Техники за зимна защита - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 04.12.2016, 17:20
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Техники за зимна защита (Техники за зимна защита на палмите и екзотиките)
Техники за зимна защита
Блокиран3Дата: Вторник, 19.02.2013, 22:32 | Съобщение # 16
Москвич
Група: Блокирани
Съобщения: 311
Статус: Offline
Ordonez, Много, ама много интересно.

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

poj160arДата: Вторник, 16.09.2014, 19:11 | Съобщение # 17
Лексус
Група: Приятели
Съобщения: 2107
Привет, приятели! biggrin как сте, загубихте се нещо напоследък и никакви Ви няма. Искам да попитам за термоодеяла, като цени и линкове, където ги продават, защото чакам едно "сериозно" трахи от леля Райна (Гого знае...) smile ... от Куклен. Една от моите палми за навън я изяде едната ми кавказка овчарка, което пък въобще не го очаквах от нея, а палмата тамън беше климатизирана за "зимните" външни условия, но уви - кратък и бе живота за съжаление.

Но, да не се отклонявам от темата. Моля някой колега ако е запознат с нещата да пише или "постне" някой и друг линк по темата. Прочетох за Мосю Бриколаж, ходил съм много пъти и там - и в Баумакс и в Практикер, но не съм обърнал никакво внимание в тази насока, а ще имам нужда! Предварително Ви благодаря, приятели! biggrin

В нета нищо не намерих освен нашия и един друг форум с общите приказки... cool

Добавено (16.09.2014, 18:11)
---------------------------------------------
Това само намерих, но няма цени и ми се виждат много ненадеждни:

My WebPage

My WebPage

От отдавна не е развивана тази тема... cool

И тук вече има цена:

My WebPage

My WebPage

В каталога на Баумакс има на 17 лв. с размери 1,5х5 м. My WebPИ последно вижте в Продавалника - 2 бр. за 24 лв. [url=http://olx.bg/koledno....WebPage

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Вторник, 16.09.2014, 19:38

wrongdreamerДата: Сряда, 17.09.2014, 10:45 | Съобщение # 18
Лада
Група: Проверени
Съобщения: 889
Sorry Иво, няма вече Baumax!
Продадоха си седемте центъра в България.
Провери и онези светещи маркучи. Зная че ги ползват за палми.

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

poj160arДата: Вторник, 23.09.2014, 10:22 | Съобщение # 19
Лексус
Много жалко. Не смея да използвам светещи маркучи за отопление, защото ме е страх да не ги разкъсат кучетата и да стане някоя беля после. Ще продължавам да търся термопокривала... cool

Добавено (23.09.2014, 09:22)
Купих си зимно покривало от Мосю Бриколаж с размери 4х6 м. и мисля, че ще ми стигне даже два пъти да я увия палмата. Но все пак при първите минусови температури ще я вкарам в едно полузатворено помещение за "каляване" през тази зима, защото не знам къде е държана през предходните зими. Покривалото го взех на цена от 25 лв. - да видим каква полза ще има от него!? cool

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

pepeДата: Вторник, 23.09.2014, 10:41 | Съобщение # 20
Москвич
Съобщения: 349
Quote poj160ar ()
Купих си зимно покривало от Мосю Бриколаж с размери 4х6 м.
Да те питам това зимното покривало прозрачно ли е ?Става ли примерно за покрив на оранжерия?

poj160arДата: Вторник, 23.09.2014, 11:17 | Съобщение # 21
Лексус
Пепино, покривалото е бяло на цвят, процежда се светлината през него, но как да ти кажа материята ми изглежда като тази, която се използва за торбичките за прахосмукачка. Не мисля че ще ти свърши работа просто ако я положиш единично, тоест трябва само отгоре и да положиш някакъв найлон да я предпазва от водата. Може и да е водоустойчива, не я пробвах, а и пишеше на чужди езици, но не и на БГ. Но по принцип материята е като тази от този сайт: My WebPage

На втората и последната снимка се вижда материята. На моята опаковка пишеше, че плътността е 50 гр./м2 и е UV стабилизирано.

Добавено (23.09.2014, 10:17)
Тук в последния ред от таблицата има точно като моето с тези размери:

My WebPage

Съобщение редактирано от poj160ar - Сряда, 24.09.2014, 11:06

pepeДата: Сряда, 24.09.2014, 10:08 | Съобщение # 22
Москвич
Съобщения: 349
Мерси за инфото !Като гледам не става прав си.

poj160arДата: Четвъртък, 24.11.2016, 17:43 | Съобщение # 23
Лексус
Ето една простичка и изпитана зимна защита на банани Musa Basjoo в двора. За направа на топлоизолацията на растенията са използвани чували за да "дишат" бананите от захар или изкуствен тор със срязани дъна. Около растенията и стените на чувала се запълва със сухи дървесни трици или талаж, но може и със стереопорени топченца или дребни такива частици за топлоизолация, но талажа или триците в последствие могат да се употребят за торене. Отгоре се поставят найлонови чували или друг материал, който да не допуска навлизане на влага или вода в триците, защото растенията ще изгният или измръзнат. Отвън се посипват отново трици за топлоизолация на корените и почвения слой.

Металните конструкции от еднотонни резервоари за течности ги използвам всяка година за защита на топлоизолацията от кавказките ми овчарки защото ровят триците и си крият храна там. smile това е от мен приятели. Дано съм бил полезен на начинаещите ни колеги! wink

Прикачвания: 0806466.jpg(44Kb) · 4547025.jpg(37Kb)

Съобщение редактирано от poj160ar - Четвъртък, 24.11.2016, 17:52

wrongdreamerДата: Петък, 25.11.2016, 10:35 | Съобщение # 24
Лада
Съобщения: 889
При мен зимата е доста мека и този тип покривала е по скоро опасен.
Аз слагам една-две педи слама около растението, после я затискам с картон и камък отгоре /заради вятъра/ и това е всичко. Правя го за фейхоата, 3-4 малки смокини и за 3-4 пойнтии. Маслината си е О.К. Е, нямам палми.
Това което описват като нетъкана материя е добро, но лесно се къса.
Рамката съм правил от арматурно желязо като дъги над дървото. Правиш 6 дъги, завързваш здраво в пресечната точка на върха, завързваш и с по меки връзки за по здравите клони и после покриваш с полиетилен. Него го зариваш добре с почва.
Можеш да направиш и прозорез / ако се затопли много / от Duct tape. Квадрат от лентата -60x60 см, изрязваш средата и я залепваш отгоре, но страничните са до половината. Долния сряз захващам с щипки за дрехи .
Или там както се сетите....

Не можеш да разбудиш човек, който се преструва, че спи.

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Техники за зимна защита (Техники за зимна защита на палмите и екзотиките)
Страница 2 от 2«12
Търси: