Смокиня - Ficus Carica - Page 17 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:21
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 17 от 34«1215161718193334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
poj160arДата: Четвъртък, 22.01.2015, 09:17 | Съобщение # 241
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Статус: Offline
Митаче, нека Гого го направи на заглавната страница, защото само той може да мести и обобщава от отделните постове. Ти си напиши какви резници искаш тук, после той ще види и обобщи. Но да не се разтъкаваме, че времето лети ... cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

maydayДата: Четвъртък, 22.01.2015, 09:34 | Съобщение # 242
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 59
Ordonez, за мен 3 броя резници Голдън ривърсайд

Съобщение редактирано от mayday - Четвъртък, 22.01.2015, 09:36

pepeДата: Четвъртък, 22.01.2015, 13:14 | Съобщение # 243
Москвич
Съобщения: 349
Като взема резника как да му направя корени или трябва задължително да го оставя за калеми?Щото и аз искам един голдън ривърсайд и харди чикаго примерно ама по нататък не ми е яснооооо bash какво да правя с резника.

Добавено (22.01.2015, 12:11)
---------------------------------------------
Ordonez ми беше дал резници от Али паша ,че ги прецаках всичките та пак да припомните как да им сътворя корени...

Добавено (22.01.2015, 12:14)
---------------------------------------------
а като излезе списъка и още сигурно ще си харесам

poj160arДата: Четвъртък, 22.01.2015, 14:28 | Съобщение # 244
Лексус
Пепино, резника ще го присадиш на съществуваща смокиня, по който метод искаш за по-сигурно (чрез пъпкуване, на разцеп - горен или страничен), не че няма да се вкорени и резника, но по първите методи по-сигурно и по-бързо ще стане срастването и от там и по нататъшното бързо развитие на новия резник. cool wink Със смокиновите резници лесно се работи, явно не си уцелил периода или не си направил нещо както трябва. Та смокинята е като джанката бе - къде я садиш, там никне... smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 22.01.2015, 19:23

OrdonezДата: Четвъртък, 22.01.2015, 19:07 | Съобщение # 245
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
аз увеличавам, моята бройка става 40 броя ривърсайд и три броя харди чикаго

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Четвъртък, 22.01.2015, 19:22 | Съобщение # 246
Лексус
Рере, прочети това за да си изясниш отново нещата по размножаването на резниците в почвата както си правил, но се вкоренява сега, като вкореняването трае около 1-2 месеца, но не по късно се прави от м. Март, защото ще изсъхне резника (това го знам от стар "смокинаджия") wink smile :

РАЗМНОЖЕНИЕ И ОТГЛЕЖДАНЕ НА СМОКИНЯТА: Смокините се размножават чрез резници и чрез издънки. По – голямо значение има размножаването чрез резници. Те се събират от добре проучени майчини растения, оценени по качество и количество на продукцията и по устойчивостта на студ и болести. Използват се едногодишни и двугодишни клонки, като се събират тези които са с по – къси междувъзлия и дебелина от 1,2 до 1,8 сантиметра. Резниците се събират през целия период на покой, но най – добре е да се вземат през ноември и декември. Подготовката на резниците се извършва, като клонките се нарязват на части с дължина 20 – 25 сантиметра. Долния отрез се прави непосредствено под пъпка, като се внимава да не се засегне мембраната на мездувъзлието. Горния отрез се прави косо 4 – 5 милиметра над пъпка. През зимата резниците се запазват в пясък. Засаждат се за вкореняване през март – април. При правилно отглеждане до есента се получава вкоренен материал с височина 60 – 80 сантиметра. Вкоренените резници се засаждат през пролетта след подходяща обработка на почвата. Разстоянията за засаждане в топлите райони са 8 Х 8 метра, а в по – хладните райони, където се отглежда като храст – 4 Х 4 метра.

Съобщение редактирано от poj160ar - Събота, 24.01.2015, 11:02

OrdonezДата: Четвъртък, 22.01.2015, 19:32 | Съобщение # 247
Лексус
проблем , има само 10 броя и дигна цената , ето какво ми писа посредника , ето целия разговор между мен и приятеля му Андреас, който служи като преводач

ta mona pou exo na sou doso einai ya mavra pou sou ediksa. to achaiko tragano. ta riverside kai ta chicago pou theleis ta exei enas filos mou stin california o Harvey an theleis mporeis na ta agoraseis apo afton https://www.facebook.com/harvey.....nds.all
Harvey Correia
Ksero aftos daksi
ok
преди 24 минути
otan boris rotise o filos sou gia river side , poso kanune 50 verges
den exei 50. exei peripou 10
ок timi ?
gia olus
?
den mou ipe. nomizo peripou $8 tin verga
ohh , daksi
an kseris ti pikilies ehi akoma
na mi pliroso dzaba mono telonio
na mu dosi lista
na do
ke na sou kano logiargizmo
telo pola
tha tou po na sou stilei lista... alla aftos poulaei akriva!!!
ta mu kani prosfora
den pura 5 komatia
ine hondriki
ta paro pola ipa
exi dio agora , hondriki ke laiki
giati den tou les esi apo monos sou?
den ksero aglika
an bori na me katalaveni me google translate ok
kai apo john pos pires?
enas filos
mazi
daksi asto
ta vro kapios na kser
kseri

сега чакам Петър да влезе в скайпа да направя конферентна с Корейра и да го изнудя, че ми писна , вече два , три дни да ме правят на шашав

poj160arДата: Четвъртък, 22.01.2015, 19:35 | Съобщение # 248
Лексус
Давай да ходим да му отупаме юргана в Хамериката, да си отрежем един белюк резници, пак да го ступаме и да си дойдем в БГ и ела да видиш какви смокини ще изпраскаме ... wacko smile

Ще чакам развоя на събитията онлайн през телефона, че отивам да направя главето разногледо у комшията ... fool shock wine

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 22.01.2015, 19:37

pepeДата: Четвъртък, 22.01.2015, 21:47 | Съобщение # 249
Москвич
Ами да не бързаме да видим списъка и тогава да решаваме? Щото искам и Кол де Даме бяла? Примерно можем да вземем по малко и после да менкаме прихванатото.

OrdonezДата: Петък, 23.01.2015, 00:00 | Съобщение # 250
Лексус
Колеги тва са цените за нас

Golden RIverside $7 each,
Hardy Chicago $3,
Gino's Black $5,
Dark Portuguese $8,
Genovese Nero $10,
Abebereira $10

така , това са сортове, които виреят в зона 6, според Корейра, като само за ривърсайд голд не е сигурен, за другите каза, че колеги ги гледат в зона 6 и ставали ок, така.

Наличности
Golden RIverside $7 each, - 10 броя
Hardy Chicago $3, - 5 броя
Gino's Black $5, - 5 броя
Dark Portuguese $8, - 5 броя
Genovese Nero $10, - 5 броя
Abebereira $10 - 5 броя

Взимаме 30 резника, ценаите са за 30 резника, значи започваме да се записваме

Ордонез
Golden RIverside $7 each, - 3 броя
Hardy Chicago $3, - 1 броя
Gino's Black $5, - 1 броя
Dark Portuguese $8 - 1 броя
Genovese Nero $10, - 1 броя
Abebereira $10 - 1 броя

Моя тотал е : 57 $ - 8 резника взимам, остават 22 резника, давайте вие сте на ход

Можете да си харесате и от някой дето са му на стената

МАРКИРАЙ ТУК

wrongdreamerДата: Петък, 23.01.2015, 08:43 | Съобщение # 251
Лада
Съобщения: 889
Искам една Golden RIverside $7. Другите са черни. Последната / Abebereira / вирее успешно в Канада - т.е. студоустойчива е.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Петък, 23.01.2015, 09:18 | Съобщение # 252
Лексус
Тогава аз искам 1 брой Golden RIverside $7, 1 брой Hardy Chicago $3 и 1 брой Abebereira $10 или обоща сума 20 $

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 23.01.2015, 09:20

maydayДата: Петък, 23.01.2015, 10:50 | Съобщение # 253
Симсон
Съобщения: 59
Ордонез, тъй като моят интерес за сега е към голдън ривърсайд, а бройките са много малко според заявеното от петимата, да се надявам,че ще има за мен поне 1 бройка. Добре е да има за повече хора заради транспорт и др. такси. Както и да е, дано стане сделката а крайната цена ще я кажеш като дойде стоката. С нетърпение очаквам положителен резултат

OrdonezДата: Петък, 23.01.2015, 11:02 | Съобщение # 254
Лексус
mayday, значи по принцип и моя интерес е към ривъра, но не можем да вземем само един резник , за това се налапваме с други, за да изпълним изискването инак не излиза сметката, не знам дали се сещате за какво говоря, но при малко бройки се оскъпява, няма проблем, ако не се запълни просто не взимаме,

pepeДата: Петък, 23.01.2015, 11:05 | Съобщение # 255
Москвич
За мен последно: Genovese Nero $10, - 1 броя и Valle Negra- 2 броя в ибея ги дава за $17.5 и за двата резника.Общо$ 27.5 за 3 броя резници.Как ще става плащането?

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 17 от 34«1215161718193334»
Търси: