Смокиня - Ficus Carica - Page 16 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:28
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 16 от 34«1214151617183334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
poj160arДата: Понеделник, 19.01.2015, 18:28 | Съобщение # 226
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Статус: Offline
Аха, разбрано. Нищо, знам, че ти пак ще свършиш работа, защото си печен и гледаш да помогнеш на всеки колега от форума с каквото може и според силите ... smile good

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

maydayДата: Понеделник, 19.01.2015, 18:33 | Съобщение # 227
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 59
Гого! А каза ли нещо човека за качестеата на въпросният плод? Защото той има и една друга жълта-Yellow long neck. Та тази жълта с дълга дръжка  изглежда по-мека на вид, да не кажа куха , но това може въобще да не е така. Цялата моя мъка е, че тука няма такива плодове с жълта вътрешност. Най-много кехлибарено с лека руменина. Този човек беше писал някъде, че всичките му смокини са опрашени и аз се надявам,че няма да се променят тук. С нетърпение очаквам положителен резултат. Дано успееш!

Съобщение редактирано от mayday - Понеделник, 19.01.2015, 18:38

wrongdreamerДата: Вторник, 20.01.2015, 13:41 | Съобщение # 228
Лада
Съобщения: 904
Момчета, четох обяснението за Кадотата. Не може да е до -17С'. В Кебек зимата е под -30 за поне 30 дни. Обикновено пада до около 40'С.
Там няма зима с такава Т' / -17С' /. Там е като в Илиной / Чикаго / студ и вятър от декември до средата на април.
Вероятно смокинята е много по държалива от това.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

pepeДата: Вторник, 20.01.2015, 15:51 | Съобщение # 229
Москвич
Съобщения: 353
Да не би пък да ги гледа в оранжерии?

OrdonezДата: Вторник, 20.01.2015, 21:18 | Съобщение # 230
Лексус
Съобщения: 3803
wrongdreamer,обяснението е за Кадота, а изходния материал на точно тази кадота е записана при италианците по следния начин. Бианко Кадота Квебек . След разговор с техния посредник за Гърция за доуточняване, какво аджеба са ми изпратили, отговора беше следния. Клон на Кадота от Квебек Канада, за какво иде реч , убийте ме не знам, но ще се поразровя след малко и аз
Що се касае до Ривърсайд голд, работата е готова , но човека иска пари, като знам и митниците за какво иде реч, мога да ви уверя , че резника може да ни легне и 20 лв, ( 2 асимини от Уисконсин ми легнаха 124 лв ) с митническите такси, ата колеги, ако искате , мога да ви я доставя за около 2 седмици, ако я поръчам сега, но трябва да поръчаме поне 10 резника минимум, за да ни легне по тънко, инак аз се отказвам.
Ако се съберем обаче поне 5 души по 2 резника взимаме я.
А през това време , я дайте малко инфо за този сорт ако може.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

maydayДата: Сряда, 21.01.2015, 12:09 | Съобщение # 231
Симсон
Ordonez! Аз пуснах инфото за сорта Голдън ривърсайд, но не мога да кажа подробности освен, че е хибрид получен към 60-тте години на миналия век. Това може да го каже произвидителят, а той е Харви Коррея от Айлтън. Тъй като ти можеш да направиш относителна предварителна сметка на парите, дай предложение а и всички които искат резник, да заявят тук за да е сигурно финалното плащане. Аз съм първият желаещ. Даже и да няма други, дай накаква цена, а после аз ще ти се обадя за доуточняване.

Съобщение редактирано от mayday - Сряда, 21.01.2015, 12:52

wrongdreamerДата: Сряда, 21.01.2015, 18:41 | Съобщение # 232
Лада
mayday, къде си пуснал този материал ?

poj160arДата: Сряда, 21.01.2015, 18:43 | Съобщение # 233
Лексус
Абе и аз се оглеждах, но нищо не открих. Може на ЛС да го е пуснала на Гого, знам ли?! Нека да го сейвне и тук, та и ние "сиромасите" да видим за какво става дума ... surprised cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 21.01.2015, 18:44

wrongdreamerДата: Сряда, 21.01.2015, 18:43 | Съобщение # 234
Лада
mayday, къде си пуснал този материал ?

maydayДата: Сряда, 21.01.2015, 21:15 | Съобщение # 235
Симсон
Приятели, имах в предвид първият ми пост където е снимката. Извинявам се ако съм ви подвел.

OrdonezДата: Сряда, 21.01.2015, 22:14 | Съобщение # 236
Лексус
за да ни излезе по тънко правим така, аз взимам 5 резника за по сигурно, цената на един резник е 4 щатски долара без такси и транспорт, предлагам да съберем до поне 25 резника, за да ни легне транспорта на резник по нисък, значи реално транспорта не оскъпява оскъпява митницата, там плащането е около 100 лв + - 20 кинта, , понеже няма да ги пишат на висока цена и ще намалим ДДС то, ще ги пишем на 1 долар за бройка, за да платим 10 долара само ДДС, а митото не знам как го изчисляват , но за тази бройка според мене всичко ще се оскъпи с още около2 долара грубо, така, че макс да ни дойде по 6 долара до БГ резника. Смокинята била много едра, чакам всеки момента да ми пратят актуални снимки на плодовете

maydayДата: Сряда, 21.01.2015, 22:21 | Съобщение # 237
Симсон
МНого добре, нека всички,които искат, да заявят участие в доставката.

Съобщение редактирано от mayday - Сряда, 21.01.2015, 22:22

OrdonezДата: Сряда, 21.01.2015, 22:39 | Съобщение # 238
Лексус
Ще направим друго, сега по късно че там май било сутрин сега и човека отивал някъде да работи ли там де да знам, та... утре ще ви кача листата какво има в момента налично, има и харди чикаго, което мен много, ама много ме зарадва , направо не знам де съм, та , утре ще ви кача листата , какво има Корейра налично в момента, но от ривърсайд не дава повече от няколко броя, защото ги продавал на безумни цени в ибей, зависимост от сорта цените стигат до 10 долара за резник, малиии, та иска да комбиниране с други сортове инак нямаме никакъв шанс

poj160arДата: Сряда, 21.01.2015, 23:33 | Съобщение # 239
Лексус
Да направим списък:

1. Ordonez - 5
2. poj160ar - 1 +2 Харди Чикаго
3.

wrongdreamerДата: Четвъртък, 22.01.2015, 08:28 | Съобщение # 240
Лада
Иво трябваше на първа страница.
Аз как да се впиша в твоя поуст?

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 16 от 34«1214151617183334»
Търси: