Смокиня - Ficus Carica - Page 25 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 25 от 34«1223242526273334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
БориниДата: Понеделник, 08.06.2015, 19:35 | Съобщение # 361
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 29
Статус: Offline
Здравейте колеги,
Това са смокинките "Кристал Айс",които получих.Притеснява ме,че имат разлика във формата на листата.Моля и за вашето мнение,че да не стане да мъча някой друг сорт да издържа до -25 градуса! smile
Прикачвания: 4292951.jpg(630Kb) · 8201859.jpg(584Kb)

OrdonezДата: Понеделник, 08.06.2015, 19:42 | Съобщение # 362
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Борини, Грешката е на опаковчика Виолета, първата снимка е на сорта Мадлен ( http://exoticplantsbg.com/product/460/ficus-carica-madeleine.html ), сорта е изключителен, но грешката ще си я понесе опаковчика, така, че можеш да върнеш продукта за наша сметка , а ние да ти изпратим още един Айс кристал, за да се оправят нещата.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

БориниДата: Понеделник, 08.06.2015, 21:06 | Съобщение # 363
Симсон
Съобщения: 29
Ок Гоше! good

OrdonezДата: Понеделник, 24.08.2015, 20:58 | Съобщение # 364
Лексус
Сезона на смокините , а темата е замрялааа. Ще я раздвижа след малко че сега гледам брадъра. А между другото искам да благодаря на Николов за Панджабските смокини които ми изпрати , отлично се чувстват , растат и хубавеят.

вижте какво казват немците за тях ........Eine parthenokarpe (selbstfruchtende) Zwerg- Wildfeige, die in Pakistan, Indien bis in die Himalayaregion / Nepal weit verbreitet ist. Die nur 3 cm großen Früchte sind bei Vollreife fast schwarz und haben einen sehr fruchtigen, intensiven Geschmack. Berichten und einigen wenigen Belegexemplaren in botanischen Gärten entlang des Rheins zufolge überleben größere Exemplare dieser Feigenart den Winter im Weinbauklima ( nur an geschützten Stellen). Angaben zur Frosthärte bei dieser Art bis - 24° C halten wir für rein spekulativ. Man kann diese attraktive Pflanze auch gut im Kübel halten. Die blaugrünen, ungelappten und flaumigen Blätter erinnern etwas an die von Kiwipflanzen....

ако приемем че това с температурата е спекулация, то има ли достоверна информация до колко издържат, много ми е интересно smile ???

ivobogДата: Понеделник, 24.08.2015, 21:58 | Съобщение # 365
Симсон
Съобщения: 72
не сме я забравили, даже преди малко си поръчах при теб трички, ice crystal-а дето го взех се развива добре, Kadota-та нещо се чуди, а San Pietro нещо не му хареса мястото. Сега ще правя повторен опит. Плюс една Perretta.
А и се чудя докато чакам моите да дадат плод, дали да не опитам да пробвам да направя смокинова ракия, само да намеря плод да купя.
Чувам че била елексир biggrin

OrdonezДата: Понеделник, 24.08.2015, 23:13 | Съобщение # 366
Лексус
Аз лично не съм пил по хубава ракия от домашната смокинова, отлежала няколко месеца в дъбово буре

poj160arДата: Понеделник, 24.08.2015, 23:38 | Съобщение # 367
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Едната ми голяма смокиня "Метохия Мавра - Черна манастирска" има доста едри плодчета, но още са зелени при мене. "Паначе" (саксийно отглеждане) има също плодчета, но са още в "зародиш" - около 1 см. Прави ми впечатление, че макар и късничко за мен една саксийна смокиня вариация на "Айс Кристал" - не се сещам за вариацията ... wine lumped и тя е образувала плодчета, но да видим ... cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

maydayДата: Вторник, 25.08.2015, 09:48 | Съобщение # 368
Симсон
Съобщения: 59
Снимки давайте приятели,иначе сме като ловна дружина по време на банкет...

wrongdreamerДата: Вторник, 25.08.2015, 20:19 | Съобщение # 369
Лада
Съобщения: 889
Като каза банкет, та се сетих - абе като няма панаир, та какво ?
Ние ракията не можем да си изпием, ако я вадим от панаир на панаир.
То аз пия джин и тоник в момента и нищо не ми е смокиново, ама нека се обадя и да ви подсетя да не се улисвате, че сега е 20,15 ч.
wine

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Вторник, 25.08.2015, 23:40 | Съобщение # 370
Лексус
Sultane de Marabout

Местен сорт, дребен и сладък

Бързата кучка слепи ги ражда, една мутирала Перетта , избързах и откъснах още зелена, другите зреят, така, че скоро ще кача снимки на хубаво оцветени.
Колеги ваш ред е да покажете малко снимки на любимите ни плодове, споделяйте, това е идеята , да се учим един от друг smile

Прикачвания: 5831535.jpg(124Kb) · 5723526.jpg(170Kb) · 4512231.jpg(126Kb) · 0953170.jpg(156Kb) · 0315646.jpg(157Kb)

maydayДата: Сряда, 26.08.2015, 11:53 | Съобщение # 371
Симсон
Съобщения: 59
Георги, ако някой от твоите сортове е с жълта вътрешност или поне леко кехлибарена, давай снимки да го видим. Молбата ми е и към останалите участници във форума.
Местната дребна наистина изглежда превъзходно -тънка кора,сочна...

OrdonezДата: Сряда, 26.08.2015, 18:56 | Съобщение # 372
Лексус
Василика Мавра, започва да зрее в България около 15 август и продължава до края на месец септември в зависимост от региона, притежава бавен растеж, подходяща е за отглеждане в контейнер, поради по слабата си коренова система и не изисква ежегодно подменяне на контейнера. Плодовете са средно едри, като максималното им тегло е около 70 грама, но средното им тегло е около 60 грама. Затворено око, много твърд сорт, ако се бере в беритбена зрялост. Притежава равномерно оцветяване. Здрава и плътна кожица, която не се разкъсва ори обелване. Плодовото месо е с плътен вкус, висока захарност,аромата е смесица между ванилия и характерния смокинов аромат. истинско удоволствие е да се консумира.

Прикачвания: 2406355.jpg(162Kb) · 2147793.jpg(188Kb)

ivobogДата: Четвъртък, 27.08.2015, 14:06 | Съобщение # 373
Симсон
Да се похваля и аз с моите смокини, бъдещите де. Пристигнаха благополучно и чакат да поемат към вилата.
Прикачвания: 2237995.jpg(172Kb)

poj160arДата: Четвъртък, 27.08.2015, 15:25 | Съобщение # 374
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
ivobog, тази смокиня в дясно е от сорта "Айс Кристал" или нейна вариация, ако не се лъжа, нали? А другите две какви са? cool
Ти, нали живееш някъде около София? Ако е така сади в земята от вариациите на "Айс Кристал", Метохия мавра (Черна манастирска), Кадота, Перрета или можеш спокойно да си отглеждаш саксийно от сорта "Паначе" - много са интересни и са от саксиен тип. Но на засадените в земята задължително първата зима им направи зимна защита за всеки случай! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 27.08.2015, 15:29

ivobogДата: Четвъртък, 27.08.2015, 16:22 | Съобщение # 375
Симсон
poj160ar, От ляво на дясно Кадота, Перрета, Сан Пиетро. Айс Кристала е засаден в началото на лятото. Чудя се тази зима дали да не ги оставя на остъклената тераса и след догодина да ги поставя в земята. От София съм, но вилата ми е в Кюстендилско, в Осоговската планина. Ако трябва да съм още по-точен в географската област Пиянец (според приятел филолог защото водата била много пивка smile ) Селото е Ваксево, на 550 м нв. Основното занимание на местните е да пият, но не вода. Името идва от турската дума Вакъф църковна земя/манастирско място. Има големи температурни разлики заради река Елешница извираща от 2173 м, на 400 метра от връх Руен (2251 м). Зимата си е студеничко. cool Преди 3-4 години засадих някакви смокини от Кюстендил но засега само ги завивам зимата и правят листна маса лятото smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 25 от 34«1223242526273334»
Търси: