Jubaea chilensis - Форум Екзотик Плантс България
Четвъртък, 27.07.2017, 07:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 1 от 3123»
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Jubaea chilensis (Юбея Чиленсис)
Jubaea chilensis
OrdonezДата: Събота, 07.01.2012, 00:22 | Съобщение # 1
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3803
Статус: Offline
Jubaea chilensis (Arecaceae) (Palmae) Произход: Чили. От всички палми, които се отглеждат в Европа, тази има най-дебелото стъбло (в естествената си среда достига обиколка от 4-5 метра), а и най-гладкото, светлосиво на цвят. Достига височина 15-20 метра.

Тук в този сайт има много интересна информация за нея. Включително и това че издържа до - 15. http://myflora.org.ua/content/articles/ ... ubaea.html
Ако някой знае руски моля да пише по темата според мен ще е доста интересно. До колкото разбрах при добри грижи качва височина на година между 30 и 60 см. Други палмовъди твърдят че прави в парникови условия 12 листа на година (лист на месец).

От доста време се каня да кача няколко снимки на една личност снимала се до един великолепен екземпляр , ама днес си викам сега ще е...
С две думи да представя личността д-р Петров, съжалявам че няма желание да участва в нито един форум, но това си е негово решение, за мен си остава подвижната енциклопедия която познавам. Докторе, знам че ще видиш това.

ПС: Докторе, чакаме те във форума, сори ама не се сдържах и ги качих .

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран1Дата: Неделя, 08.01.2012, 15:11 | Съобщение # 2
Младши Оратор
Група: Блокирани
Съобщения: 98
аз нищо не виждам, Чада мои!

Живея в настоящето ....и се радвам на възможностите , които ми предлага !!!!

Блокиран2Дата: Неделя, 08.01.2012, 16:54 | Съобщение # 3
Сержант
Съобщения: 70
Аз пък ги виждам,ама теб още не съм.

Блокиран1Дата: Сряда, 11.01.2012, 11:51 | Съобщение # 4
Младши Оратор
Вече видях, и аз оплакнах оченце ........и по двата обекта clap clap clap

Добавено (11.01.2012, 10:51)
---------------------------------------------

Quote (Ordonez)
С две думи да представя личността д-р Петров, съжалявам че няма желание да участва в нито един форум, но това си е негово решение, за мен си остава подвижната енциклопедия която познавам. Докторе, знам че ще видиш това.

Лелей кво представяне, чак мъ загложди съмненье....., ........
ай......вземете съ младите като са искати......... band

OrdonezДата: Събота, 14.01.2012, 05:55 | Съобщение # 5
Лексус
Искам да уведомя всички заинтересовани че в момента холандците правят супер промоцийка на Юбеи , млади растения, на супер цена от 4 евро без транспорта, проблема обаче е в това че дали ще поръчаш 5 палми или 50 бр. , транспорта е все 53 Евро, така че ако успея да организирам голяма заявка ще се облажим и ние с най скъпата палма в света на прекрасна цена. А сега малко инфо за нея.
Jubaea chilensis (Arecaceae) (Palmae) Произход: Чили. От всички палми, които се отглеждат в Европа, тази има най-дебелото стъбло (в естествената си среда достига обиколка от 4-5 метра), а и най-гладкото, светлосиво на цвят. Достига височина 15-20 метра.

Тук в този сайт има много интересна информация за нея. Включително и това че издържа до - 15. http://myflora.org.ua/content/articles/ ... ubaea.html
Ако някой знае руски моля да пише по темата според мен ще е доста интересно. До колкото разбрах при добри грижи качва височина на година между 30 и 60 см. Други палмовъди твърдят че прави в парникови условия 12 листа на година (лист на месец).

Блокиран1Дата: Събота, 14.01.2012, 12:28 | Съобщение # 6
Младши Оратор
ако се съберат десет човека палмата излиза по 12 евро , което прави около 24 лв.....

OrdonezДата: Събота, 14.01.2012, 12:35 | Съобщение # 7
Лексус
аз ще си взема 10 броя така че още ще падне, в Бг такива палми 5 - 6 годишни са по 240 лв по надолу забрави.

OrdonezДата: Събота, 14.01.2012, 12:39 | Съобщение # 8
Лексус
Верно това са палми по на една годинка , но са със силна коренова ситема и бързо ще наваксат. А и ако ни легнат под 20 лв какво му трябва на човек колекционер, а и издържа спокойно на -15 а като станat такива след време какво му трябва на човек

а тези които предлагат са такива

Блокиран1Дата: Събота, 14.01.2012, 13:38 | Съобщение # 9
Младши Оратор
ЕХ, Ордонезьооооооо, как ми нави фитилите , значи , не че трудно се навивам, ама ........дано стане .....ще шашкам народа у селото с палма ....хаха,

OrdonezДата: Петък, 06.07.2012, 14:44 | Съобщение # 10
Лексус
Всички са гледали филма селянина с колелото, ама селянина с юбята никой не е гледал, сега е момента да видите афиша на продукцията , хаха, скъсах се да се смея на тази ми снимка , за това я мятам като шегичка

ПС: Това са новите Юбеи, първата вече замина за Благоевград у Петраки
clap :clap: clap

voanioalaДата: Петък, 06.07.2012, 15:54 | Съобщение # 11
Симсон
Група: Приятели
Съобщения: 16
Благодарско Жоре,супер Jubaea,ако намеря място в двора ще взема още една beer

OrdonezДата: Петък, 06.07.2012, 16:00 | Съобщение # 12
Лексус
Добре, обаче решавай бързо защото бройките намаляха след вчерашния ни разговор с теб . rockon . Между другото трябва да има сериозно място за това чудо, защото знаеш какви стъбла прави , а и сега са в интензивен разтеж , предвид копията които вадят

Блокиран4Дата: Петък, 06.07.2012, 23:06 | Съобщение # 13
Симсон
Съобщения: 74
Жоро, тая Юбея дали ще оцелява с пасивна защита biggrin

OrdonezДата: Неделя, 08.07.2012, 19:16 | Съобщение # 14
Лексус
При теб защита не и трябва , първо защото са големи растенията и второ до -15С няма поражения никакви без защита разбира се.
Така следващата Юбея заминава за Чичо Любо

Блокиран4Дата: Събота, 25.08.2012, 00:29 | Съобщение # 15
Симсон
Съобщения: 74
Жоро супер са линковете дето си дал. Там се зачетох, има един ентусиаст с прилична Юбея, дето е описал ТТ данните й biggrin
Направо се замаих wacko И човека си я е докарал от Чили, маниак biggrin

Възраст: 35 години
Произход: Чили (Република Южна Америка)
Превоз време: около четири седмици с кораб
Височина: 4.00 m
Височина на стъблото: 1.60 m до 1.70 m
Обиколка: 3.20 m
Тегло: 4,2 тона wacko %) wacko

Да се надяваме, че някой ден и нашите ще станат такива. А за тях трябва да сме благодарни на Жоро, че ни ги осигури biggrin
Моята е заседана пред блока и всеки, който я види казва, че е много красива biggrin Повечето мислят, че е канарска,
но има и такива, които питат каква е biggrin Със сигурност ще си взема още някой ден biggrin

Това е сайта на собственика на Юбеята

Съобщение редактирано от zack - Събота, 25.08.2012, 15:18

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Jubaea chilensis (Юбея Чиленсис)
Страница 1 от 3123»
Търси: