Trachycarpus - Page 11 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 11 от 12«129101112»
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus (Trachycarpus и неговата студоустойчивост)
Trachycarpus
MartiДата: Четвъртък, 05.02.2015, 20:04 | Съобщение # 151
Трабант
Група: Проверени
Съобщения: 183
Статус: Offline
ами да ти кажа когато е +12 отвън вътре е +15 определено е по добре , има темперарурна разлика от 2-3 градуса !

poj160arДата: Четвъртък, 05.02.2015, 23:15 | Съобщение # 152
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
2-3 градуса винаги са от значение, но ако разликата се постигне от поне 5 градуса, това вече е друго нещо. Аз исках в най-студените месеци да покажеш температурните разлики в интервалите. Сега навън грее малко и слънце, на което лъчите през стъклото дават още по-голяма топлина във вътрешния обем на "помещението". Това означава, че при твоята защита през зимата истинските цифри са били други. Е, това ме интересува - зимните показания в големите студове! cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

MartiДата: Петък, 06.02.2015, 23:06 | Съобщение # 153
Трабант
Здравей, ами ако е вярна прогнозата за времето при нас ? дават минималните температури да паднат до -10-12 градуса и ще ти кажа колко е температурната разлика !

Съобщение редактирано от Marti - Петък, 06.02.2015, 23:07

MartiДата: Сряда, 11.02.2015, 14:07 | Съобщение # 154
Трабант
Здравей бат Иво, ето ти резултата относно термометъра:Така когато беше -8 отвън вътре беше +1градус а днес показва -6 а вътре е +5 но имаше и малко слънце което допълнително подпомага за покачването на температурата.Сложил съм един да дървената рамка както ми каза ! и един вътре,но имам и един който е закрепен на къщата на стената и в момента показва +1 не зная кой от двата показва точно?този дето е на стената е по на завет може би за това да има разлика ,пускам ти и малко снимки.Пояснявам че през миналите дни слънцето не е огрявало парничето !
Прикачвания: 3634896.jpg(592Kb) · 1455100.jpg(545Kb) · 1128243.jpg(614Kb) · 9494152.jpg(587Kb) · 3785104.jpg(613Kb)

Съобщение редактирано от Marti - Сряда, 11.02.2015, 14:09

poj160arДата: Сряда, 11.02.2015, 14:44 | Съобщение # 155
Лексус
Ееее, това трябваше да разберем. smile Поздравления и ти благодарим за полезната информация. applause Това означава, че при критични температури за трахитата от порядъка около -18 гр.С, или да кажем примерно около осреднени зимни температури от порядъка на - 20 гр.С навън и на открити площи, вътре в твоите мини парничета температурата ще бъде в порядъка на около - 8 - 12 гр. С, което е напълно безпроблемно при калените Трахикарпуси. smile Това означава, че ти не трябва да имаш абсолютно никакви притеснения относно зимния сезон при тези условия.

При тези температури (-12гр.С) в Куклен, Пловдивско според данните, измерени от Гого през 2012г./2013г., през който сезон според него е имало една от най - студените и продължителни зими в този район са оцелели много растения от различни видове (цикас революта и др.) при него, включително и много мънички трахита, поникнали през пролетта на същата година (били са под снега и едвам са се показвали върховете на листенцата). Той ги е забелязъл през зимата, че са поникнали. Учудващо, но не и невъзможно, нали! wink biggrin Ако не вярваш, попитай го лично! cool
На Трахикарпус Фортуней по принцип му дават да издържи при отрицателни температури от порядъка на -18 гр.С.
Голямото ми Трахи е в слабозащитено помещение за каляване и при отчетени температури в порядъка около -7 гр.С -8 гр.С нямаше никакви следи от поражения, напротив - вида на листата беше прекрасен и даже в точката на растеж отбелязах в събота нарастване с няколко сантиметра на листния връх. Странно, но напълно възможно, знае се че не спят даже и в зимно време. cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 11.02.2015, 16:55

DimitarДата: Четвъртък, 12.02.2015, 00:54 | Съобщение # 156
Симсон
Съобщения: 50
Marti, много ми е интересно тези трахита като пораснат как ще ги защитаваш остави ги от малки без защита за да се каляват което оцелее от 10 бр все ще оцелелят половинта и край до там си повече няма да мръзнат

MartiДата: Четвъртък, 12.02.2015, 00:57 | Съобщение # 157
Трабант
Здравей,мн.интересно,надявам се да съм все така полезен! благодаря и на теб за полезната информация която сподели applause
Здравей ,Мите ако мога така да те наричам? ами мн.си прав така и ще направя до година,имам един приятел с който взехме две тарахита -малки моето беше и сега е със защита и е по зле от неговото а неговото е без абсолютно никаква защита и не зная защо така се получи ?

Съобщение редактирано от Marti - Четвъртък, 12.02.2015, 01:02

poj160arДата: Четвъртък, 12.02.2015, 11:41 | Съобщение # 158
Лексус
Не бързайте с изводите! "Пилците се броята на есен, а растенията на пролет" ... cool Марти, ти добре си ги остави тази зима със защитата за да е по плавно каляването на трахитата, пък и ще заякнат в стеблото, повече ще има вдървесяване и ще направят хубава коренова система. Идващата зима живот и здраве да минат само с термоодеяло и на следващата каквото Бог дал, това ще е ... cool wink Аз така те съветвам. На Митака му е лесно, че не е виждал "зими". Той е в южна България, на завет в Родопската яка, докато ние сме в северна България отвъд Стара планина и сме на открито (сурови планински условия).
Каквото и да става аз лично без термоодеяла няма да оставям палмите освен ако не стане климата като в южна България, но в Пловдивско пък ще бъде като климата в Гръцко. wink smile

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 13.02.2015, 00:50

DimitarДата: Петък, 13.02.2015, 00:06 | Съобщение # 159
Симсон
poj160ar, пълни глупости въвВраца.Монтана и Видин съм виждал трахита на открито пред блоковете без никаква защита говорим за зимно време

MartiДата: Петък, 13.02.2015, 00:23 | Съобщение # 160
Трабант
Здравейте ,ами май бат Иво е прав Митаче, по добре да е плавно каляването не ми се рискува ! искам да ги каля малко пък после каквото дойде. wink

poj160arДата: Петък, 13.02.2015, 00:48 | Съобщение # 161
Лексус
Dimitar, Марти е в Перник. Там зимните условия нямат нищо общо със зимата в районите за където пишеш ... sad Безмислено е да споря и спирам по темата. Оправяйте се!!! cool

Съобщение редактирано от poj160ar - Петък, 13.02.2015, 00:51

DimitarДата: Петък, 13.02.2015, 00:52 | Съобщение # 162
Симсон
poj160ar, surprised

nilixДата: Четвъртък, 26.02.2015, 08:58 | Съобщение # 163
Балканче
Съобщения: 4
Митак,дай ми координати на трахитата без защита във Враца,Монтана и Видин.Дай ми ако можеш моля те линк от местонахождението им в google street view,точен адрес или описание къде се намират.Когато имам ходене натам ще пробвам да ги издиря да видим има ли нещо живо там.
Ако имаш снимки на въпросните палми ще съм ти много благодарен,ако не кажи коя колко е голяма.Благодаря много smile

OrdonezДата: Четвъртък, 26.02.2015, 23:56 | Съобщение # 164
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Аз знам за Русе трахита без защита, получавал съм снимки от наши клиенти но не знам координатите им, растенията са закупени от нас, но нека МИтака да отговори на горния въпрос. Познавам го лично и знам, че работата му е такава, че на ден минава няколко стотин километра, така,ч е може да е зает и да няма време да влезе във форума, но съм убеден, че ще пише, когато види smile

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

nilixДата: Събота, 23.05.2015, 03:27 | Съобщение # 165
Балканче
Съобщения: 4
Това също е много интересно, през февруари 2012 ако не са били защитавани значи са доста корави.В самия град едва ли е падало под -20,но студа си беше доста продължителен а и имаше много ледени дни.Пусни снимки ако можеш, няма да ти се разсърдя smile

Добавено (23.05.2015, 03:27)
---------------------------------------------
Ордонез, пусни няколко снимки на тоите големи палми да видим как се развиват и да пооплакнем окото smile

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus (Trachycarpus и неговата студоустойчивост)
Страница 11 от 12«129101112»
Търси: