Trachycarpus - Page 10 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 10 от 12«1289101112»
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus (Trachycarpus и неговата студоустойчивост)
Trachycarpus
MartiДата: Неделя, 11.01.2015, 19:08 | Съобщение # 136
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Статус: Offline
Здравей бат Иво , искаш да кажеш че и този малкият трахикарпус ще се оправи ? имам още един по - мъничък който е на същото положение ще се оправят ли ? интересното е че този мъничкият е за втора година в земята, и има поражения на всичките листа ,а този големия е за първа година и е доста по добре защо така ? а за термометъра, да имам отвън и е закрепен на стената ,той е мн.верен защото е от старите имал е живак на дъното но е бил изпускан и сега няма но както и да е ,ще закрепя и отвън на дървената рамка , благодаря за информацията която ми предоставяш по между другото бат Иво твоите трахита как са в Ботев град ?

poj160arДата: Неделя, 11.01.2015, 19:17 | Съобщение # 137
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Моите са добре. Имам голяма палма но ще я садя напролет в двора, сега се климатизира още. По принцип палметата над 4 годишна възраст се каляват по лесно (издържат по-добре на студ) и за това по-голямата е в по добър вид. Защо - защото стеблото вече наяква удебелявайки се, дървесната част се увеличава и сърцевината има по-голям шанс за оцеляване през зимата. От снимката, която си направил не се вижда добре от близо листата и по точно тези, израстващи от точката на растежа. При удобен случай направи по хубави снимки и по отблизо за да се видят по добре нещата. Не се притеснявай, каквото и да е станало - станало. Ти достатъчно добре си се погрижил ... applause На тези, които казваш, че са в по окаяно състояние дърпа ли им централните листа лекичко? Ако не поддават и не се измъкват, всичко е супер и ще тръгнат нови листа от точката. smile

На мен есента младата ми кавказка овчарка беше измъкнала от саксията едно младо палме - около 40 см. високо до върха на листата и му беше изяла съвсем до край корените и листата. Само стеблото беше останало. Викам си и да се ядосвам и да не се ядосвам - станалото, станало. Кучето е младо и му се играе, пък и зъбите го сърбят. Насадихя отново в друга саксия, че тази беше станала на "мармалад" и сега вече вади листо - викам си - Брей, това трахи ще излезе голям дзвер. smile Сега расте.
При Гого от изпускани семена от неговите трахикарпуси бяха поникнали в земята ей така - свободно. Даже без никаква защита си бяха оцеляли под снега, защото изобщо не беше ги забелязъл. Това е каляване. Тези палмета ще издържат на студовете.
Съжалявам само единствено, че късно разбрахме за биопрепарата "Крио", който увеличава значително студоустойчивостта на растенията. Той е един вид биоантифриз за растенията. wink smile

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 11.01.2015, 19:30

MartiДата: Неделя, 11.01.2015, 19:54 | Съобщение # 138
Трабант
ами да както казах на всичките дърпах централното листо не поддават, пък ще видим напролет ! аз ги изпуснах cry бяха без защита някъде за около два -може би три дни а тем. бяха доста ниски и тогава е станала белята . cry Бат Иво ти ще пуснеш ли снимки за да сравня твоите как изглеждат спрямо моите ? тъкмо искам да видя как си ги зазимил ? Знаеш ли интересното бе за малкият трахикарпус че когато го взех веднага го засадих в градината да хубавее , cry и когато дойде зимата на 2014 г. ако може да се нарече зима на това трахи имаше само парни-че без абсолютно нищо ,максималната тем.която падна при мен в Перник беше -12-13 градуса ,та мисълта ми беше че нямаше абсолютно никакви поражения ,тази сннимка е от есента беше мн.красив. cry

Добавено (11.01.2015, 18:54)
---------------------------------------------
Здравей бат Иво ,да но има и друго при бат Георги е друга БЪЛГАРЯ ! Къде е Пловдив ,къде е Перник ,къде е Ботев град нали така ?! там при него е доста по топло за разлика от нашите обекти бат Иво знаеш го това , но ти разбрах мисълта де smile а да ти кажа за Киро защо сега разбирам за този биопрепарат който увеличава значително студоустойчивостта на растенията ? май ще трябва да си поръчам happy happy happy та да си каля ТРАХИТАТА ! happy happy happy

Прикачвания: 7138011.jpg(1343Kb)

poj160arДата: Неделя, 11.01.2015, 20:18 | Съобщение # 139
Лексус
Значи сега този препарат е безмислено да го използваш, защото вегетацията е на абсолютен минимум, да не кажа и в покой при тези студове.

а да ти кажа за Киро защо сега разбирам за този биопрепарат който увеличава значително студоустойчивостта на растенията ?

Не Киро, а Крио smile (Киро е един светия агроном философ от друг форум) Нямам засадени още трахита в двора. Ще изчакам още поне две години, защото и при мен падат сериозни отрицателни температури и искам да поизрастат и заякнат. По принцип на всеки любител на екзотиката са му достатъчни по 2 вида от определени видове и сортове растения, просто ей така за екзотиката. ако е с търговска цел, то това вече е друго ...

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 11.01.2015, 20:21

MartiДата: Неделя, 11.01.2015, 20:27 | Съобщение # 140
Трабант
Опа моя грешка smile ще чета по внимателно happy бат Иво , искаш да кажеш че и този малкият трахикарпус ще се оправи ? имам още един по - мъничък който е на същото положение ще се оправят ли ? ами ти нямаш засадени трахита аз да не съм избързал със засаждането ? доколкото разбрах при нас е падала температута в порядъка на -22-23 градуса .Ами да ти кажа аз не искам да продавам трахита, просто ми харесват и ми доставя така да се каже КЕФ smile да си ги гледам ,имам не много голян двор но се намира място за тях и още дуги красиви растения smile

Съобщение редактирано от Marti - Неделя, 11.01.2015, 20:31

poj160arДата: Неделя, 11.01.2015, 21:16 | Съобщение # 141
Лексус
Не бързай да пълниш двора с трахикарпуси и банани. Не че не са прекрасни, но ще видиш, че на света има и други екзотики и ... wacko и все ще ти се иска да си боцнеш някое в двора ако е студоустойчиво или да го гледаш в саксия. wink biggrin
А, относно малките трахита не съм гадател и не мога да кажа, напролет ще видим като се стопли времето. cool Дръж ги така в "изолаторите" smile и не се притеснявай, само си записвай температурите навън и вътре при растеията. cool

И спирам, че нали трябваше Гого да пише ... faint

Съобщение редактирано от poj160ar - Неделя, 11.01.2015, 21:17

MartiДата: Неделя, 11.01.2015, 21:41 | Съобщение # 142
Трабант
Благодаря за информацията бат Иво ,ще записвам и ще помисля по въпроса какво още мога да боцна в градината ?а може и ти да ме посъветваш както и нашите колеги моля давайте предложения, зная че е рано но просто искам да зная какво мога да засадя ,предварително благодаря .

Съобщение редактирано от Marti - Неделя, 11.01.2015, 21:50

nilixДата: Вторник, 20.01.2015, 22:08 | Съобщение # 143
Балканче
Съобщения: 4
Здравейте любители на екзотиките!
Искам да питам Ордонез семената от трахикарпус, които са качени на сайта 100 броя ли са или 150, защото в заглавието пише, че са 150, а долу в описанието 100.Също така до кога ще се налични за поръчка и дали са брани от палмите на Ордонез, т.е. с какъв произход са.
Планирам да си взема от тях и да садя здраво!
cool

OrdonezДата: Вторник, 20.01.2015, 22:18 | Съобщение # 144
Лексус
Съобщения: 3803
nilix,

150 броя са в пакет, ще са налични до като се изчерпат, всичките са от моите палми , имаме даже и недообрани, още си висят по палмите няколко грозда.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

nilixДата: Вторник, 20.01.2015, 23:15 | Съобщение # 145
Балканче
Съобщения: 4
Колко остават още, ако си поръчам в началото на март дали ще има ?

OrdonezДата: Сряда, 21.01.2015, 10:26 | Съобщение # 146
Лексус
Съобщения: 3803
имаме около 4-5000 още, трябва да има, но ти трябва да ги садиш сега, март ти е късно , трябва да се развият малко преди зимата

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

MartiДата: Четвъртък, 05.02.2015, 11:42 | Съобщение # 147
Трабант
Здравейте на всички,искам да ви покажа трахитата ми в Пернишко ,след като паднаха температури в порядъка на -22 градуса а трахитата бяха със защита ето в какъв вид са сега .Ще помоля за вашето мнение в какво състояние са ?как ви се виждат !? Най -вече ви моля да ми кажете за това трахи дето няма листа,те всичките изгоряха но самите листни дръжки надолу са зелени ,ще се оправи ли според вас ? благодаря ви предварително.
Прикачвания: 1300047.jpg(1909Kb) · 0235599.jpg(1356Kb) · 6733881.jpg(1128Kb) · 4952967.jpg(1636Kb) · 6539375.jpg(1901Kb) · 8531875.jpg(1812Kb)

poj160arДата: Четвъртък, 05.02.2015, 13:32 | Съобщение # 148
Лексус
Палметата са супер, марти! Поздравления applause А, относно последната снимка с отрязаните листа моля да качиш снимка в по-близък план и снимай точката на растежа по отблизо за да може да се прецени. Доколкото виждам има шанс да избие централно листо, но по-добре дай по хубава снимка. cool

MartiДата: Четвъртък, 05.02.2015, 18:16 | Съобщение # 149
Трабант
Здравей бат Иво ще го щракна за да видиш как е, ? бат Георги ми каза да дръпна централното листо ако не излезе е добре ,ами не излиза , ще пусна снимки за да видиш как е и да си кажеш мнението .
Прикачвания: 9780513.jpg(731Kb) · 6236874.jpg(815Kb)

Съобщение редактирано от Marti - Четвъртък, 05.02.2015, 18:37

poj160arДата: Четвъртък, 05.02.2015, 19:54 | Съобщение # 150
Лексус
Ще избие, не бой се. wink Но рано си ги раззимил! surprised Ще трябва отново да сложиш защитата. Не каза нищо за разликата в температурите, измерени от термометрите. Там е разковничето ... cool

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus (Trachycarpus и неговата студоустойчивост)
Страница 10 от 12«1289101112»
Търси: