Смокиня - Ficus Carica - Page 29 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 04:53
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 29 от 34«1227282930313334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
СаюриДата: Понеделник, 21.03.2016, 17:21 | Съобщение # 421
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 23
Статус: Offline
Благодаря ти, wrongdreamer!

Съобщение редактирано от Саюри - Понеделник, 21.03.2016, 17:21

wrongdreamerДата: Вторник, 22.03.2016, 10:59 | Съобщение # 422
Лада
Съобщения: 889
Panachee (Tiger)
A small to medium fig with yellow stripes on the
skin and stem.One of the best tasting figs, with a
berry taste.It's a conversation piece.( I have a tree
with 3 branches with green figs and 3 branches
with yellow and greeen stripes.)

Located thirty minutes south of Toronto, Ontario, Canada

1478 Rebecca Street
Oakville, Ontario L6L 1Z7

(905) 827-3105

http://www.adrianosfigtrees.com/index.html

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

СаюриДата: Вторник, 22.03.2016, 12:26 | Съобщение # 423
Симсон
Благодаря, wrongdreamer
Ще опитам, но почти съм сигурна , че няма да се получи.
В политиката за покупки на сайта изрично е записано: " Due to export regulations, we only sell to customers in Canada" - Поради наредби за износ, ние продаваме само за клиенти в Канада

wrongdreamerДата: Вторник, 22.03.2016, 13:36 | Съобщение # 424
Лада
Поискай калеми, не растения. Там има лицензи за износ и се плаща. В САЩ има такса за всеки щат. Затова понякога пишат, че не се продава в Аласка, Калифорния и т.н. Но за калеми може защото не са краен продукт, а "заготовка".
Ordonez купуваше резници от Пау пау от един разсадник от Уисконсин.
Опитай и ще ти отговорят нещо.
Всъщност вкуса им е на Паначе, което си имаме и тук. В коя част на България се намираш? Ще имаш ли нужда от някаква защита ?

СаюриДата: Вторник, 22.03.2016, 13:46 | Съобщение # 425
Симсон
За вкуса знам - аз съм запленена от визията на растението като цяло.
Ще засаждам на 400м надморска височина - може и да е лудост, но ще успея

wrongdreamerДата: Вторник, 22.03.2016, 19:08 | Съобщение # 426
Лада
Ще успееш, не е много. Иво от Ботевград не е на по низко май. И Карлово е високо, но Рембранд има към 30 смокини от 18-20 сорта.
Сигурно имаш план, но аз не бих останал с 2-3 сорта. По скоро бих направил много , но по 2-3 от сорт. Разбира се , ти ще постъпиш както намериш за добре.
Има при нас прекрасни сливи /предвид н.в./

OrdonezДата: Вторник, 22.03.2016, 21:04 | Съобщение # 427
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Добре де, що не се сетихте малко по рано, точно преди две седмици ми дойдоха калемите на пеканите от Уисконсин, щях да ви уредя и резници, сега вече е късно да помагам , защото приключих със сделките с американците, отново пак догодина февруари.
И въпреки всичко на мен тази смокиня не ми прилича на гореописаното от вас и ще се обоснова

Паначе е сорта, Тъгър е някакъв синоним, а тези смокини в Канада нямат такива листа, това според мен си е жива космата смокиня, за която ви писах по горе, ето ви по качествени снимки на това за което говоря

Според мен има нещо сбъркано и някой някъде си слага снимки, които не съответстват с информацията, канадкия тайгър няма косми и си е живо паначе. Знаете ли как си кръщават смокините известни Хамерикански колекционери, ще ви дам пример Голдън Ривър... понеже смокинята е с жълта плодова плът, а насаждението е до една река и си я кръстили голдън ривър, а то се оказа, най обикновенна........... а сега де , че ми убегна от акъла, абе като се сетя ще ви пиша , и гадовете искат по 7 до 11 долара за резник, а бате им Жоро им изпрати 50 калема от 7 различни сорта Cornus Mas, а получих 10 калема от пекан, та чак ми се оплаква , че платил 50 долара за тях. Съжалявам , но това е действителността, колеги.
Прикачвания: 7421065.jpg(143Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

wrongdreamerДата: Вторник, 22.03.2016, 21:52 | Съобщение # 428
Лада
Ordonez, има Паначе, която си е зелена. Тайгърс са шарените. Това са само цветови мутации. На текста от Торонто, човека казва, че три клона са зелени и три са раирани, на едно и също растение.
Тези нещо розовеят, не жълтеят.
Има една израелска, чийто смокини са малки, кафеникави и растат по стеблото.
Няма да оцелее тук.
Ще потърся материали - много беше интересна. Дори не е смокиня. Казваше се SYCAMORE FIG. Това е чинар, клен, платан и още 3-4 имена има.
Не помня подробности - гледах го преди година-две.

OrdonezДата: Вторник, 22.03.2016, 22:02 | Съобщение # 429
Лексус
wrongdreamer, аз имам паначета които са различни цветово заради мутация, аз споря , че това на снимката си е космата от малайзия, има един от филипинете колекционер, на който съм му виждал колекцията и тези снимки са негови и за мен са едно към едно с горните , които ги слагат на канадските. А що се касае до мутацията, това е ясно.

wrongdreamerДата: Вторник, 22.03.2016, 22:06 | Съобщение # 430
Лада
Ако нещо расте в Малайзия и Филипините, не би расло в Канада. Сигурно си имат някой К. Донов с мнооого букви пред името, та той го е кръстил и снимал.

poj160arДата: Вторник, 22.03.2016, 22:39 | Съобщение # 431
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Привет, Саюри, добре дошла в нашия форум. :hello:
Моят обект е на надморска височина от 500-520 метра. Имам Фикус Карика Метохия мавра, Афганистаника, Айс Кристал, Сан Пиетро (Далматинска) и Една саксийна Паначе. Айс Кристал и Афганистаника ги чакам тази година за пръв път при мен да плододават. Другите раждат. Имам кивита и много други. Питай, опитвай - има проба-грешка, и така ... ! cool ;)
От мен ти акъл - сади по-малки растения смокини и първите 2 години ги защитавай (има отделна тема за зимна защита тук) за да се калят по-лесно и приспособят поне малко към твоя "хабитат". wink Големите растения по-трудно се каляват! B)

Ordonez, Гого много си прав за Хамериканците - там е базразборна история в повечето случаи като на един познат от ... Пловдивско - известен кръстник на растения! wink smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 22.03.2016, 22:47

OrdonezДата: Вторник, 22.03.2016, 23:01 | Съобщение # 432
Лексус
wrongdreamer, точно това визирах , значи първо снимките които са качени за канадско паначе , дефакто е космата смокиня, която расте в Тайланд, Филипините и въобще в Малайзия, ако се не лъжа я наричаха нещо от сорта на Ранкун, но не съм убеден, че това и бе името. Тоз колекционер ми е приятел във фейса и трябва да му прегледам снимките и ще ти кажа , точно как я наричаха, но че е тя съм убеден на 100%, а на снимките на сайта на канадеца, там поне не виждам никакви снимки

СаюриДата: Сряда, 23.03.2016, 16:44 | Съобщение # 433
Симсон
За така наречената " Jolly Tiger " смокиня: Странното е ,че като такъв сорт е
известна само на американците.
Ordonez, и според мен е по-скоро мутация.
И независимо от това е интересна.

Съобщение редактирано от Саюри - Сряда, 23.03.2016, 16:52

wrongdreamerДата: Понеделник, 11.04.2016, 14:10 | Съобщение # 434
Лада
Не спирам да мисля за "Канадската Кадота".
Сигурен съм, че съм виждал сорта под друго име.
Дори се сетих, че се води безсеменна.
Идеална ще е за сушене.
Ще и отделя повече време и ще я "арестувам".
Но пък гарантирам, че е много сладка изобилна.
Сетих се и друго - не са много високи.
Нещо като Jackie, Jenny .....
Абе не помня, ама не беше канадска. Все пак е нов сорт щом го няма по каталозите още.

OrdonezДата: Понеделник, 11.04.2016, 23:52 | Съобщение # 435
Лексус
Тази година ще имам много плод от канадската кадота, имам поне 50 растения, така, че идвай да ядем smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 29 от 34«1227282930313334»
Търси: