Смокиня - Ficus Carica - Page 24 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:42
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 24 от 34«1222232425263334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
ivobogДата: Вторник, 12.05.2015, 12:43 | Съобщение # 346
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 73
Статус: Offline
надявам се да съм взел от женските издънки, щото имаше едни с плодове, други не, ама бъдещето ще покаже.
На връщане от почивката минах да видя вилата, то тревата за 10 дни станала по голяма от новозасадените смокини и къпини. Не мога да ги открия surprised

wrongdreamerДата: Вторник, 12.05.2015, 13:44 | Съобщение # 347
Лада
Съобщения: 904
ivobog, тревата никога не греши. Вирее само при добри условия.
Ще им хареса и на смокините, и на къпините. Ти стягай бурета, буркани и бутилки, че като се започне....
icecream

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

ivobogДата: Вторник, 12.05.2015, 16:37 | Съобщение # 348
Симсон
Така е, ама предния път така бях набрал скорост с косачката, че минах направо през уреда срещу къртици biggrin Остана само шиша, sad които беше забит в земята. Не че къртиците се впечатляваха много от него shock Сега се опитвам да ги убедя, че нямат работа при CORYLUS noisetiers Rouge de Zeller, ама пак не ме разбират evil
От есента съм заложил малко джибре от японски дюли с добавка грозде и чакам по сухи и топли времена да пробвам дали ще стане ракийка

OrdonezДата: Вторник, 12.05.2015, 22:09 | Съобщение # 349
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Quote ivobog ()
надявам се да съм взел от женските издънки, щото имаше едни с плодове, други не, ама бъдещето ще покаже.
На връщане от почивката минах да видя вилата, то тревата за 10 дни станала по голяма от новозасадените смокини и къпини. Не мога да ги открия surprised

не съм се изразил правилно явно, имаш 100% мъжки смокини, не съм казал, че не плододават, а плододават това което описа по горе, а издънките винаги са 100% идентични с майките си smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Сряда, 13.05.2015, 00:17 | Съобщение # 350
Лада
Не зная защо си погнал къртиците - то си е твоя война, ама те не ядат лешници. Ни червени, ни бели.
Те ядат червеи, бубулечки и разни какавиди. Корените ги яде "сляпото куче". Забий арматурно желязо около 6-8мм на около 20см в земята, което да стърчи към 30-40см и нанижи пластмасови празни бутилки без дъно, но с навити капачки. Вятъра ги клати и те тропат по пръчките, а вибрацийте гонят "сляпото куче".
Евтино и ефикасно средство. Пък и косата не го реже.
Това с ракията е страхотна идея. Аз също не преставам с експериментите и понякога се получават чудесни резултати.
Да ти кажа какво мисля за смокините. Заложи 10 вида/ например / и който оцелее го размножи. Е, дано всички оцелеят де.

ivobogДата: Сряда, 13.05.2015, 09:39 | Съобщение # 351
Симсон
wrongdreamer, отдавна съм се отказал от войната с къртиците, притеснявам се че лешника е още малък, тази пролет го взех от Ordonez и къртиците гонейки се с червей и буболечки може да оголят корените и да изсъхне.

pepeДата: Петък, 15.05.2015, 12:16 | Съобщение # 352
Москвич
Съобщения: 353
Дриймър не успях да снимам развали ми се камерката но виж предната година съм ги снимал.Аз така направих със смокините както ти казваш и ще видя дали ще оцелеят.Тази година температурата падна до -12 при мен и гледам са набили да правят смокини от юни още.

poj160arДата: Петък, 15.05.2015, 20:55 | Съобщение # 353
Лексус
Съобщения: 2153
Я вижте колеги това:

Това да не е някаква мутация на смокинов плод на Fig Tree Brunswick:

Прикачвания: 9094423.jpg(54Kb) · 7025381.jpg(37Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 15.05.2015, 21:15

OrdonezДата: Петък, 15.05.2015, 22:53 | Съобщение # 354
Лексус
да, не рядко срещано явление колеги, а що се касае до сорта, точно този ми е адски безвкусен, не знам защо, може би съм сбъркан нещо smile

lucky288Дата: Събота, 16.05.2015, 00:28 | Съобщение # 355
Трабант
Съобщения: 176
Някой знае ли от саморасла смокиня дали има шанс да се чакат плодове? Имам едно малко смокинче, поникнало миналото лято в саксия при цвете. Изкара зимата и сега пери листа и бърза да расте. А аз се чудя дали да го оставям. Някой има ли опит, наблюдения?

OrdonezДата: Събота, 16.05.2015, 00:32 | Съобщение # 356
Лексус
Quote lucky288 ()
Някой знае ли от саморасла смокиня дали има шанс да се чакат плодове? Имам едно малко смокинче, поникнало миналото лято в саксия при цвете. Изкара зимата и сега пери листа и бърза да расте. А аз се чудя дали да го оставям. Някой има ли опит, наблюдения?

При всички положения ще имаш смокини до 3 години, максимум 4 , но дали ще е мъжкар и дама, тва не знам, но плодове ще имаш

lucky288Дата: Събота, 16.05.2015, 00:53 | Съобщение # 357
Трабант
Съобщения: 176
благодаря ти, значи ще го оставям да се развива.

wrongdreamerДата: Събота, 16.05.2015, 11:07 | Съобщение # 358
Лада
Господа, ако искате студоустойчиви смокини, търсете тези от северното полукълбо - например канадската King, или швейцарската Moreno. Последната е на Lubera от която гн Гошев внася Red Love, Pointilla, някои боровинки и т.н.
На него напомням да внесе другите две Пойнтии, защото не са самоопрашващи и няма да берем никога.
Те имат доста интересен лист с продукти.
Имат 4-5 вида Коломикта, Аргути и т.н.

poj160arДата: Събота, 16.05.2015, 13:08 | Съобщение # 359
Лексус
Съобщения: 2153
Митаче, да, за Морена писах по-горе. Добра е и за контейнерно отглеждане и така повече плододава тази смокиня.

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Събота, 16.05.2015, 21:53 | Съобщение # 360
Лексус
Перета , също е швейцарска и е на Лубера и имаме от нея в момента около 15 бройки останали

Ето клипове на сорта

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 24 от 34«1222232425263334»
Търси: