Trachycarpus Bulgaria - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Неделя, 23.07.2017, 07:38
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus Bulgaria (Една измислица в типично български стил)
Trachycarpus Bulgaria
poj160arДата: Понеделник, 26.05.2014, 11:06 | Съобщение # 16
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 2153
Статус: Offline
Е... би ме м...та и си свиркайте, все едно, че не съществува... wink smile !

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

OrdonezДата: Понеделник, 26.05.2014, 17:18 | Съобщение # 17
Лексус
Съобщения: 3803
Прав си Иво , свиркаме си, че отворим ли си устите става страшно, аз за сега ще пазя тишина, но забележа ли че отново ме е зачесал за нещо, започвам да рецитирам думите на бивши негови работници, на кой колко дължи, камионите с камъни от Добралък, 16 лева надниците на хамалите и още и още.....

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

poj160arДата: Понеделник, 26.05.2014, 23:57 | Съобщение # 18
Лексус
Ааааааааа, ти братко с гаранция има за какво да "РЕВЕШ" ... но всичко с времето и с "Божията " воля и гняв. Нека Началника отгоре отсъди и покаже..., пък ти "землянино" после решавай... wink biggrin

Здравейте, приятели, пожелавам Ви много щастие, любов, здраве и бъдещи успехи!!!

Съобщение редактирано от poj160ar - Понеделник, 26.05.2014, 23:57

OrdonezДата: Вторник, 27.05.2014, 22:24 | Съобщение # 19
Лексус
Мисля , а и не само мисля, че цюрихския трахикарпус - майка, от който вече имаме посадъчен материал е точно това ...

...We are very excited to again offer windmill palm seedlings from the famed Taylor's Nursery palms. Originally, two windmill palms with distinctive leaf shapes were purchased from Florida and planted at Taylor's Nursery in Raleigh nearly a half-century ago. One tree survived and endured our record -9 degrees F (-23С) temperature in the '80s. Fruiting offspring from this tree are planted around Raleigh, including the local Jaycee Park palm garden. This wonderful trunked palm may or may not be a hybrid with Trachycarpus fortunei 'Wagnerianus', but it is most certainly very hardy!

ПС: Колкото повече гледам снимки и чета се убеждавам , че е тази форма, най едрите листа, просто мутанти, леко провисват, дебело стъбло и много студоустойчив, никога не е имал каквито и да е повреди, расте и зимата.

OrdonezДата: Четвъртък, 19.06.2014, 13:24 | Съобщение # 20
Лексус
Вчера ми звъни клиент, няма да споменавам , кой и от къде, поръча си няколко палмета от нашите на цена от 7.50 лв и в процеса на разговор ми обясни, че миналата година си е закупил " Трахикарпус България " , знаете от къде и палметата са загинали безславно и то при тази мека зима. Тук коментара е излишен. Това не е спам или създаване на излишно напрежение, това е факт който не може да бъде подминат . Блажени са вярващите !
ПС: За незнающите, вече Трахикарпус България, се котира по 720 лв за метър, този човек или е луд или прекалено много си вярва, по голям измамник не съм срещал ,а си позволява да ме нарича какъв ли не, слабостта му и неконтролируемостта му е неописуема. До края на лятото имаме 6 обекта на обща стойност над 200 хиляди евро, включая и държавни поръчки. Дерзай колега, с тези си непрекъснати и ежедневни нападки, няма да прогресираш никога, а бавно ще се сгромолясаш, обещал съм ти го.

poj160arДата: Четвъртък, 19.06.2014, 13:38 | Съобщение # 21
Лексус
ха-хах остави го тоя смешник, чак е жалък... cool sad

OrdonezДата: Петък, 27.06.2014, 12:54 | Съобщение # 22
Лексус
Мнение на палмовъд руснак, живеещ край Париж
В своё время на эту тему была довольно оживлённая дискуссия на других форумах. Донов считает что это специфическая морозостойкая форма, однако после массивной продажи им семян в Америку многие с ним там не согласны. Вот американцев я бы как раз не очень принимал во внимание.
Мнение немцев о этих пальмах ещё более отрицательное, я думаю что Донов перестарался с маркетингом....

аз ще добавя , студоустойчивостта е комплексно понятие и зависи страшно много от периода на вегетация

poj160arДата: Петък, 27.06.2014, 15:34 | Съобщение # 23
Лексус
Ordonez, очень правильно ... ) Вы, и русский очень прямо! biggrin

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Trachycarpus Bulgaria (Една измислица в типично български стил)
Страница 2 от 2«12
Търси: