти май в бяло.
Аз също съм много разколебан, но ще почакам още една година за лозите.
Имам един сорт с име като на кръвна проба. Казва се -RZ. Та той не е пострадал изобщо.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Събота, 13.09.2014, 13:38 | Съобщение # 156
Москвич
Съобщения: 349
Quote wrongdreamer ()
caerulea ражда блудкави плодчета

Прав си блудкави са плодчетата на caerulea обаче насадих инсенсис ами тя стана 3 метра и косур ще я поливам здраво с хелатно желязо пишат ,че добива сила да преживее въпреки ,че не вярва.,а за лозите почвам да мисля така: вземам че ги менкам с киви и то аргута имам вече от всички видове и нито пръскам нито псувам ,че са ми дали фалшиви препарати .Щото като гледам от 1 година имам посадени 11 кивита аргути от зелено до лилаво плодоносещи и на варовиковата почва само с хелатното и сисола здраво вървят нагоре надолу и навсякъде. Оставил съм ги да изкарват много филизи и другата година с въздушно капковия метод biggrin ще създам растения да сменя поне 3 реда разходите по малки и копан му е майката.После таман като ги сменя след 5 години ще ми щукне нещо друго.... и така още 20 -30 пъти smile не го знаех това за инкарнатата ,че е само стерилна мерси за инфото.А и аз станах фен на смокините Ordonez дето ми даде и ги насадих тази пролет от някъде 40-50 см имат прираст около 1.20 ще пусня фото.То вече имам 9 вида ама нали и аз съм се включил в търсене на идеалната смокиня вирееща в моето лозе та може и ощеее.

OrdonezДата: Понеделник, 29.09.2014, 21:34 | Съобщение # 157
Лексус

maydayДата: Вторник, 07.10.2014, 15:33 | Съобщение # 158
Симсон
Съобщения: 59
Приятели! Утре трябва да пристигнат при Ордонез смокините, снимките на които са на страница 10. Тези, които пожелаха да имат такава екзотика, а и всички други които искат могат от утре да поръчват.Бройките са ограничени.

Съобщение редактирано от mayday - Вторник, 07.10.2014, 18:36

OrdonezДата: Четвъртък, 09.10.2014, 15:48 | Съобщение # 159
Лексус
Моля , всеки , който има желание да притежава иранска смокиня от планината Загрос, да ми пише на ЛС. Растения изпращам , само на регистрирани потребители, взимащи участие в темите smile . Успех.

Плащате си само транспорта, растенията изпращам в найлонов плик, бройките са ограничени, за това пускам само по един брой смокиня в плик. Първите печелят smile
Забележка : при заявка, моля изписвайте адреса си, двете имена и телефонния си номер

Като гледам структурата на стъблата и листата, все повече си мисля , че тази смокиня е точно това http://www.arthurleej.com/p-o-m-Aug08.html
, моля дриймъра или някой друг с добър инглиш, да ни разясни , точно за какво иде реч, че и аз взех да се обърквам вече

OrdonezДата: Четвъртък, 09.10.2014, 16:18 | Съобщение # 160
Лексус
Мисля да пусна отделна тема и да разделя видовете

lucky288Дата: Четвъртък, 09.10.2014, 17:27 | Съобщение # 161
Трабант
Съобщения: 175
да, наистина е добре да се разделят.

poj160arДата: Четвъртък, 09.10.2014, 18:29 | Съобщение # 162
Лексус
Привет Гого! Тази голямата смокиня, която ми изпрати иранска ли беше? Ако не е такава, че не помня каква беше, то моля и аз искам едничка ако има възможност де! cool А ако тази, която ми даде е такава, то тогава нека колегите от форума да се възползват... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 09.10.2014, 18:44

OrdonezДата: Четвъртък, 09.10.2014, 18:42 | Съобщение # 163
Лексус
Иво, няма начин братле да е иранска, просто няма начин smile , аз ако имах такива размери афганистански или ирански или както и да е там, нямаше да разчитам на семенаци, а щях да паткам резници smile

poj160arДата: Четвъртък, 09.10.2014, 18:45 | Съобщение # 164
Лексус
А каква беше смокинята за да си запиша в "овощния" тефтер? cool Ще мога ли и аз да получа една такава иранска прелест да и се радвам? Много ще съм благодарен! smile flower

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 09.10.2014, 19:25

OrdonezДата: Четвъртък, 09.10.2014, 22:55 | Съобщение # 165
Лексус
Метохия мавра е твоята Иво, която ти дадох, и си е цяло дърво smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 11 от 34«129101112133334»
Търси: