Смокиня - Ficus Carica - Page 32 - Форум Екзотик Плантс България
Сряда, 07.12.2016, 11:33
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 32 от 34«123031323334»
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
OrdonezДата: Четвъртък, 28.07.2016, 19:23 | Съобщение # 466
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Статус: Offline

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

никоДата: Четвъртък, 28.07.2016, 19:48 | Съобщение # 467
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 6
Благодаря за видеото :)
Ще го пробвам метода !!

Сега и аз да си кажа мойта болка :))
имам фиданки които са сложени есента само че голяма част имат мозаечен вирус , виждам че тази година много от смокините го имат .Корените на всички са много допбре развити обаче имам две или три на които листата са много деформирани , иначе си растат .Има ли някакви мерки които да приложа или нищо не може да се направи .Пръснах за всеки случай с фунгициди ама не се надявам .Прилагам снимки на фиданките , според вас дали ще излезе читаво растение по нататък . И накрая една снимка на първата смокиня която тръгва да зрее smile
Прикачвания: 1148584.jpg(1478Kb) · 3339198.jpg(1478Kb) · 8929963.jpg(1014Kb) · 7117102.jpg(1239Kb)

Съобщение редактирано от нико - Четвъртък, 28.07.2016, 20:01

OrdonezДата: Четвъртък, 28.07.2016, 21:21 | Съобщение # 468
Лексус
нико, добър вечер, да кажем първо, второ, дай малко информация , плодът на кой сорт си снимал на двете последни снимки. Така, що се отнася до състоянието на листата, имам няколко въпроса, а те са, растението торил ли си го с нещо, къде е засадено ( в саксия или в ОГ ) и ако си го торил, кога , с какво и каква доза ? След отговора ще видим какво им е и как да ги оправим :)

PS: Преди точно 6 дни стартирахме с беритбата на Али паша, наричана още от Серафимови, Мичуринска 10
Прикачвания: 8439046.jpg(96Kb)

никоДата: Петък, 29.07.2016, 00:38 | Съобщение # 469
Балканче
Съобщения: 6
Добър вечер!

Не знам със сигурност кой сорт е smile миналата година ти ми каза че може би е мавра сика . На снимките е още светла , по късно ще потъмнее повече . Ама който и да е сорта много я харесвам и затова правя фиданки . Иначе в саксии ги държа още слагал съм листна тор по малко с поливките но това го имаше и преди това. На няколко фиданки листата са доста деформирани , някои са даже тънки като тревичка

OrdonezДата: Петък, 29.07.2016, 21:15 | Съобщение # 470
Лексус
нико, за мен това е 100% ов излишък на азот, на нищо друго не ми прилича, извади една от шишето и погледни корените , свежи ли са имат ли загниване, дай повече инфо, това .......... слагал съм малко листна тор при поливките нищо не ми говори. Колко малко, колко често, каква тор ??? Въпросителни много колега.

pepeДата: Събота, 30.07.2016, 12:19 | Съобщение # 471
Москвич
Съобщения: 349
При мен така изтъняват листата и се появяват същите петна щото почвата ми е само варовик и пясък в допълнение .Дъня ги с хелатно и оборска тор 1: 20 вода.Ще видиш резултата по листата горните се оправят на цвят. Изчезва и деформацията при новите листа, но ако си закъснял част от старите листа ще си заминат.започва като пригор.Между другото крушите ми нямат пригор при мен познай защо...(Сигурно си чувал за алабализмите наречени бактериален пригор.Е не се хващай още март даваш желязото и не се лъжи да минеш метър за чиста съвест да слагаш зелен камък.Всъщност става и със зелен камък но ти трябват тонове и заклинания да заработи бързо.Бактериите идват при покана ако не са поканени бягат като молюските като им се свири музика)Ако не го направиш си заминават докато...Това ми се случва при сортовете които са гранични и температурно т.е. показва ти се че иска повече грижи през зимата за да издържи при твоя климат. Една мъжка ми направи този номер тази година а уж до -17 държи B),но пък ще и повиша със сигурност защитата през зимата.Тези които третирах предната година тази не развиха такова опетняване но пък други го показаха.Какво да правиш деца.... cool Не ми пращай смокини имам 14 вида и ям от 10 юни :)ама докато им хвана номерата! Поздрав най сърдечен flower

СаюриДата: Четвъртък, 18.08.2016, 14:26 | Съобщение # 472
Симсон
Съобщения: 23
Ordonez, бихте ли ми помогнали за определянето на сорта на тази смокиня.

Прикачвания: 0548877.jpg(19Kb) · 1234891.jpg(16Kb) · 5838184.jpg(30Kb)

Съобщение редактирано от Саюри - Четвъртък, 18.08.2016, 15:29

wrongdreamerДата: Четвъртък, 18.08.2016, 21:03 | Съобщение # 473
Лада
Съобщения: 889
pepe, какво хелатно желязо ползваш ? Аз купувам едно испанско по 32 лв за кило. Слага се по една щипка на корен - 5-7гр/корен, но още не съм го ползвал. На пролет ще го слагам листно или капково.
Надявам се да си зает.
P.S. бях ти обещал вкоренени лози от RZ. Е, всичко изгоря безславно. Ще ти дам калеми напролет. Дано не е етиопски климата при теб.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

OrdonezДата: Четвъртък, 18.08.2016, 21:39 | Съобщение # 474
Лексус
Саюри, за да се определи сорта се изискват следните неща снимка на листата, поне на две три, снимка на плода с дръжката без обработка с фотошоп, данни за грамаж на плодовете ( средно тегло ) и тогава може да се даде някакво предположение, което може да стесни кръга , ако някой познае сорта от тези снимки, или знае отговора предварително или просто се опитва да налучка, а не това е целта ни smile

OrdonezДата: Четвъртък, 18.08.2016, 21:43 | Съобщение # 475
Лексус
wrongdreamer, ееееееееее ползваме едно и също, но аз го взимам на 29 лв , уникално е, най доброто което съм ползвал до сега, опаковката му е като огнеупорна една такава все едно метално фолио, нали... утре ще ти кажа как му е заглавието , вътре е прахообразно има и доста аминикиселини и желязото е в две форми smile

СаюриДата: Петък, 19.08.2016, 14:45 | Съобщение # 476
Симсон
Това са допълнителните снимки за листна маса. С много тънка обвивка и много сладки при пълна зрялост. Тегло средно около 70 - 80гр.

Прикачвания: 2759753.jpg(105Kb) · 6163027.jpg(66Kb)

pepeДата: Неделя, 21.08.2016, 11:53 | Съобщение # 477
Москвич
Съобщения: 349
Дриймър Лабифер подходящ за варовик преди ползвах Громикс цената една към 34 лв но Лабифера по мощен. Даже планинския лимон позеленя а мислех че ще го отърва !Нищо аз ще те врънкам за пръчки от Атиката само щото им хванах цаката как да ги правя че да имам ако не 100% то поне 99% успеваемост biggrin !

OrdonezДата: Сряда, 24.08.2016, 00:59 | Съобщение # 478
Лексус
Саюри, Това е добре, кога започна да зрее, има ли бреба и в кой град, село са правени снимките ?

OrdonezДата: Сряда, 24.08.2016, 00:59 | Съобщение # 479
Лексус
Колеги, имам питанка, някой от вас срещал ли е такава смокиня, като последната в клипа на която обръщам внимание. Аз лично знам за 4 ри дървета, като едно от тях произлязло от семенак на 100%, щото е между две села и там дето расте съм 100% убеден, че никой не го е засаждал ? Питам, защото в момента правя много сериозни проучвания за местните сортове , точно от родопската яка с мек климат по протежението на линията Асеновград - Горно Воден - Руен- Куклен- Брестник- Белащица- Първенец - Брестовица - Перущица- Устина.

СаюриДата: Сряда, 24.08.2016, 12:18 | Съобщение # 480
Симсон
Ordonez, съзнателно не написах региона, за да не Ви подведе. Поморие - но не е масово срещаната Мичуринска-10. В града има само 2-3 такива смокини като тази от снимките. В сравнение с Мичуринска-10 тази е изключително тъмна на цвят. От Серафимови са останали разпространени малко на брой Cadota черна / това като помощна информация /. Зреенето е започнало преди около 15 дена.

Съобщение редактирано от Саюри - Сряда, 24.08.2016, 13:51

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 32 от 34«123031323334»
Търси: