Смокиня - Ficus Carica - Page 31 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 31 от 34«12293031323334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
wrongdreamerДата: Понеделник, 06.06.2016, 17:01 | Съобщение # 451
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 904
Статус: Offline
Бързо режи до здраво. После малко овощарска замазка за дезинфекция и дезинсекция. Огледай болното дали няма каверни и проходи. Снимай - най добре.
Междувременно спри да поливаш.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Понеделник, 06.06.2016, 17:01

СаюриДата: Понеделник, 06.06.2016, 19:58 | Съобщение # 452
Симсон
Съобщения: 23
Благодаря

OrdonezДата: Сряда, 08.06.2016, 00:22 | Съобщение # 453
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Саюри, послушай Дриймъра, а между другото може ли повече инфо... с нещо да е торена ? Метсото където е засадена добре ли е дренирано ? . Може ли снимка актуална ?

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

vujaДата: Сряда, 08.06.2016, 09:24 | Съобщение # 454
Симсон
Съобщения: 82
http://waynesword.palomar.edu/pljune99.htm

maydayДата: Сряда, 08.06.2016, 12:25 | Съобщение # 455
Симсон
Съобщения: 59
Саюри! Ако наистина искаш съвет,дай повече информация за растението-защо още не е засадено в градината?Зимата може ли да вирее на открито? Има ли още някакви листа,или са окапали? Но каквото и да е- незабавно в градината,иначе повече от ясно е, че така няма да го бъде. Успех!

СаюриДата: Четвъртък, 09.06.2016, 17:38 | Съобщение # 456
Симсон
Съобщения: 23
Растението / смокиня FICUS carica Madeleine / беше 10см. високо и поради тази причина продължих да го отглеждам в саксията му, а не в земята. Вече отрязах повредената част / изгнила и омекнала / до здрава такава, както ме посъветвахте. Отгоре с овощ. замазка. Не остана нищо за снимане :(
Имам стъбло само 1 см. над земята и на него една пъпка. Ако се развие и остане ще бъде цяло чудо, ако не - я губя - тя е от любимите ми сортове.

Съобщение редактирано от Саюри - Четвъртък, 09.06.2016, 17:51

OrdonezДата: Събота, 25.06.2016, 22:24 | Съобщение # 457
Лексус
Тази година съм изумен от сорта Броджиото неро, в момента фиданките са пълни с едри смокини, странно

peterstamovДата: Понеделник, 04.07.2016, 20:51 | Съобщение # 458
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
Яйцата ли ми са малки.........
Кво им става на тез смокини таз година ........ по дворовете гледам разни стават забележими - колкото юмрук.

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Понеделник, 04.07.2016, 21:57

poj160arДата: Понеделник, 04.07.2016, 20:58 | Съобщение # 459
Лексус
Съобщения: 2153
surprised Брей, много големи бре, Пешо! smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

wrongdreamerДата: Вторник, 05.07.2016, 18:01 | Съобщение # 460
Лада
Съобщения: 904
Петьо, тази първата реплика никога не я употребявай когато наблизо има жени. Рушат се реномета,съсипва се биографията ти, и още куп недоразумения.
fool icecream

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

peterstamovДата: Вторник, 05.07.2016, 22:57 | Съобщение # 461
Москвич
Охойт...... краднал съм от един всеизвестен градинар....

Съобщение редактирано от peterstamov - Вторник, 05.07.2016, 22:58

OrdonezДата: Петък, 15.07.2016, 19:54 | Съобщение # 462
Лексус
peterstamov, бях миналата събота малко на Лозенец, мисля няколко пъти говорихме с тебе, ти беше в Китен ако не греша, та реших да отида до Велика и да си поговоря със Серафимов по моя болен проблем, къде около Лесово и Елхово може да се направи смокинова плантация, та по време на разговорите ни му показах една смокиня, която прилича много на твоите снимани в по горния пост и го попитах , каква е, Той ми отговори, че този сорт няма никакво стопанско значение, първо не е транспортабилна, второ на вкус не важи... и беше прав човека. Смокинята е скъсах от дърво растящо срещу хотела в който бях отседнал в Лозенец, а това бе хотел Белисимо.

Ето и нейна снимка

Така, това е по темата, второ, оказа се , че сорта Мичуринска 10, който е описан от жена му , лека и пръст, починала е преди 2 месеца, тъкмо и правили 40 на жената , лека и пръст. Та оказа се, че тези смокини които виреят в асеновградската яка , около нас , наистина са около 5-6 сорта, при които мичуринска 10 не съществува. Видях това което те наричат Мичуринска 10 и това определено не е това което расте около нас от векове насам, без никога да е имало измръзвания.
Трето, както вече публикувах в американската група NAFEX и на моята страница във фейсбук е ясно, че вече си имаме нов сорт смокиня покълнал от семена от една странна кръстоска, ще бъде подробно описано всичко , след като узреят плодовете и опишем качествата им, листата им, навика им на растеж и т.н.

ето и малко снимки на новия сорт създаден в разсадника ни

Прикачвания: 3937375.jpg(80Kb) · 9092613.jpg(81Kb) · 2602950.jpg(77Kb)

OrdonezДата: Петък, 15.07.2016, 20:07 | Съобщение # 463
Лексус
Моля Николов да се свърже с мен, трябва ми спешно... Николов от София, който има ранчо в Петрич

peterstamovДата: Понеделник, 18.07.2016, 15:48 | Съобщение # 464
Москвич
Ударихте ли по някое питиенце по Лозенец?
Чудя се защо търсите по тези райони - Сакар и Странджа? Не би ли било по-добре южната дъга - Петрич, Ивайловград, Свиленград или покрай южното Черноморие.

Не знам сега стопанско значение ли но смокините бяха разкошни - децата и жената ги опаткаха. Едва хапнах една! Да допълня, че това не е нормалния вид и размер - този година първите дето зреят са така. Другите са си нормални.

OrdonezДата: Петък, 22.07.2016, 23:44 | Съобщение # 465
Лексус
всяка бреба е такава, ок .. що се касае до земята, проблема е че търсим земя над 500 декара на едно място и да стават смокини, а в югозападна България, няма такива големи парчета smile

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 31 от 34«12293031323334»
Търси: