Смокиня - Ficus Carica - Page 34 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:45
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 34 от 34«12323334
Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Смокиня - Ficus Carica
СаюриДата: Петък, 11.11.2016, 11:11 | Съобщение # 496
Симсон
Група: Проверени
Съобщения: 23
Статус: Offline
Нямам представа, затова се обърнах към тези от вас, които имат опит....

wrongdreamerДата: Петък, 11.11.2016, 13:43 | Съобщение # 497
Лада
Съобщения: 904
Саюри, ще се справиш. Дори само слама или сено да увиеш и покриеш с нещо - пак ще е достатъчно.Всъщност, уязвими са корените - т.е. почвата около тях, / за това се загърля / и ствола до към първия клон. Другото не е важно, дори да измръзне. Ще се възстанови без сериозни повреди. Може да позакъснее малко, но ако не ти трябва за пазара.....
Имам Brunswick който е кекав. Три години поред мръзне /от засаждането/ и на четвъртата си роди. Просто умира до земята, но прираста е като да не е умирал. Основното са корените. Ако могат да изхранят голямо дърво, дори да го отрежеш, ще прорастне и ще роди плод.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

wrongdreamerДата: Петък, 11.11.2016, 14:06 | Съобщение # 498
Лада
Ей така трябва да изглежда моята смокиня.
Прикачвания: 5006115.jpg(648Kb)

СаюриДата: Петък, 11.11.2016, 14:20 | Съобщение # 499
Симсон
Съобщения: 23
wrongdreamer, смокинята изглежда чудесно. Знам как се отглеждат смокини, но на топло - сега тук на 400м. надморска височина, с късни слани през май съм объркана тотално. На снимката на заден план се виждат растения обвити с нещо като предпазна мрежа - това против гризачи ли е? Имам проблем и със сърните.

Съобщение редактирано от Саюри - Петък, 11.11.2016, 14:22

poj160arДата: Петък, 11.11.2016, 18:41 | Съобщение # 500
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Привет, Саюри. hello
Прочети за зимната защита в тази стара тема: ЦЪК

Ето ти един директен линк на е-магазин за зимни покривала на растения: ЦЪК

И, да - на снимката се вижда мрежа за защита на стеблата на дърветата срещу гризачи, по-точно зайци. Продават се по големите магазини готови такива. Митачето често му идват на гости и му правят пакости. Не знам защо не седи там с една пушка и да пълни фризера. cool smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

vujaДата: Събота, 12.11.2016, 20:24 | Съобщение # 501
Симсон
Съобщения: 82
Kada ce biti sadnica black mission

poj160arДата: Четвъртък, 24.11.2016, 17:27 | Съобщение # 502
Лексус
Привет, приятели. hello
Вижте какво открих в интернет:

Моля Митачето или Пешо да преведат правилно от английски език горния текст. Долния голям текст е на италиански.

This fig is "giant fig (fuit) of Zoccolanti"

"Zoccolanti" were the monks that produced hooves.

"The mother plant was found inside the convent of the friar of
GualdoTadino (PG), but the same fig tree was later also found in the
convent of the same monastic order in Citta di Castello (PG)!...

La pianta madre è stata trovata dentro il convento dei Frati Zoccolanti di Gualdo Tadino (PG), ma lo stesso fico è stato poi rinvenuto anche nel convento dello stesso Ordine monastico a Città di Castello (PG). Non se ne conosce l’origine. L’albero è vigoroso, irregolare espanso. I frati anticamente usavano il legno per fabbricare gli zoccoli. Molto rustico, viene per lo più riprodotto da pollone. E’ una varietà bifera. I fioroni di Luglio, sono molto grandi, con il collo lungo, che fa arrivare il frutto anche a 15-18 centimetri. La buccia è di colore marrone chiaro, violacea; la polpa è rosso chiaro, non molto aromatica e poco dolce, piuttosto acquosa. I forniti di Settembre, sono della stessa forma, ma molto più corti. Sono anche senz’altro più dolci e aromatici. I fioroni vengono raccolti dalla seconda metà di luglio, fino alla fine del mese. I forniti per tutto il mese di settembre. Possiamo forse ascrivere questo fico al gruppo dei fichi Melanzana che riunisce diversi tipi di fichi, con questa forma che ricorda l’ortaggio. I fioroni sono ambiti per la loro grandezza ma non per il loro sapore che è molto più spiccato nei forniti senz’altro da preferire, anche per la minor presenza di acheni.

Линк: ЦЪК Вижте на двете страници и останалите сортове италианки!
Прикачвания: 7937303.jpg(22Kb)

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 24.11.2016, 17:29

peterstamovДата: Петък, 25.11.2016, 09:43 | Съобщение # 503
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
Патладжан групата....
Монасите правили налъми и лепки от дървесината.........
В някакъв манастир е открита тази голямата с не особено добри вкусови показатели първата реколта! Не пише за студоустойчивостта.
не е много ароматна, леко сладка, по-скоро водисто

Втората реколта вкусовите качества са по-добри.

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Петък, 25.11.2016, 09:47

wrongdreamerДата: Петък, 25.11.2016, 09:55 | Съобщение # 504
Лада
Иво, пише къде са намерили дървото. В два италиански манастира.
На италиански пише повече. Много едра / 15-18 см /, водниста и т.н.
И не са зелени а червени.
Ако те интересува - има разсадник до Сливен който продава такива под името "Тексас блу джаянт" - казва се Пламен Пенков. Влез в сайта му и се обади по телефона. Ако има, ще ти прати. Но да знаеш че са много нетрайни. По зле са от "Брънзуик". Аз имам една "Черето". Плодовете са по 150 - 180 гр, но не са издържливи. Каквото изядеш - това е .

Съобщение редактирано от wrongdreamer - Петък, 25.11.2016, 09:56

peterstamovДата: Петък, 14.04.2017, 12:16 | Съобщение # 505
Москвич
Група: Приятели
Съобщения: 256
Намерих една смокиня на 400 метра надморска височина в източните родопи. На едно било.Взех резници. Имаше малки смокинки колкото грахово зърно.

May the Force be with you

Съобщение редактирано от peterstamov - Петък, 14.04.2017, 12:17

poj160arДата: Петък, 14.04.2017, 12:41 | Съобщение # 506
Лексус
Привет, Пешо. Ще чакам някакъв с резултат с нетърпение...

goshotanchevДата: Понеделник, 17.04.2017, 12:24 | Съобщение # 507
Симсон
Съобщения: 44
Люта зима беше но смокините във варненско удържаха.Поне при мен няма измръзнали.

poj160arДата: Вторник, 18.04.2017, 11:07 | Съобщение # 508
Лексус
При мен са измръзнали на около 70%, както и отгоре ми е измръзнала величествената юка. Дано избие от стеблото отстрани, което си е здраво. При мен за период от около 2 и повече седмици температурите бяха около -25, -27°С.

OrdonezДата: Петък, 21.07.2017, 19:55 | Съобщение # 509
Лексус
Съобщения: 3803
Първите плодове от същинската обилна реколта на сорта Али паша са вече на лице, отбелязвам първи узрял плод, скъсан на дата 17 юли 2017 година, а тези са от днес. Тази година зреенето ще е седмица напред, около 25 юли ще има вече да се наядат двама човека, друга година това беше около 31 юли

Прикачвания: 5135452.jpg(61Kb) · 4945023.jpg(53Kb)

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Форум Екзотик Плантс България » ПЛОДНИ РАСТЕНИЯ - СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ И УМЕРЕН КЛИМАТ » СРЕДИЗЕМНОМОРСКИ ПЛОДНИ ДЪРВЕТА И ХРАСТИ » Смокиня - Ficus Carica (Всичко за смокините)
Страница 34 от 34«12323334
Търси: