Washingtonia(Палма Вашингтония) - Page 2 - Форум Екзотик Плантс България
Петък, 09.12.2016, 16:37
Добре дошли Гост | RSS

Форум - Екзотик Плантс България

[ НОВИ МНЕНИЯ · СЪФОРУМЦИ · Правила на форума · ТЪРСАЧКА · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Washingtonia(Палма Вашингтония)
Washingtonia(Палма Вашингтония)
Блокиран4Дата: Четвъртък, 18.10.2012, 16:43 | Съобщение # 16
Симсон
Група: Блокирани
Съобщения: 74
Статус: Offline
Ще е добре. Като гледам каква разлика има и като знам колко бавно растат някой палми,
това чудо си струва на 1000% да го пробваш. Все пак аз не съм Дънкан Маклауд да имам мерак
да ги чакам да станат големи biggrin biggrin

OllieДата: Четвъртък, 18.10.2012, 16:46 | Съобщение # 17
Трабант
Съобщения: 110
Правилно , Зак biggrin Но аз и да бях Дънкан Малкауд , пак нямаше да имам търпението... biggrin

OrdonezДата: Четвъртък, 18.10.2012, 16:48 | Съобщение # 18
Лексус
Група: Администратори
Съобщения: 3764
Тук констатирам резултатите , които са очевадни, ще постна и снимки на тропическите гуави където ефекта е порязяващ и дефакто не е за вярване. Аз самия даже се замислям няколко пъти и се чудя наистина ли ги засадих заедно или едните са от миналата година , толкова е голяма разликата. Но разбира се много добре знам кога съм ги садил (гуавите) , през месец март, ако се не лъжа тази година. Относно тези препарати , при мен се изчерпаха, смятам рано напролет пак да се снабдя , ще имам в предвид за всички ни, а ако някой реши да поръча по рано нека ме брои и мен за едни комплект.

Титаник е създаден от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьори :)

Блокиран3Дата: Петък, 19.10.2012, 08:35 | Съобщение # 19
Москвич
Съобщения: 311
Пичовееее, да не забравите като поръчвате и чичо- ви !!! biggrin Или да се захващам аз да търся ?

ПС: Абе не е ли по добре да направим една тема "Бъдещи Общи Поръчки " ?

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

djordiДата: Четвъртък, 20.12.2012, 14:31 | Съобщение # 20
Балканче
Група: Проверени
Съобщения: 3
Здравейте нов съм та ето и моята Вашингтония 6 годишна 9 листа за първа зима е при мен до скоро беше на южния балкон а откакто паднаха температурите под -16 градуса побързах да я завия със кожи от агне сега се намира на северния балкон там е защото предположих че щом е остъклен ще е по добре за сега има малко поражение по нея но смятам че е нормално исками се да я разменя за Трахиакарпус за нея знам че е по издържлива на студове ще си я насадя на двора в едно софийско село .мога да кача и снимки но как се качват снимки тук

OllieДата: Четвъртък, 20.12.2012, 14:44 | Съобщение # 21
Трабант
Съобщения: 110
Здраей , djordi , добре дошъл си ! Надявам се да не те засегна като вметна че лично аз... за нищо на Света не бих разменил Вашингтония за Трахикарпус.
Поразгледай малко снимки и видеота - в гугъл и youtube на 2-те растения и виж огромните разлики между терминатора на Палмите и Величествената Вашингтония.
Просто няма място за сравнения... поне според мен. Като изключим това , Весела Коледа ти желая и дано да ти хареса тук smile

djordiДата: Четвъртък, 20.12.2012, 15:30 | Съобщение # 22
Балканче
Съобщения: 3
Ето намерих начин да ви я покажа:

Прикачвания: 0264819.jpg(85Kb) · 6831850.jpg(76Kb) · 1433741.jpg(57Kb)

Съобщение редактирано от djordi - Четвъртък, 20.12.2012, 22:07

Блокиран3Дата: Четвъртък, 20.12.2012, 16:07 | Съобщение # 23
Москвич
Съобщения: 311
djordi, Когато пишеш поста си отдолу има едно прозочрче на което пише "разглеждане" та чукаш на него и избираш от компа ти снимката която искаш да качиш после копираш от дяно прозорчето на което пише с сини букви ($IMAGE$)
И го поставяш там където искаш да ти е снимката.
Ако не ти е ясно пиши в чата ще ти се обясни ?

Ето и моята палма снимана преди 5мин.

Прикачвания: 2825456.jpg(72Kb)

София\Горни Лозен/680м.н.в./42.606327°, 23.463299° /
LZ1LPK, A1(Rh-)http://exotic.bg/

OrdonezДата: Понеделник, 11.02.2013, 18:35 | Съобщение # 24
Лексус
Ето какво могат да направят новите собственици на промоционалните Вашингтонии

Най в дясно виждате кореновата бала на Вашингтонията във вид в който ще я получите, но с контейнерчето разбира се. В случая аз умишлено съм го махнал за да се видят корените. След това е задължително да я прехвърлите в по голям съд като този в средата или направо като този в ляво. По този начин вие ще дадете свобода на корените, повече храна и разбира се много бързо развитие на самото растение.

Блокиран4Дата: Събота, 02.03.2013, 01:06 | Съобщение # 25
Симсон
biggrin biggrin Отвих Вашингтониите. Ето една от тях. С пасивна защита беше. Най-яката палма е това biggrin

OrdonezДата: Събота, 02.03.2013, 01:40 | Съобщение # 26
Лексус
Перфектна е на размери, само , че според мен малко закъсня с отвиването и, моите от началото на Февруари са на открито , говоря за големите , а малките извадих от оранжерията в средата на месеца. Състояние на твойта , говоря за листата се дължи единствено на недишащата материя, на нищо друго, повервай ми. Не може Канарски Финик да изглежда в перфектно състояние без никаква защита тази зима, Вашингтонии и малки и големи в неотоплявана оранжерия също, без забележки , а с пасивна защита такова голямо растение и слама виждам , предполагам за стъблото си я използвал, да е опърлена. Имах такъв проблем с две тави от по 50 броя малки вашингтонии - едногодишни в мини парниче, с почти нулева аерация, същата визия като твоята. Помисли сериозно за в бъдеще за унгарските одеала. Или нещо подобно.
ПС: Ясно се виждат външните листа , контактували с найлона и мухъла къде е работил :)

Блокиран4Дата: Събота, 02.03.2013, 20:03 | Съобщение # 27
Симсон
Така е Жоро, на 100% си прав! Следващата зима ще мисля за друг тип отново пасивна защита wacko
Точно мухъл, влага, жега и т.н. са им разказали играта на външните листа. Вътрешните са много добре biggrin
Тази зима, не беше зима biggrin Ако всичките от тук нататък са все така, няма такъв кеф biggrin

OrdonezДата: Вторник, 25.06.2013, 13:47 | Съобщение # 28
Лексус
По молба на наш съфорумник, качвам актуална снимка на моментното състояние на промоционалните Вашингтонии Филифера.

phoenix_phoenixДата: Събота, 08.03.2014, 21:04 | Съобщение # 29
Симсон
Съобщения: 26

нещо не ми се получи с тази палма
Прикачвания: 2793482.jpg(52Kb)

phoenix_phoenixДата: Събота, 08.03.2014, 21:05 | Съобщение # 30
Симсон
Съобщения: 26
Прикачвания: 5549276.jpg(49Kb)

Форум Екзотик Плантс България » ПАЛМИ, ЦИКАС, КОРДИЛИНЕ, ФОРМИУМ » ПАЛМИ ЗИМУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ » Washingtonia(Палма Вашингтония)
Страница 2 от 2«12
Търси: